Advert
Advert
YAZIKLAR OLSUN!
MEHMET AKBACAK

YAZIKLAR OLSUN!

Advert

                    YAZIKLAR OLSUN!

     20 Ocak’da başlayan Afrin harekatı tüm hızıyla devam ediyor.Sınır ötesinde oluşturulmaya çalışılan PKK koridorunun ve ilerde kurulması planlanan uydu PKK devletine engel olmak için bu harekat planlandı. Yoksa bazılarının sırf harekatı baltalamak için Suriyelileri kurtarmak için çocuklarımız boş yere şehit oluyor demelerine bakmayın.Bunlar gerçekten ya cahil, ya da ihanet içindeler. Harekattan önce Rusya, İran ve Irak’la yapılan görüşmelerde mutabakat sağlanarak, sınır güvenliğimizi sağlamak için Afrin’e harekat başlatıldı. Başta ABD, PKK, PYD, İsrail, Suudiler, Mısır diktatörü ve Körfez ülkeleri harekata karşı çıktılar. İç kamuoyunda yapılan anketlerde ise halkın %89’u Afrin harekatını destekliyor.Ana Muhalefet Partisi Afrin harekatını destekliyoruz çağrısını yaptıktan kısa bir süre sonra, bazı partinin üst yöneticileri ÖSO’ya terör örgütü diyerek kafaları karıştırmaya çalışmaları da gözden ırak tutulmamalı. Kılıçdaroğlu’nun da Afrin’e girmeyin açıklamasıyla, ABD’li yöneticilerin Afrin’de daha fazla ilerlemeyin demecinin çakışmasını nasıl izah edersiniz.

    Hafta sonu Ankara’da yapılan HDP Kongre’sinde yapılan konuşmalara ve kararlara bakılırsa, kongre Ankara’da değil de, sanki Afrin’de yapılmış zannedersiniz.Kongrede konuşmaya başlayanların ilk sözleri biz barış istiyoruz, savaşa karşıyız, savaşı biz bitirecez gibi söylemlerimi işitince, insanın kendisine Dünya Barış Kongresinde miyiz sorusu sorarsa şaşmayalım. Peki demezler mi; çözüm sürecini başlatan ve yürüten hükümeti zor durumda bırakmak için masayı deviren kimdi. Suruç provokasyonunu bahane ederek 2 polisi enselerinden vurarak barışı çöpe atan PKK değil miydi? Arka kapıdan Fetö’cülerle görüşüp, seni başkan seçtirmeyeceğiz diyerek, tüm çözüm karşıtlarıyla elele veren siz değil misiniz? Ondan sonra da AK Parti hükümeti çözüm istemiyor diye şehirleri hendek ve çukurlarla doldurup halkla hükümeti karşı karşıya siz getirmek istemediniz mi? Sağduyulu Anadolu halkı Türküyle, Kürdüyle bu oyuna gelmedi. Çözüm Afrin’de değil,İmralı’da diyen siz değil misiniz? Halktan umudunu kesenler Avrupa’lı dostlara çağrı yapıyorlar. Yıllarca dünya halklarını sömüren bu dostlarınız değil mi? PKK’lıları gerilla diyerek özgürlük savaşçısı gibi gösterenler gerçekten aymaz durumdalar.İki kutuplu dünyada ABD ve Batı Emperyalizmine ve onların işbirlikçilerine karşı savaşanlara gerilla deniliyordu.Nasıl olur da ABD’nin destek verdiği terör örgütü elemanlarına gerilla diyorsunuz.ABD emperyalizmine kafa tutan Türkiye’ye karşı savaşanlara nasıl gerilla dersiniz. Bunlara gerilla denmez, dense, dense Kontrgerilla denir, ABD’nin maşalarına..

       Hiç sıkılmaz, hiç utanmaz mısınız .Ne CHP kongresinde ne de HDP kongresinde bir Allah’ın kulu çıkıp da; heyyyy Amerika senin Suriye’de ne işin var demedi. Bırakalım HDP’yi, CHP kongresinde bir Allah’ın kulu da çıkıp PKK, PYD terör örgütüdür demedi. Siz Türkiye halkını ne zannediyorsunuz, bütün bunları seçimlerde karşınıza fatura olarak koyacaktır, hiç merak etmeyin, o zaman nerelere gideceksiniz bakalım.

                        

  22.Ocak’ta şehit olan Piyade Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan’ın şahadet haberinden sonra alacaklı olanın şehit ikramiyesine ve emekli maaşına haciz koydurması kamuoyunda infial yarattı. Halk galeyana geldi. Gerçi güvenlik güçleri olayın büyümesine meydan vermediler.İşin en acıklı tarafı da, şehidin telefonuna gelen haciz mesajıydı. Koyun can derdinde, kasap et derdinde misali. Ailesine sabırlar versin,şehit kardeşimize de Allah rahmet eylesin diyorum.Haciz koyanlarla, şehidimizi katledenler maalesef aynı zihniyetin temsilcileri, yazıklar olsun!

              SENDE Mİ BRÜTÜS?

 Afrin konusunda önüne gelen bir şeyler söylüyor.Yok efendim; bataklığa girmeyelim, Afrin’de duralım, Suriyeliler için mi savaşıyoruz gibi sözler..Afrin konusunda ağzını açmayan eski Genel Kurmay Başkanı Afrin’de başarılı adımlar atılmaya başlanınca bakın ne diyor; “Afrin’de Mehmetçik çatışıyor,askerimiz çatışıyor, şehit oluyor. Asker çatışırken, şehit olurken siyasidir falan gibi söylemlerin tartışılma zamanları değildir”. Diyerek sözde askerleri koruma adına hükümetle asker ayrı yapılarmış gibi göstererek eyyamcılık yapmaya çalışıyor. İlker Başbuğ efendi, eline sopa alıp hükümetlere ayar verdiğin zamanlar tarihe karıştı. Sen orduyu kullanarak politikanın göbeğindeydin. Şimdi ise ordumuz milli iradenin emrinde asli görevini yapıyor. Afrin kararını alan devletimizdir, hükümetimizdir.Sahada uygulayan da ordumuzdur. Siyasi iradenin kararı olmadan, arkasında desteği olmadan hiçbir şey yapılamayacağını bilmene rağmen, bazı çevrelerin sözcüsü durumuna düştüğün için Erdoğan’ın dediği gibi ‘Yazıklar Olsun’ demenin tam zamanı diyorum. Kalın Sağlıcakla.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ObjektiflikSon     2018-02-17 Sayın Hocam, siz, aydın bir yazar olarak, ülke yönetimine talip olan bireylerin/grupların, bu çok ciddi vekaleti halktan aldıktan sonra, "ABD bize söz verdi, sözünü tutmadı onun için böyle oldu" deme lüksüne sahip olmadıklarını bilirsiniz. Çünkü devlet adamları başkalarının verdiği sözlere ülkesinin ve milletinin geleceğini emanet etmez. Ama bizim devlet adamlarımız ABD'nin verdiği sözlere milli çıkarlarımızı emanet etmiş. Şimdi uyandılar ama çok geç. PKK yıllardır kuramadığı devletine kavuştu
objektiflik14     2018-02-17 Sayın Hocam, şu an oyun Afrin ve Membiç'i Türkiye'ye "pahalıya satma" oyunu. Herkes biliyor oralarda kontrol bize geçecek. Ama önemli olan Türkiye öyle bir zorlansın ki Fırat'ın doğusunda kurulma işlemi tamamlanmış olan PKK devletine dokunacak takati kalmasın. Oyun bu.
objektiflik13     2018-02-17 Sayın Hocam, ülkemizin çıkarı neyse ne pahasına olursa olsun tabi ki yapılacak. Kaç şehit verirsek verelim tabi ki gereği yerine getirilecek. Ülke çıkarı siyaset üstü. Fakat bugün fiili olarak Fırat'ın doğusunda PKK devleti kuruldu. O iş bitti. Afrin, Membiç bize bırakılacak, ama Fırat'ın doğusundaki PKK devletine bulaşmayalım diye bize yavaş yavaş, burnumuzu sürte sürte verecekler. Bu gerçeklik Suriye politikasında akıllı olsaydık önlenebilirdi, artık çok geç.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KURŞUNLU SÖĞÜTSEN'DE ÜRETİM DURDU. İŞÇİ FERYAT EDİYOR
KURŞUNLU SÖĞÜTSEN'DE ÜRETİM DURDU. İŞÇİ FERYAT EDİYOR "SESİMİ DUYAN VAR MI?"
HASAN PAŞA  ÇERKEŞ 2018
HASAN PAŞA ÇERKEŞ 2018