Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
SEN KİMİN ÇÖPLÜĞÜNDE EŞİNİYORSUN!
MEHMET AKBACAK

SEN KİMİN ÇÖPLÜĞÜNDE EŞİNİYORSUN!

Advert

      

            SEN KİMİN ÇÖPLÜĞÜNDE EŞİNİYORSUN!

    Artık günümüz dünyasında hiçbir şey uzun süre gizli kalmıyor.15 Temmuz darbe kalkışmasıyla birlikte ABD ile ilişkiler hızla gerilmeye devam ediyor.Son Metin Topuz olayıyla birlikte vize yasağının uygulanmaya konması, var olan havayı daha da sertleştirdi.Haklı olarak Türkiye’de ABD’ye aynı ifadelerle vize konusunda karşı tutumunu aldı. 2009 yılında Davos’ta gösterdiği tepki sonucunda; kaleme sarılıp ne yaptı, başıma bela açacak diye telaşeye kapılanlar, bu son olaydan sonra da ABD’ye karşı çıkılırmı diyerek hükümeti ve Erdoğan’ı suçlamaya başladılar. Hatta daha da ileri giderek Erdoğan için ‘Bu kime güveniyor’ diye ABD’nin yanında saf tuttular.

            Yıllarca AK Parti ve Erdoğan’a karşı acımasızca saldıranların bir kısmı haklı olarak konu Türkiye olunca ABD’nin politikalarına karşı tavır koydular. Erdoğan’ın emperyalizme karşı politikalarına destek verdiler. Anti-emperyalistlerin desteği karşısında kendisini “Devrimci” zanneden şarlatan bakın bu tavrı nasıl değerlendiriyor; “Erdoğan’ı neredeyse emperyalizme direnen kahraman tahtına oturtacak.Çaresizlik içinde kıvranan karşı devrimci AKP lideri kaba ve ilkel milliyetçiliğe sarılırken, eski sol zihniyetli muhalefet emperyalizme karşı Türkiye’nin bekası söz konusuysa iktidarda kimin olduğuna bakılmaz klişesini kendine bayrak yapmaya çalışıyor”.Devam ediyor; “Solun en büyük hastalığı emperyalizmden fena halde korkmasıdır.Amerika’nın açık baskılarına rağmen iktidarı eleştirmek Amerikancı olmak değildir.” Diyerek Amerikancılığını da gizleme gereği duymuyor ama Türkiye karşıtlığını afişe ediyor. Utanmadan da sol zihniyete bakın ne diyor; “Erdoğan’a sarılmayı ve adeta onun çöplüğünde altın aramaya çalışıyor”. Peki adama demezler mi?.Ey Can Ataklı; sen kimin çöplüğünde eşiniyorsun. Gerçi kendisi açıkca nerede eşindiğini ayan beyan söylemekten kaçınmıyor.Bir TV proğramında da darbenin arkasında ABD’nin olduğunu söyleyen yorumcuya da ABD sözcüsü gibi çemkirmişti de, yorumcunun söylediği şu söze gıkını çıkarmamıştı.” Ne zaman ABD hakkında bir şey söylense siz hemen rahatsız oluyorsunuz, anlamadım ben bu işi” demişti.

        Darbe kalkışmasından önce ve sonra bazı gazeteciler, subaylar, yargı mensupları yurtdışına kaçtılar. Aklıma ABD Irak’ı işgal etmeye başlayınca binlerce CİA ajanı güvenlik için ABD’ye kaçırıldı.Adamlar geleceklerinden o kadar eminler ki kendi ülkelerine ihanet etmekten kaçınmıyorlar.Türk vatandaşı olan konsolosluk görevlisinin tutuklanmasını iki ülke arasında önemli sorun olarak görenler ve eleştirenler Fetö’yü bağrına basan ABD’ye tek kelime söz söyleyemiyorlar.Beyinlerini ve kalemlerini ABD’ye kiralamış zavallılar.

        BAKIN ELİN OĞLU NELER SÖYLÜYOR!

       25 yıl CIA’de çalışan Türkiye’de istasyon şefliğide yapan Graham Fuller, bundan 11 yıl önce Yeni Türkiye kitabında “ O eski öngörülebilir ve sadık Amerikan müttefiki olan Türkiye tarihe karışmıştır”.

        6.Ekim’de Venezuella Devlet Başkanı Madura Ankara’daydı. Dedi ki; “Dünya birkaç ülkeden çok daha büyük, barışa ve eşitliğe dayanan bir denge üzerinde yeni güç odaklarının ve kutuplarının doğacağını düşünüyorum.O yüzden Türkiye’ye geldik. Çünkü Türkiye’ye inanıyoruz. Yeni bir gücün doğduğunu biliyoruz”. Solcu Madura ‘gerici karşı devrimci’ Erdoğan Türkiye’sini böyle görürken kendilerine sözde ‘Devrimci’ diyenler ABD’nin uşaklığına soyunmuşlar.ABD’nin darbeler yoluyla katlettirdiği devrimcilerin kemikleri sızlıyordur, ama bunlar hala kemik yalamağa devam ediyorlar.Kalın Sağlıcakla.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KURŞUNLU SÖĞÜTSEN'DE ÜRETİM DURDU. İŞÇİ FERYAT EDİYOR
KURŞUNLU SÖĞÜTSEN'DE ÜRETİM DURDU. İŞÇİ FERYAT EDİYOR "SESİMİ DUYAN VAR MI?"
HASAN PAŞA  ÇERKEŞ 2018
HASAN PAŞA ÇERKEŞ 2018