Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert
Merhaba
Ahmet Ali CANBAZ

Merhaba

Advert

Gelin kendimizi, nefsimizi, geçmişimizi hesaba çekelim Ve bu gün olay, hadise ve tüm yaratılanlara bir başka güzel bakalım. 
Yunusun diliyle,
"Yaratılanları Yaratandan dolayı sevelim"

Elimize fırsat geçmişken, tekrar dünyaya “Merhaba” demişken, bu fırsatı değerlendirip bu doğan günü doğum günümüz, yeniden dirilişimiz kabul ederek, bir başka bakalım hayata.

Derken zaman diye üç parçalı bir şey icat etti insan! Bir parçasına dün dedi, 
diğer parçasına bugün, 
öteki parçasına da yarın. 
Sonra unuttu bugünün gerçek manasını insan, boşa harcadı en önemli sermayesini insan!

Dünü düşünüp pişman olmamak ve yarını düşünüp telaşlanmamak için;

Bugünün farkına vararak tüm gelecek ve Ahiret’imizi “Merhaba”larla garanti altına alalım. Farkında olmadan bugünümüzü de rezil etmeyelim:

İnsanımız! Yarın, bugüne, dün diyor, dün de bugün için yarın diyor. Bir türlü beceremedi... Bir eliyle yarına, diğer eliyle düne yapıştı. Bugünü eline yüzüne bulaştırdı.

Ne gariptir ki, yarının telaşını da, dünün pişmanlığını da, hep bugün yaşadık; Ama bugünü hiç yaşayamadık. İki arada bir derede sevgisizlik çıkmazında bocaladık kaldık.

Gelin bundan böyle bugünlerimizi yeniden “Merhaba” diyerek yaşayalım. Herkesi ve her şeyi sevelim. Sadece sevgiden dem vuralım.

Sevmek! İnsanı, Bir kuşu, bir böceği, bir çiçeği canlı, cansız her şeyi! Yeryüzünde var olan her şeyi sevmek..

Ne kadar uzak olurlarsa olsunlar; Ne de olsa modern iletişim çağındayız; sevenlerimizin, sevdiklerimizin, annemizin, babamızın, yakınlarımızın Mutluluklarını paylaşalım.

Unutmayalım; Onlara bir posta kadar, bir telefon kadar, bir elektronik posta kadar yakınız. Sevdiklerimize, Yeniden “Merhaba” diyelim.

 Dili, dini, mezhebi, ırkı ne olursa olsun, sırf yaratandan ötürü sevelim.Bir olalım, Sevgiyle dolduralım gönüllerimizi. Cimrilik etmeyelim bu konuda, herkesi sevelim. Yanlış yolda olduklarına inandıklarımız varsa, onları da sevelim, Onlara olan sevgimizi onlarında sevgide buluşmaları adına dua ederek ispat edelim..

Kınamayalım hoş olmayan şeyler yapan varsa, Ayaklarımızın her an kayabileceğini, kalplerin Allah’ın kontrolünde olduğunu unutmayalım..

Bugün, her an ölecekmiş gibi yaşayalım Gün içerisindeki tüm sözlerimizin, düşüncelerimizin, davranışlarımızın, az sonra hesabını verecek gibi hazırlanalım.

Bugün Allah’a karşı olan sorumluluklarımızı geciktirmeden, geçiştirmeden yerine getirelim.

 Dinini yaşamaya çalışanların arasına bile duvar örmeye kalkışanların oyununa gelmeyelim. 
“Çünkü sevgi, fedakârlıktır.” birlikte olamayız” der. “Biz farklı cemaatlerin insanlarıyız, birlikte yaşayamayız” diyen olursa onlara da karşı çıkalım..

 İşte bu sevgiyi yaşamak, insanı mutlu, huzurlu ve iştiyaklı kılıyor. Yaşama sevinci bu sevgiyle kalplere doluşuyor.

Gelin öyleyse hayata hep beraber “Sevgiyle, yeniden Merhaba” diyelim.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇANKIRI HALKI ,GÜCÜNÜN FARKINDA DEĞİL...
ÇANKIRI HALKI ,GÜCÜNÜN FARKINDA DEĞİL...
HASAN AYRANCI ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİNE REKTÖRÜ OLMAYI HAK ETMİYORSUNUZ.
HASAN AYRANCI ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİNE REKTÖRÜ OLMAYI HAK ETMİYORSUNUZ.