Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
KURBAN VERMEK ZORUNDAMIYIZ?.
MEHMET AKBACAK

KURBAN VERMEK ZORUNDAMIYIZ?.

Advert

  KURBAN VERMEK ZORUNDAMIYIZ?.

Çocukluğumda 'Marşal' yolu yapılacak diye söylenen Avrupa'yı İran'a bağlayan yol 1990 yılları başında ulaşıma açıldı.Modern İpek Yolu olarak da adlandırılan yolun faaliyete geçmesiyle yıllarca sönük kalan Çerkeş'imizde canlanma ve hareketliliğe neden oldu.Aytaç'ın yapılması ve diğer sanayi kuruluşlarının devreye girmesiyle Çerkeş kendine gelmeye başladı.Tanınır olmaya başladı.Lakin her işte olduğu gibi yolun da beraberinde getirdiği bazı sorunlar çözüme kavuşturulmadan, canım ne acele ediyorsunuz, onun da sırası var, bu yıl projeye girecek gibi açıklamalarla hantal bürokrasi görmezden gelindi.

        Öncelikle çok yoğun yaşanan trafik nedeniyle Çerkeş'in bağlantı yolu tamamlanmadı, kavşak başka bir alem, kimse kimseyi görmüyor, Çerkeş'e girerken nereye girildiği bilinmiyor, yol karanlık ve tehlikeli.2015 Temmuz ayında Çerkeş Dernekler federasyonu Karayolları Genel Müdürlüğüne dilekçeyle başvurarak; kontrolsüz kavşak konusunun bir an önce halledilmesi ve ayrıca yolun ışıklandırılması için gerekli çalışmaların yapılmasını istiyorlar.Klasik dilekçenin başına gelenler bunun da başına geliyor, Ankara'dan ses seda çıkmıyor.

    Sonunda korkulan başa geliyor, 30 Mart gecesi sabaha karşı yoldan karşıya geçmeye çalışan aslan gibi delikanlımız Mehmet Akabalı kardeşimiz trafik kazasına kurban gidiyor.Eğer yol ışıklı olsaydı hem sürücü, hemde Mehmet kardeşimiz yolu daha net olarak görüp ona göre önlemini alırdı.Maalesef yapılan vurdumduymazlık yüzünden bir canımızı kaybettik.Duydum ki; Temmuz ayına kadar yolun ışıklandırması tamamlanacakmış.Peki işlerin yürümesi için Kurban vermek zorundamıyız?.

    Yıllar önce de bu yolda bir çok insanımızı kaybettik.Yol trafiğe açılmadığı halde önlem almayan karayollarının ihmali yüzünden Tayyar abimizi (Atom Kemal'in kayınbiraderi), sevgili arkadaşım Dr. Mehmet Çelen'i, değerli abimiz Hasan Yenigün'ü (Reisin Hasan) ve  yaşamın baharındaki kızı Deniz Yenigün'ü kaybettik.En son olarak da Mehmet Akabalı'yı kaybettik.Mehmet Akabalı başta olmak üzere hepsine rahmet ve ailelerine sabır ve başsağlığı diliyorum.Yine bu yolda yaşamını kaybetmişi isimlerini bilemediğim insanlarımıza da rahmet diliyorum.

       Umarım bu elim kazalar son bulur, yetkililer de üstlerine düşen sorumlulukları yerine getirirler.Onları vicdanlarıyla başbaşa bırakıyorum.Şunu da yazmadan geçemeyeceğim.Bizim ülkemizdeki anayasa vatandaşa karşı devleti korur.Halbuki demokrasilerde ise Vatandaşı devlete karşı korur.İnsanın en değerli varlık olduğunu önceleyen anayasaların yapılması umuduyla, Kalın Sağlıcakla.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Esref-karaesme@hotmail.com     0000-00-00 Mehmet hocamın yazısını tamamlamak adına aliözü köyü olarak bizim de maalesef canımız yandı 5 kardeş ikizi trafik canavarına kurban verdik. Nihayetinde alt geçit çalışmasına başlandı. Başlandı baslanilmasinada bir türlü bitirelemedi ne hikmetse köyümüzde cenazeler oluyor köye otobüs lerle girmekte sıkıntı yaşıyoruz. Çerkeş ten günlük gelip gidenler bu sıkıntıyı her gün yaşamaktadır. Bir an önce alt geçidin hizmete girmesini istiyoruz.
Durali KARAPINAR     2016-04-05 Sayın Mehmet AKBACAK'A ÇERKEŞ DERNEKLER FEDERASYONU olarak teşekkür ederiz. Düzce'den sesimizi duymuş güzel bir yazı kaleme almış. Haykırıyor ''KURBAN VERMEK ZORUNDAMIYIZ'' diye. Eli kalem tutan herkes yazmalı,herkes avazı çıktığı kadar bağımalı ki insanlar can kaybına uğramasın. Kim geri getirebilirki Rahmetli Dr. Mehmet Çelen ve Hasan Yenigün'ü. Tekrar sivil toplum örgütlerini,siyasi parti ilçe başkanları ile oda başkanlarını duyarlı olmaya davet ediyorumYarın herkes için geç olabilir.SAYGIYLA
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KURŞUNLU SÖĞÜTSEN'DE ÜRETİM DURDU. İŞÇİ FERYAT EDİYOR
KURŞUNLU SÖĞÜTSEN'DE ÜRETİM DURDU. İŞÇİ FERYAT EDİYOR "SESİMİ DUYAN VAR MI?"
HASAN PAŞA  ÇERKEŞ 2018
HASAN PAŞA ÇERKEŞ 2018