Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
“DOĞU TÜRKİSTAN’DAKİ ACILARI YÜREĞİNDE HİSSEDEN VAR MI?”‏
HÜSEYİN ÇAKIR

“DOĞU TÜRKİSTAN’DAKİ ACILARI YÜREĞİNDE HİSSEDEN VAR MI?”‏

Advert

Kobani'de çatışan PKK'lılara yardım yetiştirsin diye, Peşmergeye 29.Ekim 2014 günü koridor açanlar, Suriye'de Beşar Esad'ın rejimini devirmek için her türlü çalışmaları yapanlar.

Libya'daki Kaddafi'yi devirmek için "Haçlı Ordularının" yanında saf tutan, BOP'un menfaatleri için Tunus'a, Mısır'a bulaşan, Irak'ta milyonlarca Müslümanı öldüren ABD askerine “dua” eden, Türkiye'de terör örgütü PKK'ya açılım üstüne açılımlar yapanlar nerede ?

****

"Kobaniye, kürdista'a Selam olsun " diyenler, bu gün "Türkistan'a selam olsun" diyemiyorlar.

 Doğu Türkistan'lı   feryad ediyor, feryadı  arşa yükseliyor…

Zulümler, işkenceler, idamlar, ölümler sarmış Doğu Türkistanlı'yı… Kobani'deki PKK'lıya insan muamelesi yapanlar, Doğu Türkistan'daki Müslüman masumlar insan değil mi?

. *****

Ama mesele Barzani, Peşmerge, PKK, PYD olduğu vakit her şeylerini seferber ediyorlar.

Konya'da "Ben Türkmenim" masalları anlatan, Diyarbakır'a gidince Kobani'deki PKK'lılara selam yollayan, Barzani'yi görünce "Mesut abi" diye kendinden geçen Ahmet Davutoğlu, Doğu Türkistan söz konusu olunca nede susuyorlar ?

*****

Köpek eti yemekten köpekleşen Çinliler, Doğu Türkistanlı avına çıkmışken, 7'den 77'ye Uygur Türklerine,Oruç tuttun diye, namaz kıldın diye, hacı sakalı bıraktın diye ve ikinci çocuk doğurdun diye, zulüm  yaparak, zalimleşen, işkence ve ölümle sonuçlanan haberler varken niye görmezlikten gelip dillerini yutuyorlar.

"Dünya Lideri" masalı anlatanlar Çin'e bir uyarıda dahi bulunamıyor musunuz?

*****

"Peşmergelerin Ayn El Arab'a yani Kobani'ye geçişiyle ilgili olarak, Obama'yla yaptıkları, telefon görüşmesinde kendilerine bu teklifi zaten ben yapmıştım" diye övünen Recep Tayyip Erdoğan, Doğu Türkistanlı'lar için niye kılını kıpırdatmıyor?

*****

"Türk diye bir ırk yok" diyenlerin zihniyeti için, içinde "Türk" geçen her şey uzaktır. Türkmenmiş, Doğu Türkistanlıymış bunların umurunda olur mu?

*****

MHP: Genel başkanı,Sn. Dr. Devlet BAHÇELİ uyuyanları uyarıyor.

·        “Doğu Türkistan’daki Çin zalimliğini kimseler konuşmuyor, ağzına dahi almıyor. Kobani’ye ağlayanlar, Kaşgar’a gülüyor ve zulme ortak oluyor.

·        Uygur Türklerine Oruç tutmayın,Camilerde  namaz kılmayın,kadınlara baş örtüsü takmayın bir çocuktan fazla çocuk doğurmayın ve hatta nefes almayın diyorlar. Köpek eti yiyen Çinliler.  anarşisi yaratıp Türklüğü tasfiye etmeyi planlıyorlar

·        Varlığına, inancına ve kimliğine bağlı ve sadık halde yaşayan 28 Uygur Türkü 22 Haziran günü Kaşgar’da hiç acımadan katledildi.

·        Buna karşı hiçbir insan hakları örgütünden, hiçbir demokrasi ve özgürlük sevdalısı oluşumdan tepki gelmedi Niye? Çünkü öldürülenler Türk’tü!

·        Kobaniye ağlayanlar, Kaşgara gülüyor, zülme ortak oluyorlar”

"Hukuk sisteminde masumiyet karinesi ve susma hakkını barındırmayan Çin, bütün uluslararası kuruluşlara göre ifade, din ve hareket özgürlükleri konusunda dünyanın en kötü karnesine sahip ülkesidir.

*****

 

Çin yıllardır Doğu Türkistan'da yaşayan Müslüman Türklere her türlü işkenceyi reva görmekte, Müslüman Türkleri her fırsatta katletmekte, asimile etmeye çalışmaktadır.Türkleri izole etme çabalarını, yüce dinimiz İslam'ı tahkir ve tezyif niyetlerini asla doğru ve masum bulmadığımız bilinmelidir.

Her fırsatta insan haklarından bahsedenler nerededir, yaşanmamış olayları soykırım diye nitelendiren dünya nerededir.

*****

 Bu yüzyılda, günümüzde Doğu Türkistan'da bir soykırım yaşanmaktadır. " Zavallı dünya habersiz, zavallı dünya sağır...Sokaklarda hep birden Ermeniyiz, hep birden Hrant’ız diyenler, Doğu Türkistan da olanları, gözleri kör olup görmeyenler, kulakları sağır olup duymayanlar, ayrıca hissiz de kesilmişlerdir. Meydanlarda "rabia" yapan riyakarlar asıl Rabia'ların Rabia Kadir'in çocuklarının sesini neden duymamaktadır?

*****

Doğu Türkistan da şu mübarek günlerde büyük acılar yaşanıyor. Bu acıyı Ülkücüler, MHP'liler görüyor. Kamuoyu ile bu acıları paylaşıyor.

Birde  SOWH TV: İftar proğramın da  Prof Dr.  Mustafa KARATAŞ  hoca İslâm ülkelerindeki kanın durdurulmasını , Ayrıca Irak’ta , Doğu Türkistan’da zulûm  gören  Türkmen Müslümanların çilesini dile getiriyor. duyan yok!

*****

İslâm dünyasında,  Irak’ta, Suriye’de, Doğu Türkistan’da, Enerji kaynakları ve petrol için Müslümanların kanını acımazsızca akıtan, İşkence ve zulüm yapan bu katilleri şiddetle nefretle kınıyor ve naletliyorum.

Doğu Türkistan’daki acılar yüreğin hisseden  başkası var mı?

Sonuç:

“Hiristiyanlar, Yahudiler ve Mecusiler birleşmiş, sadece Müslümanları öldürüyorlar.

Biz ise Partilere, STK’lara, gruplara, cemaatlere, tarikatlara  ayrılmışız, birliğimizi beraberliğimizi koruyamıyoruz,

Türk milleti olarak; Doğu Türkistan'daki ölüm ve işkenceden, ortadoğu’daki  akan kan ve ölümlerden  hâlâ ibret  almıyorsak,

Bir tane Hiristiyan’ın, hiristiyanı öldürdüğünü gören duyan var mı ?

Yahudiler, Ermeniler bir araya geliyor ve Müslümanları kullanarak, Müslümanların kanını akıtıyor.

Herkesin kendi grubu var ,herkes kendi aşiretini ve tarikatını var,

CENAB-I ALLAH MÜSLÜMANLARA AKIL FİKİR VERSİN

BU MİLLET NE ÇEKTİYSE!

 BEN TÜRK’ÜM DİYEN YAHUDİLERDEN,

BEN KÜRDÜM DİYEN ERMENİLERDEN,

BEN MÜSLÜMANIM DİYEN MÜNAFIKLARDAN ÇEKTİ…!

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KURŞUNLU SÖĞÜTSEN'DE ÜRETİM DURDU. İŞÇİ FERYAT EDİYOR
KURŞUNLU SÖĞÜTSEN'DE ÜRETİM DURDU. İŞÇİ FERYAT EDİYOR "SESİMİ DUYAN VAR MI?"
HASAN PAŞA  ÇERKEŞ 2018
HASAN PAŞA ÇERKEŞ 2018