Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
İTHAL ADAYLAR
HÜSEYİN ÇAKIR

İTHAL ADAYLAR

Advert

ÇANKIRI’NIN KADERİ : İTHAL ADAYLAR.!

Çankırı da güçlü iki siyasi parti var AKP ve MHP bu patiler, Çankırılıları dinlemeden, görüşünü almadan  ,   Bu iki parti yetkilileri Çankırı da; biz kimi koysak oy verecekler diyorlar. 


1980'den  önce  büyük siyasi partilerde   ön seçim vardı , ithal adayların girmesi zordu, 12. Eylül. 1980 den bu güne Çankırı’yı  ithal adayla işgal etmiş , milletvekili olmuş, 
Şimdikilerin nüfus kağıtlarında Çankırı yazıyor, Bunda öncekiler de yazmayanlar da vardı.

 

AKP  ve MHP  adaylarımız  temayül yoklaması  ile belirledik derler, fakat.! Temayül sonuçlarını bilen ve gören yok, Bilgisayar  üzerinden  sonuç böyle çıktı derler.

AKP’liler söylerse resmi belgeli yalan (AKP ‘nin AdayıSn Akbaşoglu Çankırı değil İstanbul 2. Bölge adayı)

AKP yıllardır; 12 Eylül 1980 anayasasından şikayet eder. Sürekli Türk milletini ve Çankırılıları darbe anayasası diye  kandırırlar  ve oy isterler.

*

 AKP yetkililerine Çankırılılar adına sormak istiyorum. 13 yılldır iktidarlar,İşlerine gelmeyen bütün yasaları değiştirenler, neden seçim sistemi değiştirmiyorlar. 

*

 CHP’si Kenan Evren darbe anayasasını rafa  kaldırdı, Partiye kayıtlı  üyelerinin vereceği karara  saygı duydu, ön seçimle adaylarını belirledi , Bazı söz sahibi, kamu oyunda  öne çıkan  isimler, Merkez yoklaması ile  şimdiki sıralara  düşselerdi  kiyameti koparırlar dı.  “Şişlli Eski belediye başkanı  Mustafa Sarıgül’ün , Atila Kart’ın ve nicelerinin sesini parti üyeleri jilet gibi  kesti.”

*

Sözde demokrasi nutukları  atan AKP liler, Çankırı’da AKP’ye  üye olanları ve sivil toplum kuruluşlarını  temayül yoklamasına  soktunuz, Neden  bunların karalarına neden saygı duymadınız, Çankırı da adı sanı duyulmayan   AKP adayı Sn.M.Emin Akbaşoğlu İnsan olarak dört, dörtlük olabilir, hiç oy verilmemiş listenin başında oturuyor.( İstanbul 2. Bölge aday adayı, Çankırı’dan Birinci sıra aday olduğuna  kendisi bile beklemiyordu.!  Şaşırmıştır.! )

 


Sn: Akbaşoğlu’nun  nüfus kağıdın da Çankırı yazıyor, ömründe  köyüne gelip ziyaret etmemiş ,
Köyünü bilmez ilçesini ve İli’ni tanımaz, Çankırı’nın sorunlarını bilmez.  Çankırı vekili olacak.

*

MHP adayı Sn. Recep Dumanlı da biraz , AKP adayından farklı , Partisinin kongrelerin de ve Çankırı’da yazın yapılan etkinliklerde  boy gösterdi.
Köyleri  geçerken , ilçeleri ve  İl’i  MHP kongreler yapılırken, Birde yazın yapılan şölenlerde boy gösterdi  Çankırı’yı AKP adayından fazla tanır.
MHP Çankırı birinci sıra adayı oldu koltuğun başına oturdu.

*
AKP Adayı Sn. Akbaşoğlu, temayülden AKP üyesi ve Çankırı’daki sivil toplum kuruluşlarında  bir oy almayan  ithal aday AKP genel merkezi tarafından   kendini garantiledi,  Peki halkın içinden çıkmayan  Çankırı halkının elini sıkmadığı,karşılaştığında  çay ismarlayıp, çayını içmediği kimse yok ,Teyamülde birinci çıktığına inanıyorum   gel görki  AKP ‘nin demokrasiye inanmayan güruhu Sn. Hüseyin FİLİZ’i ikinci sıraya neye dayanarak koydu bilen yok, Sn. FİLİZ'e  ALLAH kolaylık versin , O da Çankırı’ya hizmetlerinden dolayı ikinci . sıraya oturdu. Özeti Çankırı’ya hizmet edenler  AKP’de ikinci koltukta oturmaya mahkûmdur.
Sn. Cumhurbaşkanı : Üniversitelerde rektörlük seçimi yapılır en çok oy alan aday değil de Cumhurbaşkanın kafasındaki aday  Üniversiteye  Rektörü  atanıyor .
Türkiye’de 12 Eylül 1980 darbe anayasasından şikayetçi  olan AKP , Çatır, çatır kendi demokrasini işletiyorlar.
Küçük patiler Türkiye genelinde % 10 barajını aşamayacağı için oylarını kendilerine yakın iki partiden birine versinler , benim oyum boşa gitti demesinler.
Çankırı' ya ve milletimize ithal adaylar hayırlı olsun.
Çankırı’ nın ithal adayları AKP 1, MHP 1 olsun. Türkiye ve Çankırı da AKP diktatörlüğü ve ayrımcılığı yıkılsın, 16.04.2015

 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KURŞUNLU SÖĞÜTSEN'DE ÜRETİM DURDU. İŞÇİ FERYAT EDİYOR
KURŞUNLU SÖĞÜTSEN'DE ÜRETİM DURDU. İŞÇİ FERYAT EDİYOR "SESİMİ DUYAN VAR MI?"
HASAN PAŞA  ÇERKEŞ 2018
HASAN PAŞA ÇERKEŞ 2018