Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
YAZIKLAR OLSUN ÇANDEF BAŞKANI YAZIKLAR OLSUN...
HÜSEYİN ÇAKIR

YAZIKLAR OLSUN ÇANDEF BAŞKANI YAZIKLAR OLSUN...

Advert

Yaran diyarının aziz ve asil saygı değer Hemşerilerim.
18-21.Eylül.2014 Feshane 2. ÇANKIRI tanıtım günleri; olumlu, olumsuz yönleriyle tamamlamıştır.
Bu yazımda Feshanede gördügüm olumsuzluklar yazmayı . Çankırılı hemşerilerime haksızlıkları ve gerçekleri hatırlatmak istedim. 
Rahmetli Vahap YARTAŞ 18.Mart.2012 yılında yapılan ÇANDEF olağan kongresinde tüm delegenin % 100 oy'unu alarak seçilmiştir.
Eski fedarasyon binasını Çankırılılara cevap vermeyeceğini için, İlkiş olarak Fedarasyon binasını toplamda 300 metrekarelik, kendine ait iki katlı binayı kira almaksızın vermiş. 
Bakanlar, Milletvekiller , Müsteşar, Genelmüdür, Belediye başkanları ve kamuda çalışan Üst düzey Çankırılı bürokratları davet ederek muhteşem bir açılışla “ÇANDEF'in” açılışını yapmıştır.
Göreve geldiğin de 66 dernekle aldığı” ÇANDEF'i “55 dernek üye ederek 121 dernekle daha güçlü hale getirdi.
Muhterem hemşerilerim 18.Mart.2012 tarihinden 11.Eylül 2013 tarihleri arasında, İstanbul, Atkaracalar İlçesine; kat edilen yol hariç,  Atkaracalar ilçesi merkez olmak üzere Çankırı da yapılan Yaz etkinliklerine , hatta en ücra köylere kadar gidilmiş; 2012 yılında 9300 (Dokuz bin üç yüz ) KM. 2013 yılında ölüm tarihi olan 11.Eylül 2013 tarihine kadar 10175 (On bin yüz yetmiş beş) KM yol kat etmiş. Çankırı ilçe, Belde ve Köylerini ziyaretleriyle örümcek ağı gibi örmüştür.
Vahap YARTAŞ genel toplamda İstanbul- Atkaracalar ilçesini de göz önünde bulundurursanız toplamda yaklaşık 30.000 ( Otuz bin ) KM yol kat etmiştir.
Milletvekilleri gezer , Belediye başkanları gezer ama devletten aldığı maaş ve devletin resmi araçları karşılığında bu ziyaretleri yapar.
Rahmetli Vahap YARTAŞ ÇANDEF genel başkanı olarak tüm bu masrafları kendinden karşılamıştır.
14. Temmuz.2012 Çavundur ANI otelde düzenlediği basın toplantısında Vahap YARTAŞ çalışan milletvekileri için başımım tacı demiştir. 
Çankırı için çalışmayan milletvekilleri içinde “ 19 belede kapanacak “ Milletvekilleri mecliste nöbet tutmuyorlarsa “ ANANI DA AL KÖYÜNE GİT” diyecek kadar yürekli delikanlı idi. 
Rahmetli Vahap YARTAŞ’ın ölümünde sonra 2014 Çankırı’daki şölenlere gittim Çandef’in başkanını sorduğumda Vahap Yartaş öldü bizim buralar öksüz kaldı diyen köylülerimize şahit oldum.
Şahsımda Çankırılılar Palatformu olarak gittiğimiz yerlerde 2014 yılı şölenleri sönük ve sessiz geçtiğini gördüm ve yaşadım.
Değerli hemşerilerim şu gerçeği de bilmenizde fayda var ve bu gerçektir. Rahmetli Vahap YARTAŞ. Çankırı Valimiz Sn: Vahdettin ÖZCAN beyle çok iyi ilişki içinde “Çankırı için zor olanı” vakit alsa da başarmak için çok çalıştılar . 
27.Eylül  2012 yılında FESHANE 1. ÇANKIRI TANITIM GÜNLERİ ilk olmasına rağmen 160.000 ziyaretçi ile başarıyla tamamlanmıştır.
Ankarada 1. ÇANKIRI tanıtım günleri Çankırı vekilimiz Sn Hüseyin FİLİZ tüm engellemelere rağmen başarı ile tamamlamıştır.
18-21. Eylül.2014 tarihinde Feshane 2. ÇANKIRI tanıtım günleri yapılmıştır.
Çankırı Valimiz Sn. Vahdettin ÖZCAN beyle , Rahmetli Vahap YARTAŞ ilkini yapmasalardı asla ve asla Ankara’daki ve İstanbul’daki ÇANKIRI tanıtım günleri yapılmazdı.!
Bu çalışmalarıyla, Çankırı’yı bir yerlere taşımış ve tanıtmıştır.
Değerli hemşerilerim son nefesine kadar Çankırı içi çalışan Vahap YARTAŞ “ Çankırılı hemşerilerinin gönlünü feth eden, Gönüllerin fatihi ve Gönül adamı “ olarak Çankırı tarihine geçmiştir.
Aziz hemşerilerim Çankırı Aşk-kî ve sevdasını taşıyarak Allahın rahmetine kavuşan Gönül adamı Vahap YARTAŞ’ı 2014 yılı Feshane 2. ÇANKIRI tanıtımı ne açılışında nede kapanışında onun koltuğunda oturan malum şahıs mezarından korktuğu ve liderlik vasıfları kendinde olmadığı için azgına almaktan imtina edip kaçınmıştır.
Çankırı Çerkeş nüfusuna kayıtlı CHP İstanbul birinci bölge Milletvekili Sn. Kadir Gökmen ÖGÜT bey , ses sanatçılarımız Sami YALÇIN ve Turgay BAŞYAYLA onun sevdiği bir türküleri söyleyerek anmışlardır. 
Sn vekilimiz Kadir Gökmen Ögüt , Turgay Başyayla ve Sami YALÇIN'a şahsım , Yartaş ailesi ve Çankırılılar adına takdir ve şükranlarımı arz ederim.
Muhterem hemşerilerim bunlar lafa gelince müslümanlığı kimseye bırakmazlar. 
HZ. Muhammed’in ümmeti isek “ ÖLÜLERİ HAYIRLA YAAD EDİN” diyen peygamberimiz öğüt veriyor.( HADİS-İ ŞERİF)
Çankırı’nın Gönül adamı Rahmetli Vahap YARTAŞ'I hayırlar yaad etmeyen ve onun koltuğunda oturanı şiddetle ve nefretle kınıyorum. 
"RUHUN ŞAAD OLSUN MEKÂNIN CENNET OLSUN" 
HUZUR İÇİNDE YAT KARDEŞİM SENİ SEVENLERİNİN DUASI YETER "GÖNÜLADAMI VAHAP YARTAŞ"


DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KURŞUNLU SÖĞÜTSEN'DE ÜRETİM DURDU. İŞÇİ FERYAT EDİYOR
KURŞUNLU SÖĞÜTSEN'DE ÜRETİM DURDU. İŞÇİ FERYAT EDİYOR "SESİMİ DUYAN VAR MI?"
HASAN PAŞA  ÇERKEŞ 2018
HASAN PAŞA ÇERKEŞ 2018