Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

ÇANKIRI MHP ADAY ADAYLARI TANITIM TOPLANTISI YAPILDI.

ŞÜKRÜ TARHAN ''AKP yaptığı çalışmalarla bu ülkenin temel taşları ile oynuyor” dedi.

ÇANKIRI MHP ADAY ADAYLARI TANITIM TOPLANTISI YAPILDI.
Advert

Milliyetçi Hareket Partisi il istişare toplantısı Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi'nde gerçekleştirildi. Partililerin büyük ilgi gösterdiği programda salonun hınca hınç dolu olduğu gözlemlendi.

ÇANKIRI MHP ADAY ADAYLARI TANITIM TOPLANTISI YAPILDI.
 
 
 
Şükrü Tarhan“Düşünün bir binada çeşitli yenilik ve güzellikler yapılabilir. Ama bu değişiklikler binanın kolanları kesilerek yapılırsa bir müddet sonra o bina içinde bulunanların üzerine çöker.
 
 
 
Milliyetçi Hareket Partisi il istişare toplantısı Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi. Partililerin büyük ilgi gösterdiği programda salonun hınca hınç dolu olduğu gözlemlendi. Divan Başkanlığına milletvekili Ahmet Bukan ve üyeliklere MHP MYK üyesi Kadir Şekerci, MHP İl Başkanı Ali Acıbunar, MHP merkez ilçe Başkanı Ahmet Kurt ve Belediye başkanlarını temsilen Çerkeş Belediye Başkanı Şükrü Tarhan’ın seçildiği il istişare toplantısında 12 Haziran 2011 tarihinde yapılacak olan milletvekilliği seçimi için aday adayı olanlar kendilerini partililere tanıttı.
 
 
İstişare toplantısının açılış konuşmasını yapan MHP İl başkanı Ali Acıbunar, özellikle hükümete yüklenerek, Çankırı’daki çalışmaların da farklı olmadığını aktardı. “Hepimizin içinde bulunduğu Çankırı’da bile; yaptıkları çoğu iş mahkemelerde sürünmektedir” diyen Acıbunar, “Bunca yıllık belediye tarihinde ilk defa belediyenin elektrikleri haftalar boyunca kesik kalmıştır. Bunların yanında icraat olarak; belediyedeki gariban personelin
uzaklaştırılmasından medet umulmakta, eskiden yapılanların yıkılması ile uğraşılmakta, cadde bakımı olarak elektrik direklerine bir hafta çiçek dikilirken, ertesi hafta sökülmekte, yapılan köprüler ayını doldurmadan yıkılmakta, açılan ihalelerle ilgili dedikodular; internet sitelerinde pehlivan tefrikaları gibi yayınlanmakta, ancak tatmin edici cevaplar verilmemektedir. Bu arada asıl hizmet verilmesi gereken köy yolları ve mahalle araları tarihinin en bakımsız dönemini yaşamaktadır” dedi.
 
Acıbunar, konuşmasının devamında, “Memlekete hükümet edenler, devletin bütün imkânlarını sonuna kadar kullanarak oluşturduğu korku imparatorluğu sayesinde; kendine ait yandaş medya ve kiralık köşe yazarları ile sırtlarını nereye ve kime dayadıklarını bilinen ve özgürlükçülük iddiasıyla gerçek niyetlerini gizlemeye çalışan bazı sivil toplum kuruluşları oluşturmuşlar, böylece de yaptıkları olumsuz icraatları toplumun gözü önünden saklamaya çalışmaktadırlar” dedi.
 
İl Başkanı Acıbunar’dan sonra söz alan Çerkeş Belediye başkanı Şükrü Tarhan, Yapılanların göze hoş görülebileceğini aktararak, “Düşünün bir binada çeşitli yenilik ve güzellikler yapılabilir. Ama bu değişiklikler binanın kolanları kesilerek yapılırsa bir müddet sonra o bina içinde bulunanların üzerine çöker. Şuan yapılanlar bu. AKP yaptığı çalışmalarla bu ülkenin temel taşları ile oynuyor” dedi.
 
Çankırı’nın 2002’den sonra 90 bin göç verdiğini belirten, MHP Milletvekili Ahmet Bukan, “Nüfusumuz azaldığı için milletvekili sayımız da 3’den 2’ye düştü. Sayı düşmesine rağmen partimize ilgi oldukça yoğun. Aday adayı arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.
 
Milletvekili Bukan’dan sonra aday adayı olanlar kendilerini tanıttı. Tüm aday adayları 12 Haziran 2011 tarihinde yapılacak seçimde aday olsun veya olmasın adaymış gibi çalışacaklarına dair gelen konuklara söz verdi.
 
 
 
Aday tanıtımında ilk konuşmayı Muharrem Kıcıman yaptı. Kıcıman, “Sofranıza oturdum, yemeğinizi yedim, dertlerinize ortak oldum. Son kez desteğinizi istiyorum” dedi.
 
Ahmet Korhan Mastı, “Memleketime karşı sorumluluklarımın olduğunun farkındayım. Birikim, deneyim ve tecrübeme dağarcığımın memleketime karşı hissettiğim sorumluluklarımın yükünü kaldıracak yeterlilikte olduğunu düşünüyorum” dedi.
 
Hilal kart çalışmasında büyük katkısının olduğunu söyleyen Recep Dumanlı, “Çankırı’nın göç veren değil göç alan bir olması için ve işsizliğin olmadığı bir il olması için çalışacağım” dedi.
 
“1. sırada da olsam 101. sırada da olsam davam için çalışacağım” diyen Şahin Eraslan, “Dergâhına eğri odun bile sokmayan Yunus Emre gibi olmaya çalıştım. Partime ve davama karşı bir yanlışlık yapmadım” dedi. Sağlık müdürlüğü döneminde yapmış olduğu hizmetleri dile getiren Eraslan bugün görüyorum ki bizim yaptıklarımızın dışında bir şey yapılmamış dedi.
 
Kürsüye eşi ve çocukları ile çıkan Ahmet Azizoğlu, “Ben değil, biz olarak çalışacağız ve Çankırı’yı Ankara’ya değil Ankara’yı Çankırı’ya getireceğiz” dedi.
 
“Ben burada bir hizmetkârım” diyen Hüseyin Yakar, “Çankırı’da ev bacaları değil, fabrika bacaları tütmesi için çalışacağım” dedi.
 
Türkiye’nin ve Çankırı’nın sorunun işsizlik olduğunu söyleyen Raif Ulusoy, bu konuda çalışmalar yapacağını aktardı.
 
“Aday oluyum olmayayım önemli değil. Önemli olan beni de aranıza almanız ve kendinizden birisi olarak görmenizdir” diyen Ahmet Göksel, “Aday olmasam dahi 12 Haziran 2011 tarihine kadar buradayım, arkadaşlarımla birlikte çalışacağım” dedi.
 
Aday adaylarının konuşmasından sonra son konuşmayı yapan Milletvekili Ahmet Bukan, camiadan helallik istedi duygusal anların yaşandığı konuşmasının devamında sizler beni Belediye başkanı yaptınız Milletvekili yaptınız bende bunlara layık olmaya çalıştım, “Yaptığımız bir istatiki çalışma sonrasında 1980’den buyana Çankırı’nın yüzde 80’i zaman, zaman MHP’ye oy vermiş. Biz bu seçimlerde bu oyların tamamına talibiz. Alternatif parti olarak hükümete talibiz. Çünkü ülkenin MHP iktidarına ihtiyacı var” dedi. Uzun süre yoğun alkış alan Ahmet Bukan katılımlarından dolayı herkese teşekkür etti eski vekillerimiz İrfan Keleş ve Hakkı Duran' a hizmetlerinden dolayı alkış istedi.
 
Program aday adayları ve İl İlçe teşkilatları ile seçilmişlerin hep birlikte birlik beraberlik gösterisi ile çektirdikleri fotoğrafla son buldu.
 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2017-2018  ÇERKEŞ 19 mayıs Ç.P.L Eğitim - Öğretim yılı TÜBİTAK Bilim Fuarına büyük ilgi vardı.
2017-2018 ÇERKEŞ 19 mayıs Ç.P.L Eğitim - Öğretim yılı TÜBİTAK Bilim Fuarına büyük ilgi vardı.
ÇANKIRI HALKI ,GÜCÜNÜN FARKINDA DEĞİL...
ÇANKIRI HALKI ,GÜCÜNÜN FARKINDA DEĞİL...