Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

ÇERKEŞ BELEDİYE BAŞKANLIĞINA İLK ADAY HALİL İBRAHİM BECER

 ÇERKEŞ BELEDİYE  BAŞKANLIĞINA İLK ADAY HALİL İBRAHİM BECER
Advert

Bu hafta Çerkeş’in evladı Halil İbrahim Becer ile sohbet etme imkânımız oldu. Sohbetinde bu dönem Çerkeş belediye başkanlığına aday olacağını söyledi. Çerkeş’in yetiştirdiği bürokrat ve siyasetçi Halil İbrahim Becer, Yaklaşan yerel seçimler aday adaylığı için başvuracağını söyledi bende başkanım bunu “haber yaparım “dedim. “Yap dedi adayım”dedi.

Halil İbrahim Becer, KARİYERİ İSE: Sağlık Bakanlığı ve Tarım Bakanlığında bürokrat olarak bulunduğu yıllarda Çankırı’ya  büyük hizmetler sunduğunu, tecrübelerini  Çerkeş'in gelişimi için  için yola çıktığı söyledi.
Eğitim Enstitüsü ve Öğretmen Lisesi, Çankırı Sağlık Kolejinde eğitimci olarak çalışarak topluma yüzlerce öğretmen ve sağlık memuru kazandıran Halil İbrahim Becer, bürokrasi basamaklarını adım adım çıkarak Sağlık Bakanlığında sırasıyla Şube Müdürü, Daire Başkanı, Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdür olarak çalıştı.   Sağlık Meslek Liselerinin açılmasını sağladı!   Sağlık Bakanlığı’nda Genel Müdür olduğu yıllarda Çankırı ve ilçelerine (Çankırı merkez, Eldivan, Ilgaz, Yapraklı, Çerkeş, Kurşunlu, Orta)’ya açılmasını sağlayan Becer,  Sağlık Meslek Liselerinden binlerce Sağlık Memuru, Hemşire ve Ece’nin yetişmesini sağlayarak Türk sağlık sistemine vatandaşa hizmet veren yeni neferler yetişmesinde öncü oldu.     Çankırı’da Yılın Bürokratı Seçildi!   Becer ’in o dönem Çankırı’da sağlık alanında yaptığı atılımların başında Aksu mahallesinde bulunan Devlet Hastanesine Sağlık Meslek lisesinin binasını tahsis ederek Hastanenin yatak kapasitesini 80’den 200 yatağa çıkartılmasını sağlaması oldu. Bu çerçevede doktor ve branş sayısı da arttı. Hastahaneye devretmiş olduğu Sağlık Meslek Lisesi yerinede yine Hastane avlusu içerisinde 250 Yatak ve dershane kapasiteli Yatılı Sağlık Meslek Lisesi Yapılmasını sağladı. Bu gün bu bina Çankırı Karatekin Üniversitesi bünyesinde Sağlık Meslek Yüksek Okulu olarak hizmet vermektedir.  Ilgaz Devlet Hastanesinin yatak kapasitesinin artırılmasında, Şabanözü, Çerkeş Devlet Hastanelerinin yapımında Genel Müdür iken birebir uğraşan Becer, bu çalışmalarından ötürü Çankırı’da Yılın Bürokratı seçildi. Becer, Kazakistan Türkiye Cumhuriyeti Büyük Elçiliğin de Tarım Ateşeliği görevinde bulundu.   Tarım Bakanlığı Personel Genel Müdürü iken Köy Hizmetlerine en az 750 civarında Çankırılının işe alınmasını sağlayan Becer, yine aynı dönemde birçok köyün içme suyuna kavuşmasına vesile olmuş, ayrıca Ak Hasan Barajının yapımında etkin rol oynamıştır.

ÇERKEŞ BELEDİYE BAŞKANLIĞINA İLK ADAY HALİL İBRAHİM BECER
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
teşekkürler editör     2018-10-24 sayın editör.şimdi oldu sanırım.cevap alamadığınız sorulardan biri kesinlikle eminimki..Hangi partiden aday adayısınız? olmuştur.Bu sorunuza cevap vermediğine göre (cevabınızdan öyle anlaşılıyor) ya AK parti yada MHP.Ama AK partiyi daha daha çok istiyor gibi.yüzde 99 bu böyle anlaşılıyor.Ama....zor dostum zor.olmayacak dua ...yinede başarılar
EDİTÖR:     2018-10-24 SOHBETTE NE SÖYLEDİ İSE ONU YAZDIK .NE EKSİK NE FAZLA VESORULMASI GEREKEN HER ŞEY SORULDU CEVAP ALAMADIĞIMIZ SORULARIMIZDA OLDU
ÇOK İLGİNÇ     2018-10-24 Turan bey bu hataya düşmezdi ama gerçekten garip bir haber ve habercilik bu.Site yani Çerkeş Vuslatta haberin eksik kısmını tamamlamıyor ama daha ilginç olanı da haberde adı geçen aday:Haberde eksiklik var ben şu partiden adayım habere ekleyin lütfen demiyor.haberin bugün üçüncü günü.Ama haklısınız burası Çerkeş olur böyle vakalar.
AKPartimi MHPmi İYI partimi Bağımsızmı CHPden mi Saadettenmi HDP denmi     2018-10-23 Halil ibrahim Becer MHP denmi AK partiden mi aday adayı????????????????
hangi partiden aday     2018-10-23 Turan bey, Halil İbrahim Becer Hangi Partiden Aday Adayı.MHP mi İyi Partimi AK partimi???????Haberinizden anlaşılamıyor.Lütfen bu konuya açıklık getirirmsiniz
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KURŞUNLU SÖĞÜTSEN'DE ÜRETİM DURDU. İŞÇİ FERYAT EDİYOR
KURŞUNLU SÖĞÜTSEN'DE ÜRETİM DURDU. İŞÇİ FERYAT EDİYOR "SESİMİ DUYAN VAR MI?"
HASAN PAŞA  ÇERKEŞ 2018
HASAN PAŞA ÇERKEŞ 2018