Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

ILGAZ 9. İSTİKLAL YÜRÜYÜŞÜNDE İNSANLAR SEL OLDU AKTI.

ILGAZ 9. İSTİKLAL YÜRÜYÜŞÜNDE İNSANLAR SEL OLDU AKTI.
Advert

Kurtuluş Savaşı'nda silah ve mühimmatların Kastamonu’nun İnebolu ilçesinden alınarak cepheye ulaştırıldığı yolun Çankırı sınırları içerisindeki kısmında "9. İstiklal Yolu Yürüyüşü" gerçekleştirildi.  

Burada Saygı duruşu,istiklal Marşı,saygı atışı ve kuran tilavetinden sonra aynı yürüyüş korteji çarşı içinden geçerek Karayolları şefliği kampüsüne geldi. Burada katılımcılara yöresel yemeklerden olan keşkek ikramı ile etkinlik sona erdi.

İlki 2009 yılında gerçekleştirilen yürüyüşün bu yıl 9’uncusu yapıldı. Kastamonu'nun İnebolu ilçesinden Ankara'ya kadar uzanan İstiklal Yolu'nun Çankırı-Ilgaz bölümündeki Üçoluk Jandarma Karakolunda

Etkinlik programına;Vali Hamdi Bilge AKTAŞ ile birlikte Ilgaz Kaymakamı Muhammed Gürbüz, Ilgaz Belediye Başkanı Arif Çayır,İlçe Jandarma Komutanı Jn.Yzbş.Mehmet Koyuncu,İlçe Emniyet Müdür Vekili Komiser Ufuk Bek,İl genel Meclis üyesi Harun Tosyalıoğlu,Siyasi parti ilçe başkanları,Gaziler,Şehit yakınları,Öğretmen,öğrenci ve vatandaşlar katıldılar.

Buradan başlayan yürüyüş rotası üzerinde ağaç dikimi de gerçekleştirildi. Yürüyüş, İstiklal Yolu’nun önemli duraklarından biri olan Kıyısın köyünde sona erdi.

İstiklal Yolu etkinlikleri ve Kıyısın köyündeki tören yemek ikramının ardından sona erdi.

Şimdi  size  bu onurlu yürüyüşte konuşma yapan Ilgaz belediye başkanımız Arif ÇAYIR’ın konuşmasını size sunuyoruz

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN 

https://www.youtube.com/watch?v=KowfrbW4lQc

 

 

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KURŞUNLU SÖĞÜTSEN'DE ÜRETİM DURDU. İŞÇİ FERYAT EDİYOR
KURŞUNLU SÖĞÜTSEN'DE ÜRETİM DURDU. İŞÇİ FERYAT EDİYOR "SESİMİ DUYAN VAR MI?"
HASAN PAŞA  ÇERKEŞ 2018
HASAN PAŞA ÇERKEŞ 2018