Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

DİKKAT HAMAMLI ÇAYINDA KİMYASAL ZEHİRLENME VAR!

DİKKAT HAMAMLI ÇAYINDA KİMYASAL ZEHİRLENME  VAR!
Advert

İsmetpaşa’da Hamam’lı çayı üzerinde bulunan Musa Efendi köprüsünün  ayakların olduğu  yere kimyasal yüklü kamyonun çaya devrilmesi  kimyasalların çaya karışması halkta korku ve paniğe sebep oldu. Balıklar zehirlenmeye başladı uzmanlardan bir açıklama gelmedi.

 .Çerkeş ve bölge halkımızın çayda ballık yakalamaması ve kimyasal artıklara dikkat etmesiniz uyarıyoruz. Vatandaşlar atıkların çaydaki balıkların ölmesine ve çayın rengi pis koku sarmasından şikâyetçi olduğunu belirterek biran önce çayın temizlenmesini istediler.

 

Karabük Valiliği kimyasal madde taşıyan tankerin bugün İsmetpaşa’da kaza yapması ile ilgili kamuoyunu uyaran bir açıklama yaptı.

Valilik açıklamasında şu uyarılarda bulundu;

“29.08.2018 tarihinde İlimiz Eskipazar İlçesi Hamamlı Köyü İsmetpaşa mevkiinde meydana gelen trafik kazasında kimyasal madde yüklü araçtan Hamamlı çayına sızıntı olması nedeniyle;

Hamamlı çayı boyunca koruma hattı oluşturulmuştur.

Oluşturulan bu hat boyunca Valiliğimizce ikinci bir duyuru yapılana kadar, söz konusu çaydan hayvan sulanmaması ve içme suyu olarak kullanılmaması büyük önem arz etmektedir.

Vatandaşlarımızın yüzme, balık avlama vb. nedenlerle oluşturulan hat boyunca su ile temas etmemeleri çay içerisinde ölmüş balıkların vatandaşlarımız tarafından toplanılmaması ve tüketilmemesi gerekmektedir.

Kirlenme nedeni ile çaya akış istikametine göre, çevre il ve ilçeler ile ilimiz tüm resmi kurum ve kuruluşların ve köy muhtarlıklarımız bilgilendirilerek gerekli önlemler alınmıştır.”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sorular     2018-08-29 neymiş bu atık madde.vatandaşın mutlaka bilgilendirilmesi lazım.nerden geliyormuş?o bölgede bu derece tehlikeli atık üreten hangi fabrika var sorular sorular
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KURŞUNLU SÖĞÜTSEN'DE ÜRETİM DURDU. İŞÇİ FERYAT EDİYOR
KURŞUNLU SÖĞÜTSEN'DE ÜRETİM DURDU. İŞÇİ FERYAT EDİYOR "SESİMİ DUYAN VAR MI?"
HASAN PAŞA  ÇERKEŞ 2018
HASAN PAŞA ÇERKEŞ 2018