Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

KURBAN BAYRAMI MESAJLARI

KURBAN BAYRAMI MESAJLARI
Advert

Bayramlarımızın toplumsal dayanışmanın yaşandığı, birleştirici ve bütünleştirici özelliği ile toplumsal hayatımızda önemli bir yere sahip olduğunu söyleyen Başkanımız mesajında şu cümlelere yer verdi.

 Bayramlar toplumsal dayanışmanın yaşandığı, birleştirici ve bütünleştirici özelliği ile toplumsal hayatımızda önemli bir yere sahip özel günlerdir. Bayramın bize kazandıracağı manevi anlayış sayesinde, yoksul ve muhtaç durumda olanlara yardım eli uzatmanın, sevinçleri olduğu kadar acıları da paylaşmanın önemini daha da derinden anlayacağız. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm hemşerilerimin Kurban Bayramını kutlarken, sevdikleri ile birlikte sağlık ve mutluluk içinde bir bayram geçirmelerini temenni ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Hasan SOPACI

ÇERKEŞ BELEDİYE BAŞKANI

Sevgili Hemşerilerim;

Mübarek Kurban Bayramınızı, en kalbi duygularımla kutluyor; bayramın, ülkemiz başta olmak üzere, tüm İslam Âlemi ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını Allah’tan niyaz ediyorum. Rabbime, kendisine sunulan tüm kurbanları makbul buyurması; kurbanları, birbirimize yakınlaşmamız için bir vesile, bir vasıta kılmasını niyaz ediyorum.

Kurban, cömertliktir. Kurban, dayanışmadır, yoksulların sevindirilmesidir. En önemlisi de kurban, Allah’a, kardeşlerimize, kardeşliğe ve dayanışmaya yakınlaşmadır.

Bizim insanımız, büyük bir teslimiyet ve gönül huzuru içinde kurban ibadetini ifa ederken, sahip olduğunu komşularıyla, akrabalarıyla, dostlarıyla paylaşmanın sevincini yaşarken; tüm İslam coğrafyasının da aynı müstesna heyecanı yaşamasını samimiyetle arzu ediyorum.

Birçoğunuz, kurbanlarınızı, yeryüzünün her tarafındaki mazlum, mağdur ve yoksul kardeşlerimize zaten gönderdiniz. Yurtiçinde de, önce ailenizi, ardından komşu ve akrabalarınızı gözetmenizi; ama yeryüzündeki mazlum ve yoksulları da düşünerek onlara da en azından dualarınızı göndermenizi sizlerden rica ediyorum.

Mübarek Kurban Bayramının, işte bu anlayışın, işte bu atmosferin pekişmesine, güçlenmesine, safların sıklaşmasına, gönüllerin bütünleşmesine vesile olmasını Allah’tan temenni ediyorum. Bir kez daha kurbanlarınızın makbul olmasını temenni ederken, Hac ibadetini yerine getiren tüm vatandaşlarımızın ve kardeşlerimizin de haclarının kabulünü Rabbimden niyaz ediyorum. Bayramlarda, çocukları özellikle hatırlamanızı, yetimleri ve öksüzleri, hastaları özellikle gözetmenizi arzuluyorum.

Bu duygularla, şehit ve gazi ailelerimizin de mübarek Kurban Bayramınızı en kalbi duygularımla bir kez daha kutluyor, bu güzel günlerin birlik beraberlik ve dayanışma içerisinde ailelerinizle coşkulu, sevdiklerinizle birlikte doyasıya yaşamanız temennisiyle; bayramın Türk~İslam Âlemiyle birlikte tüm insanlığa hayırlı olmasını diliyorum.

İyi BAYRAMLAR…

Arif ÇAYIR

Ilgaz Belediye Başkanı

Kurşunlu Belediye Başkanı DT.Şakir KAYMAK, Kurban Bayramı dolayısıyla tebrik mesajı yayınladı.
Mesajında bayramların umutları canlandıran, herkesi kaynaştıran ve bütünleştiren, toplumsal huzuru pekiştiren anlamlı günler olduğunu vurgulayan Başkan KAYMAK şunları ifade etti:
“Toplumsal birlikteliği sağlayan değerlerin hatırlandığı, güzelliklerin ve iyiliklerin yoğun olarak yaşandığı Kurban Bayramı Allah’a yaklaşmak gibi çok derin ve yüce bir anlam içerir. Kaygıların ve sıkıntıların geri plana itildiği, sevginin, saygının ve hoşgörünün pekiştiği, insan ilişkilerinin güçlendiği bu müstesna zaman dilimleri umutları canlandıran, toplumsal barışı güçlendiren, birlik, beraberlik, yardımlaşma ve dayanışma duygularını doruğa çıkarır.
İçerisinde pek çok sembol, anlam ve değer taşıyan kurban ibadeti sadakatin, teslimiyetin ve fedakârlığın göstergesidir. Allah`ı birlemenin ve ona teslimiyetin bir nişanesi olarak Hz. İbrahim, oğlu İsmail`i Rabbine kurban etmeye hazırlanırken, aslında insanlık tarihine muhteşem bir mesaj vermektedir. Rabbin rızasını her şeyin üstünde gören İbrahimi mesaj o günden bugüne Rabbimizle aramızdaki bağın nasıl olması gerektiği konusunda sayısız ölçü, hikmet ve işaretler sunmaktadır.
Bu duygu ve düşüncelerle tüm vatandaşlarımızın bayramlarını tebrik ediyor. Cenab-ı Allah’tan sağlık, sıhhat, afiyet ve huzur içerisinde bir bayram geçirmelerini niyaz ediyorum."

 

Saçak Belediye Başkanı Ramazan YARIM, Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınlayarak tüm vatandaşlara ’iyi bayramlar’ diledi.
Saçak Belediye Başkanı Ramazan YARIM 21-24 Ağustos tarihlerinde idrak edilecek olan Kurban Bayramı için yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi;
"Bayramlar insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği, küslüklerin unutulduğu, birbirlerini kardeşçe kucakladığı günlerdir. Kurban Bayramı, Müslümanların hem kendi aralarında hem de toplumun fertleri arasında kaynaşma vesilesidir. Bu bayramda fakirler gözetilir, ihtiyaçlar giderilir. Asırlardır bizleri birbirimize bağlayan manevi değerlerimizden biri olan Kurban Bayramının, başta ÇERKEŞ VE SAÇAK’a, ülkemize, tüm İslam alemine ve dünya insanlığı adına hayırlara vesile olmasını dilerim. Bu duygu ve düşüncelerle; Hemşerilerimizin, mesai arkadaşlarımın ve aile bireylerinin bayramlarını yürekten kutlar, esenlik dileklerimle saygı ve sevgilerimi sunarım.Bayramın ikinci günü Saçak festivaline beklerim.

Ramazan YARIM

Saçak belediye başkanı

 

Bayramların sevginin, şefkatin, vefanın, merhametin, dayanışmanın, barışmanın, kucaklaşmanın doruk noktaya ulaştığı özel günler olduğunu belirten Atkaracalar Belediye Başkanı Rıfat ALTINTOP  Kurban Bayramı mesajında şunları söyledi:

“Millet olarak; sevgi ve hürmetin, yardımlaşma ve dayanışmanın eşsiz örneklerine şahit olacağımız bir Kurban Bayramına daha ulaşmış olmanın heyecanı içerisindeyiz. Biz tasada ve kıvançta ortağız. Birlikte üzülür, birlikte seviniriz. Dünya’da birlik olmayı en iyi bilen milletiz.

Birlikte olmanın, memleket olmanın emekten geçtiğini bilen Atkaracalar Belediyesi ailesi olarak ilçemizin  standartları yüksek bir kent haline getirmek, geleceğimiz olan çocuklarımıza daha yaşanabilir bir ilçe  bırakmak için mesai mefhumu gözetmeksizin, gece gündüz yoğun bir çalışma içerisindeyiz.

Milletimiz sarsılmaz bağlarla birbirine bağlıdır. Bunu tarihte hiçbir güç yok edemedi. Sonsuza kadar da yok edemeyecek ve sarsamayacaklardır. Birlikte yürüyerek, memleketimize emek harcayarak, birlik ve beraberliğimizin istikrarına bir düğüm daha atacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle Kurban Bayramının tüm İslam Dünyasında barışın ve esenliğin hakim olmasını temenni eder, Atkaracalar’lı hemşerilerimin Kurban Bayramını kutlar, sevdikleriyle birlikte sağlıklı, huzurlu bir bayram geçirmelerini dilerim

 Rıfat ALTINTOP

ATKARACALAR BELEDİYE BAŞKANI

 

 

ÇER-DEF (ÇERKEŞ DERNEKLER FEDERASYONU Şenel YALÇIN , Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak tüm halkın bayramını kutladı.
BAŞKAN YALÇIN yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:
“En iyi ve en güzel değerlerin hatırlanarak yaşandığı, insanlar arasında karşılıklı dostluk ve kardeşlik duygularının pekiştiği bir bayramı daha yaşayacak olmanın mutluluğu içindeyiz. Bizi biz yapan ve kardeşçe bir arada yaşamamızı sağlayan bayramlar hoşgörünün simgesidir. Bu hoşgörü timsali olan bayramlar, yediden yetmişe birbirimize sıkıca kenetlendiğimiz, en güçlü duygularla yaşadığımız nadide günlerdir. Büyük küçük hepimizin büyük bir coşku ile kutladığı bu günler, ülkemizde özel bir yere sahiptir. Küslerin barıştığı, akrabalık bağlarının pekiştiği, sevgi ve saygının en üst düzeyde yaşandığı bayramlar, en özel günlerimizdir.
Hoşgörü, kardeşlik, birlik ve beraberlik ruhunu hep beraber yaşayacağımız Kurban Bayramının, bütün insanlığa huzur ve barış getirmesini diler üye köyderneklerimizin köylerimizin ve tüm Çerkeşlilerin Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutlar, sağlıklı ve mutlu bir bayram geçirmelerini temenni ederim."

ŞENEL YALÇIN

ÇER-DEF   YÖNETİM KURULU ADINA BAŞKAN

İstanbul Çerkeş dernekler birliği  Başkanımız,Erol TEPEBAŞI Kurban Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Dini bayramların sevgi ve barış içinde küslüklerin bitmesini sağladığını belirten Başkan TEPEBAŞI, mesajında; "Bayramlar, herkesin birbirini sevgi ile kucaklayarak; iyiliklere, güzelliklere, hayırlara yaklaşmak için bir fırsat olarak görülmelidir. Asırlardır bizleri birbirimize bağlayan manevi değerlerimizden biri olan Kurban Bayramının, başta Türkiye’nin her yerindeki Çerkeş’lilere, ülkemize, tüm İslam alemine ve dünya insanlığı adına hayırlara vesile olmasını dilerim. Bu duygu ve düşüncelerle; Hemşerilerimizin, mesai arkadaşlarımın ve aile bireylerinin bayramlarını yürekten kutlar, esenlik dileklerimle saygı ve sevgilerimi sunarım" ifadelerini kullandı. 

    Erol TEPEBAŞI

ÇER-DEB yönetim kurulu adına

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KURŞUNLU SÖĞÜTSEN'DE ÜRETİM DURDU. İŞÇİ FERYAT EDİYOR
KURŞUNLU SÖĞÜTSEN'DE ÜRETİM DURDU. İŞÇİ FERYAT EDİYOR "SESİMİ DUYAN VAR MI?"
HASAN PAŞA  ÇERKEŞ 2018
HASAN PAŞA ÇERKEŞ 2018