Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

ÇERKEŞ YEMEKLERİ TESCİLENDİ

ÇERKEŞ YEMEKLERİ TESCİLENDİ
Advert

 

Çer-der Çerkeş dernekler federasyonu ve İstanbul Çerkeş dernekler birliğinin katılımı ile Çerkeş belediye başkanlığının önderliğinde 25 ağustosta yapılacak olan Çerkeş festivali öncesinde durum değerlendirilmesi yapıldı.  Çerkeş belediye başkanı Hasan SOPACI “ Çerkeş denilince akla gelen yöresel lezzetlerimiz Çerkeş Balı, Çerkeş Lokumu, Çerkeş Baklavası, Çerkeş Kurabiyesi, Badıma Bükmesi ve Pırasa Dolmasının Tescili girişimlerimiz sonucunda Türk Patent ve Marka Kurumu Tarafından yapılmıştır. Kültürel değerlerimize sahip çıkma adına yapmış olduğumuz bu çalışma ilçemize hayırlı olsun.” Diyerek ilçemize müjde vermiştir. Ayrıca çer def başkanı Şenel YALÇIN belediye başkanımız Hasan SOPACIYA İstanbul dernekler birliği başkanı Erol TEPEBAŞI’na ve esnaf kredi kefalet kooperatif başkanı HÜSEYİN ERDOĞAN bir plaket verdi.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
onemli!!     0000-00-00 tarhanasani unutmussunuz?
tescilmi..olsa nolur     2018-08-09 çerkeş kültür dokusu mahvolduktan sonra yemekler tescillesen ne olur tescillemesen ne olur.geçin bunları.esnaf odası çerkeş kültürü mahvolurken neredeymiş.eski belediye başkanlarına hiç ağız açmışlarmı dur yapma yıkma diye.çer def neredeymiş.varlardıda bizmi göremedik.plaket plaket plaket.
mıcır a çözüm     2018-08-08 plaketleri anladık.hayırlı olsun.çerkeş yöneticilerinden isteğimiz ankara yoluna atılan gevşek mıcır için karayollarıyla temasa geçmeleri.insan canı malı bu kadar ucuz değil.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HASAN PAŞA  ÇERKEŞ 2018
HASAN PAŞA ÇERKEŞ 2018
KURBAN BAYRAMI MESAJLARI
KURBAN BAYRAMI MESAJLARI