Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

ÇERKEŞ İÇİN TARİHİ ADIMI HASAN PAŞA ATTI.

ÇERKEŞ İÇİN TARİHİ ADIMI HASAN PAŞA ATTI.
Advert

 

Çerkeş lV Murat camıı (çarşı camii) mevkiinde bulunan ve Bizanslılar tarafından inşa edildiği tahmin edilen, tarihi Çerkeş hamamı Çerkeş Belediyesi’nce aslına uygun bir şekilde restore edilecek. Belediye Başkanı Hasan SOPACI, “Çerkeş’in Kültürel ve Turizm altyapısı güçlendirmeye yönelik tescilli tarihi yapının etrafındaki iş yerlerinin kamulaştırılması yapılarak, iş yerlerinin yıkımına başladı. Burayı aslına uygun bir şekilde tarihi hamam olarak restore edeceğiz. Dedi.   

Çerkeş Belediye başkanı Hasan SOPACI, yol, su, kanalizasyon gibi çalışmaların yanı sıra kültürel alandaki faaliyetlerini de aksatmadan sürdürüyor olması ve Kentin tarihi dokusunu korumak için harekete geçen Hasan PAŞA Çerkeş hamam ve Işıklar konağı 4.Murat camii yapım ve restorasyonu için kolları sıvadı.

  Belediye Başkanı HASAN PAŞA Bakımsızlık ve ilgisizlik yüzünden kaybolmaya yüz tutmuş tarihi değerleri gün yüzüne çıkaran Çerkeş hamamı, 4 Murat camii, yeniden yapılması ve de Işıklar konağını aslında uygun bir şekilde restore etmesi, tarihe saygı ve kültürel değerlere sahip çıkma adına büyük önem taşıyor.

Çerkeş’in Kültürel ve Turizm altyapısı güçlendirmeye yönelik tescilli tarihi yapıların kamulaştırılması yapılmak üzere çalışmalar başlatılması bile Çerkeş’in bir Safranbolu bir Beypazarı olması yolunda atılmış en büyük adımdır

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
editör:     2018-07-14 çerkeşli rumuzlu 2018-07-13 22:21:40 tarihli mesajın sahipi karektersizsin şerefsizsin delikanlı olan adını yazar ama o kadar korkaksın ki yazmıyorsun seni bulmak tahmin etmek zor mu ? başkandan korkuyorsun madem niye yazıyorsun bir tek senin iş yerin mi yıkıldı haklıysan mahkemeye ver .
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KURŞUNLU SÖĞÜTSEN'DE ÜRETİM DURDU. İŞÇİ FERYAT EDİYOR
KURŞUNLU SÖĞÜTSEN'DE ÜRETİM DURDU. İŞÇİ FERYAT EDİYOR "SESİMİ DUYAN VAR MI?"
HASAN PAŞA  ÇERKEŞ 2018
HASAN PAŞA ÇERKEŞ 2018