Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

ÇERKEŞ DEĞİŞİMİ YAŞIYOR.

ÇERKEŞ  DEĞİŞİMİ YAŞIYOR.
Advert

 

Çerkeş Belediyesi tarafından hayata geçirilen kent tarihinin en büyük alt yapı projesi bitti. Üst yapı çalışmalarında ki çalışma yıldırım hızıyla başladı  hükümet caddesinin çarşı kısmının asvalt ve kaldırım çalışmaları bitti. bir ay içersinde  taminen çarşı içide bitmiş olacak.

Çerkeş’de yüz yılın çalışması dedik, belediye için ama röportajlarımızı izlerseniz sanırım halk farkında yapılan hizmetin ne kadar önemli olduğunun, kokan su, aspestli borulardan gelen su ,su kesintileri, yoğun yağışlarda yetersiz kalarak hayatı olumsuz etkileyen yağmurdan oluşan sel taşkınları da tarihe karıştı.

Çankırı'nın en büyük ilçesi Çerkeş'te en önemli sorunların başında alt yapı eksikliği ve görüntü kirliliğine neden olan elektrik ve telefon kabloları geliyordu. 1989 yılında yani 40 yıl önce Asbestli borularla döşenen sağlıksız şebekeden akıtılan suyu  içen Çerkeş halkı,  maalesef diyorum yüz yıllık ilçede çarşı merkezinde kanalizasyon olmaması nedeni ile yağmurlama için döşenen kanalları ortak kullanıyordu. Yağışlı havada tıkanma nedeni ile taşmalara ve pis kokuya neden oluyor, hayatı olumsuz etkiliyordu. 

Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı, radikal bir kararla alt yapı çalışmalarının düğmesine basarak; kanalizasyon, doğalgaz, içme suyu şebekesi , yağmurlama kanalları ve görüntü kirliliğine neden olan kabloların yer altına alınmasından oluşan Çerkeş'te büyük değişim hamlesini başlattı. -Kanalizasyon projesini kendi ekibi ile yürütüyor-  Yaklaşık 4 yıl önce startı verilen çalışmalar ile Çerkeş'in her sokağı adeta şantiye alanına dönüştü.

 Çarşı içinde vurulan kazma ile tarihinde ilk defa çarşı, kanalizasyon boruları ile tanıştı.

Çerkeş Belediyesi 130 km uzunluğundaki kanalizasyon projesini ise kendi teknik ekibi ve araçları ile gerçekleştirdi. Projede %60 aşamasına gelinirken şimdiden 60 km kanalizasyon borusu döşeme işlemi tamamlandı.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
yenimahalle?     2018-07-13 Yenimahallenin yeni adı ÜVEY EVLAT mahallesi olsun.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HASAN PAŞA  ÇERKEŞ 2018
HASAN PAŞA ÇERKEŞ 2018
KURBAN BAYRAMI MESAJLARI
KURBAN BAYRAMI MESAJLARI