Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Vatandaş “ELLERİMİZ KIRILSA DA AKP’ye OY VERMESEYDİM” diyor.

AKP İKTİDARI BİTTİ

Vatandaş “ELLERİMİZ KIRILSA DA AKP’ye OY VERMESEYDİM” diyor.
Advert

AKP İKTİDARI BİTTİ

 

CHP Çankırı Milletvekili Adayı Murat Berat Atalay AKP ve MHP’nin oylarının gerilediğini Millet İttifakı içerisinde olan CHP, İYİ Parti ve Saadet Partisinin oylarının arttığını söyledi. 

AKP iktidarı ve destekçisi MHP’ye karşı vatandaşın öfkeli olduğunu belirten Murat Berat Atalay;

”AKP açık ara iktidarı kaybetmiştir. 16 yıllık yalan, dolan, talan iktidarında halk bıkmış, kacacak yer aramaktadır. Mazot 6 liraya dayanmış, herşey ateş pahası olmuş, vatandaş çaresiz kalmıştır. Artık yeter diyenler, ellerim kırılsa da bunlara oy vermeseydim diyenlerin haddi hesabı yok. AKP’den kaçan kaçana” dedi. 

 

ŞU AN BİR BİR GÖRÜNÜYOR

 

CHP, İYİ Parti ve Saadet Partisi ittifakının vatandaştan büyük kabul gördüğünü öne süren Atalay şöyle konuştu:

“Millet ittifakına büyük bir yöneliş var. Kime sorsak inşallah oyumu Millet İttifakına vereceğim diyor. “Artık AKP’yi savunan ve oy vereceğim” diyen tek bir kişiye rastlamadık. Yani AKP’nin içi boşalmış. Peki MHP’nin durumu ne? MHP de yeni bir oy alamadığı gibi AKP’nin peşine takılarak olan mevcut oylarını da kaybetmiş durumda. Bugüne kadar “AKP karşısında biz çıkamayız o zaman MHP’ye verelim” diyenler yani ödünç oylar CHP’ye gelmiştir. Sarayın ikinci partisi olması nedeni ile gerçek MHP’liler ise adresini İYİ Parti olarak açıklamıştır. 

 

MHP, AKBAŞOĞLU’na ÇALIŞIYOR

 

Parti içerisinde kalan az sayıdaki MHP’li de “verdiğim oy AKP adayına gidecek” diyerek bu ittifaka ve Erdoğan’a oy vermeyip Meral Akşener’e yönelmektedir. Devlet Bahçeli Çankırı’da aday olan iki değerli MHP adayını AKP adaylarına payanda yapmıştır. MHP maalesef AKP’nin 1.sıra adayı Emin Akbaşoğlu’nu vekil çıkarmaya çalışmaktadır. AKP’nin 2. sıra adayı Salim Çivitcioğlu’nun vekil çıkma şansı ise hiç yoktur. Daha önceki seçimlerde 2 vekili AKP, Hüseyin Filiz sayesinde çıkarmış hatta Emin Akbaşoğlu bedavadan vekil olmuş, vekil olduktan sonra da kapısını Çankırılıya kapatmıştır. 

Seçime 2 hafta kala durum budur. Yani Çankırı’da; CHP, İYİ Parti ve Saadet Partisi ittifakı bir milletvekilini garantilemiştir. AKP’den rahatsız olan çok ciddi bir oy oranı Saadet Partisine gitmektedir. Dip dalga ve sessiz çoğunluk seçimin kaderini belirleyecek ve çok sürpriz bir sonuç çıkacaktır. “

 

CUMHURBAŞKANI MUHARREM İNCE OLACAK

 

Murat Berat Atalay, Muharrem İnce’nin Erdoğan’ı yenen adam olarak tarihe gececeğini belirterek sandıkta Muharrem İnce’nin büyük fark atacağını sözlerine ekledi. 

CHP Milletvekili Adayı Murat Berat Atalay halkla kucaklaştı.

 

Vatandaş “ELLERİMİZ KIRILSA DA AKP’ye OY VERMESEYDİM” diyor.

 

Seçim çalışmalarını hızla yürüten CHP Milletvekili Adayı Murat Berat Atalay halkla kucaklaşmaya devam ediyor.  

 

Çankırı Merkeze karargah kuran Murat Berat Atalay, Ilgaz, Eldivan, Kızılırmak ve Şabanözü halkı ile kucaklaştı. Geçtiğimiz seçimlere göre halkın daha büyük ilgisi ile karşılaşan Murat Berat Atalay artık bu iş tamam dedi. Atalay seçim gezilerini şöyle değerlendirdi: 

“Geçtiğimiz seçimlere göre bu seçimde halkı daha kararlı gördüm. 16 yıldır kendilerini kandıran bir AKP iktidarına desteğini çekmişler. Mazot fiyatının 6 liraya yaklaşması çiftçimizi borcunu ödeyemez duruma getirdi. İşçinin-memurun aldığı maaş her gün yağmur gibi yağan zamlarla eridi gitti. Esnaf doların 5 liraya dayanması nedeni ile iflas noktasına geldi. 

İşte bunları gezdiğim yerlerde gördüm. Vatandaş çok dertli ve çare olarak da bu iktidarın gitmesini görüyor. Bugüne kadar AKP’ye oy verdim, ellerim kırılsaydı da vermeseydim diyen binlerce insanla karşılaşıyoruz. Maalesef 16 yıllık AKP iktidarı Türkiye’yi iflas noktasına getirmiştir.”

 

“İKTİDAR ARTIK EL DEĞİŞTİRİYOR”

 

İyi Parti ve Saadet Partisi ile yapılan “Millet ittifakı”nın halkta bir heyecan oluşturduğunu belirten Atalay, Türkiye’yi de yine huzura, adalete ulaştıracak birlikteliğin bu ittifak olduğunu söyledi. Erdoğan ve iktidarının gitmesi ile yalanın, dolanın ve talanın biteceğini beliren Atalay, demokrasinin, adaletin, hukukun üstünlüğünün yeniden tesis edilerek ülkenin huzura kavuşacağını kaydetti. 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ismet     0000-00-00 Bunlar ne iciyosa aynisindan istiyorum..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇANKIRI HALKI ,GÜCÜNÜN FARKINDA DEĞİL...
ÇANKIRI HALKI ,GÜCÜNÜN FARKINDA DEĞİL...
HASAN AYRANCI ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİNE REKTÖRÜ OLMAYI HAK ETMİYORSUNUZ.
HASAN AYRANCI ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİNE REKTÖRÜ OLMAYI HAK ETMİYORSUNUZ.