Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

CHP Milletvekili Adayı Murat Berat Atalay’ın Kadir gecesi mesajı.

CHP Milletvekili Adayı Murat Berat Atalay’ın Kadir gecesi mesajı.
Advert

CHP Milletvekili Adayı Murat Berat Atalay’ın Kadir gecesi mesajı.

 

Aziz Çankırılı hemşehrilerim, 

Pazar gecesi idrak edeceğimiz bin aydan hayırlı olarak bildirilen Kadir Gecenizi tebrik ederim. Bu gecenin bize barış ve kardeşlik getirmesini Yüce Mevladan niyaz ederim.

 

İSLAM ADALET DEMEKTİR

İslam adalet demektir, İslam insan hakkı yani kul hakkı demektir. Namaz, oruç gibi ibadetler şahsi ibadetlerdir. Adaletli olmamız ve insan hakkına riayet etmemiz ise topluma karşı görevlerimizdir. Yani bir kişi adaletsiz ise o dinin en temel prensibini ayaklar altına almış hem dine hem de topluma büyük zararlar vermektedir. 

İşte bu geceyi vesile kılarak en büyük sorgulamamız gereken konu adalet ve kul hakkıdır. Seçim arefesinde olduğumuz şu günlerde kendi partisini dindar, diğer partileri ise dinsiz görmek en azından dini bilmemek ve cahillikte zirveye çıkmaktır. İnsanları, dinli-dinsiz diye ayırmak, kendi partisinde olanı vatansever diğer partiden olanları ise vatan haini ilan etmek bütün insanların hakkına girmektir. 

 

BU VATAN HEPİMİZİN

Hepimiz bu toprağın çocuklarıyız. Bu vatan hepimizin. Bu memleketi hepimiz çok seviyoruz. Ülkemiz daha iyi olsun, insanca ve kardeş gibi yaşayalım diye hepimiz mücadele veriyoruz. O zaman bu ötekileştirme ve nefret tohumları ekmek niye? 

 

KURT İLE BERABER OLUP KUZULAR YENDİ

Ülkemizde adalet yok. Hani, Dicle kenarında bir koyunu kurt yese Hz.Ömer sorumlu olur diye iktidara gelenler, kurt ile birlik olup kaç kuzu yediniz! Hz. Ömer’in adaleti diyerek iktidar olanlar; en ufak itirazı dahi susturdular. Hz. Ömer hayatta olsaydı inanın onu dahi gözaltına alırlardı. Adaletin bir kuralı şudur; Bir masum cezalandırılacağına 99 cani serbest kalsın. Yani evrensel hukuk mazlumun hakkını korumuştur. Mazlumun bedduasında korkun çünkü onunla Allah arasında perde yoktur denilmiştir. Ey kudretliler, ey iktidar sahipleri bakın bakalım yönettiğiniz ülkenizde kaç masumun hakkına girdiniz, kaç yetimin hakkını yediniz, kaç kamu malını talan ettiniz? 

Gezdiğimiz yerlerde görüyoruz; bu ülkede adaleti, hukuku, insan hakkını, basın özgürlüğünü yok ettiniz.

 

İSLAM GÜZEL AHLAKTIR 

İslam eşittir adalet, islam eşittir insan hakkı, İslam eşittir güzel ahlak demektir. Eğer bir ülkede adalet yoksa o ülkede İslam’da yoktur. Bu nedenle Peygamber Efendimiz “Ben güzel ahlakı tamamlamak üzere gönderildim” buyurmuştur. Bu nedenle seçim meydanlarında yalan söylemek, iftira atmak, insanları bir oy uğruna kandırmak, insanları küçümsemek, onlara lakap takmak, hakaret etmek ahlaksızlıktır. Yani ahlaksızlık İslami değildir. 

Bu vesile ile bu mübarek zaman dilimini bu çerçevede değerlendirmenizi istirham eder ülkemize adalet, huzur ve barış getirmesini dilerim. 

 
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇANKIRI HALKI ,GÜCÜNÜN FARKINDA DEĞİL...
ÇANKIRI HALKI ,GÜCÜNÜN FARKINDA DEĞİL...
HASAN AYRANCI ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİNE REKTÖRÜ OLMAYI HAK ETMİYORSUNUZ.
HASAN AYRANCI ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİNE REKTÖRÜ OLMAYI HAK ETMİYORSUNUZ.