Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

İŞTE ÇANKIRI ADAYLARI

İŞTE ÇANKIRI ADAYLARI
Advert

AK PARTİ'DE MERAKLA BEKLENEN ÇANKIRI MİLLETVEKİLİ ADAYLARI BELLİ OLDU.

 

24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. dönem milletvekili seçimleri için partiler aday belirleme sürecini tamamladı. MHP  ve BBP ile Cumhur ittifakını gerçekleştiren  AK Parti’de 27. dönem Çankırı milletvekili aday isimleri belli oldu. AK  Parti 1'nci sırada M. Emin Akbaşoğlu'nu  2'nci sırada ise  Salim Çivitçioğlu'nu aday gösterdi.

Ak Parti'de 3 dönem Milletvekilliği Yapan Hüseyin Filiz, üç dönem Belediye Başkanlığı Yapan İrfan Dinç, ve 24. Dönem Çankırı Milletvekili İdris Şahin liste dışı kalan isimler olarak dikkat çekti.

CHP  KARAOĞLAN FIRTINASI YİNE ESECEK.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan Parti Meclisi (PM), YSK'ye sunulacak milletvekili aday listesini belirledi.

CHP Çankırı'da 1'nci sıra Murat Berat Atalay 2'nci sırada ise İbrahim Gönültaş aday gösterdi.

 

SAADET PARTİSİ ADAYLARI :

YSK 'ya gün içerisinde ilk gelen parti Saadet Partisi oldu. YİK üyesi Mehmet Karaman tarafından sunulan liste sonucunda Çankırı'da Saadet Partisi 1'nci sırada YAŞAR ÇERİBAŞ ve 2'nci sırada ise ÖMER UZUN'u aday gösterdi..

Son dönemde Genel Başkan Temel Karamollaoğlu'nun çıkışları ile adından sıkça söz ettiren Saadet Partisi'nin Çankırı'da oy oranı artırıp artıramayacağı şimdiden merak konusu oldu.

İYİ  PARTİ ADAYLARI

24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. dönem milletvekili seçimleri için partiler aday belirleme sürecini tamamladı. CHP, DP ve Saadet Partisi’yle Millet ittifakını gerçekleştiren İYİ Parti’de 27. dönem Çankırı milletvekili aday isimleri belli oldu. İyi Parti 1'nci sırada Aydın Ayanoğlu 2'nci sırada ise  Gamze Atalay aday gösterdi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇANKIRI HALKI ,GÜCÜNÜN FARKINDA DEĞİL...
ÇANKIRI HALKI ,GÜCÜNÜN FARKINDA DEĞİL...
HASAN AYRANCI ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİNE REKTÖRÜ OLMAYI HAK ETMİYORSUNUZ.
HASAN AYRANCI ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİNE REKTÖRÜ OLMAYI HAK ETMİYORSUNUZ.