Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

ÇANKIRI HALKI ,GÜCÜNÜN FARKINDA DEĞİL...

ÇANKIRI HALKI ,GÜCÜNÜN FARKINDA DEĞİL...
Advert

Yeni bir seçim Satha-ı Mahalline,

Girmiş bulunuyoruz.

Yeniden “Birilerini seçeceğiz,

 Seçeceğiz de.

Kabak,Patlıcan,Domates,Biber,Karnıbahar,Kelem,Bilhassa da, “HIYAR” seçmeyeceğiz…

 “KAVUN DEĞİL Kİ DİBİNİ KOKLAYALIM”

“KARPUZ DEĞİL Kİ ŞAPLAK ATALIM”

Bu güne kadar seçtiklerimizi bir göz önüne alın, alın da.

Kararınızı ona göre verin.

Ondan sonra  gönlünüzün çektiğinin, ardına düşün.

Bırakın artık, arkadaşınızın dostunuzun kalbini kırmayı

Yani sosyal medyada klavye kahramanları rakip partiye ana avrat küfür aşalık sözler , size bir şey kazandırmaz kaybettirir peki ne için, kim için bu küfür ve hakaretler.

 Bırakın ahbap çavuş ilişkilerini, bak adam video çekip seni sonra rezil ediyor.  

Bırakın bazı “CİĞERİ BEŞ PARA ETMEZ”lerin Seçtirilmeye çalıştıklarını.

5 senede bir söz hakkın var bari iyice araştır.

Canın kimi istiyorsa, vatanı milletini seven memleket sevdası olan, ALLAH kitap bilen ahlaklı Çankırı’nın derdine derman olan sana göre kim sen oyunu da ona ver .Turan lafı ile değil, Yasin’in,  Ercan’ın lafı ile değil yüreğinle  aklınla ver oyunu

Çankırı’yı Çerkeş’i Ilgaz’ı, Kurşunlu’yu Orta’yı Atkaracalar’ı gözünüzün önüne getirin.

 Yapılanları, yapılmayanları görün.

Çır çır böceği gibi konuşup  5 sene oturan, Gölge de kalarak, en küçük bir işte dahi, Çaba harcıyormuş gibi gözüküp kılını kıpırdatmayanları.

Bi bırakın.

Öyle bırakın ki

Tehditle, şantajla, milyon, dolarları, cebellezi edenler Sonra da İşi pişkinliğe vuranları kendi sefil kaderleriyle baş başa bırakın kullanılmış bir mendil gibi bırakın.

 

Kim bunlar Turan

1-Kendi basınına kullanmayı dahi beceremeyen Beceriksizleri, seçimde su gibi para harcayıp,ihale kovalayan fecebook paralı rekram veren kendi cebini düşünen her şeçimde boyunun ölçüsünü alan var siz biliyorsunuz.

2-Halkı ile hasbihal etmeyen Gölgesinden korkanları, Büyük adam pozisyonunda, İş bilmezleri de siz biliyorsunuz.

3-Çankırı’da “İNSANİ Etkinlikleri,” sadece düğüne ve cenazeye gitmek olarak algılayan siyasetçileri de atın sırtınızdan. Bunları da  siz biliyorsunuz.

4-Devleti tanıyan sosyal her türlü aktiviteleri ile Devletin tüm katmanlarıyla iletişim kurabilen karşısında dev dişi gibi karşıt görüşten insanlar olmasına rağmen ulusal TV lerde canlı yayında 90 milyona karşısında bilgisi birikimi halkı aydınlatan yürekli, civan mert özü ile sözü bir olan yapmacıklıktan kaçınan milletimizin ve Çankırı sevdalısını bulun çıkarın

5-Seçim de olmadık vaadler verenler ve bu vaadleri tutmayanlara sorun geçen seçimde vaadleriniz vardı, borçları falan ödüyordunuz ne oldu? Deyin artık.

6-Birileri var ki  belediye başkanlığı ,vekillik olsun hatta parti il ve ilçe başkanlığı için  sürekli aday, birilerin güdümünde kendini ispatlayamamış diploması sayesinde vekil veya başkan olacağını sananlar var prim vermeyin,

7- İlçelere gelip derdinize derman olacağına söyleyenleri ve beş sene hiç gelmeyenleri ilk kez gördükleriniz ile adını ilk kez duyduğumuz  insanlar var kimsiniz necisiniz bir iki sene kendinizi bir tanıtın bilelim sizi  yoksa niye güvenelim size

“ Sayın Çankırı halkı yukarıdan torpilliyim Çankırı’dan aday ol dediler, oldum “Derseniz.

Ne diyelim

VEKİL olursan da  5 senede ancak tanışırız  tabi Çankırı’ya gelirseniz. Sayın vekilim adayım

8-Çok genç olanlar var , Hayatını yaşamını siyaset ile idame ettiren hayatta iş tecrübesi olmayan hep birilerinin adamı olan önümüzdeki senelerde kurt siyasetçi olacak ama hayatta bir şey üretmeyen insanları siyasetten silin artık.

 9-Zamanı boşa harcamayıp, yatıp, kalkıp, Çankırı’yı düşünen, Üçkâğıtçılık, madrabazlık palyaçoluk, hırsızlık, arsızlık, yolsuzluk ve soysuzluk olmayan, vatanını milletini bayrağını seven dinini, dinayetini inancını gösteriş olsun diye değil, inandığı için yapan doğruluk ve de samimiyet üzerine kurmuş olan vekili bulun.

Nasıl mı ?

Ramazan ayını iyi takip edin riyakârı fetbazı kartvizit için aday olanı  hissedeceksiniz  pirim vermeyin.

Bana göre tecrübeli vekillere ihtiyacımız var, tecrübe satın alınamaz, doğuştan sahip olunmaz, yalakalık etmekle de kazanılmaz.

Tecrübe, Çalışmakla, Gayretle, Gecenin gündüze katılması ile olur.

 Hiç olmazsa, bu seçimde tecrübeli adamlar lazım bunu asla aklınızdan çıkartmayın…

Son olarak tecrübesi sakın yalanda ve kavga etmede değil, yada şehirleri yalandan beton yığınına dönüştüren vekillerle  değil ileri teknoloji ile fabrika kuran fabrika temeli atan, sadece sanayileşme ile ve hayvancılık ile değil kültür ve turizmle de kalkınmayı düşünen  mahir  tecrübeli siyasetçileri bulun.

İnanın Çankırı o vekiller ile kalkınacak.

Bu seçimde vekil seçme işinin  püf noktası…

İŞİ BİLEN TECRÜBELİ VEKİL ADAYI OLMALI.

Bu yazımı  bu adaylar için  yazdım.

AKP ADAYLARI ALPAY ÜNAL,KORAY ERDOĞAN,ŞÜKRÜ SERHAT SERDAROĞLU,ŞAHİN ERASLAN,HÜSEYİN FİLİZ ,İDRİS ŞAHİN,MUHAMMED EMİN AKBAŞOĞLU,İRFAN DİNÇ,MUSTAFA GENÇ,SALİM ÇİVİTCİOĞLU, MHP ADAYLARI KADİR ŞEKERCİ , İBRAHİM DOĞU, HÜDAVERDİ KUL, BEKİR ÖZDEN YÜZBAŞIOĞLU, PELİN YILIK, İSMAİL KADRİ ONAT

 İP ADAYLARI  DİLAVER ERDOĞAN, AHMET FADIL ADIGÜZEL MUSTAFA ÖZEL, SELAMİ DEVECİ GAMZE ATALAY, AYDIN AYANOĞLU HAMİDE AYLA PET, MEHMET ALİ KARAMEMİŞ, DUYGU UYSAL, HASAN HÜSEYİN DEMİRCİ

SP ADAYLARI MUSTAFA ÜNVER, TAMER EKİNCİOĞLU,  MUHAMMET RÜŞTÜ AY, MEHMET ÜNVER, SAİT YILMAZ, ÖMER UZUN , ZEKERİYA ÇAKIR 

CHP KAYIT ADAYINA HENÜZ ULAŞAMADIK.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KURŞUNLU SÖĞÜTSEN'DE ÜRETİM DURDU. İŞÇİ FERYAT EDİYOR
KURŞUNLU SÖĞÜTSEN'DE ÜRETİM DURDU. İŞÇİ FERYAT EDİYOR "SESİMİ DUYAN VAR MI?"
HASAN PAŞA  ÇERKEŞ 2018
HASAN PAŞA ÇERKEŞ 2018