Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Avrupalı Gençler Obeziteye Çankırıda Dur Diyor!

Avrupalı Gençler Obeziteye Çankırıda Dur Diyor!
Advert
 

Çankırı'da 28 Nisan 6 mayıs tarihleri arasında gerçekleşen Avrupa birliği Erasmus+ programı başlığı altındaki "Loading: healthy life- Sağlıklı yaşam yükleniyor!" isimli projeye 6 farklı Avrupa birliği ülkesinden gelen 36 genç, obezite problemini inceleyerek sağlıklı yaşam tarzının yaygınlaştırılması için Çankırı’ Ilgaz da bir araya geldiler.

Günümüzde hareketsiz yaşam ve yanlış beslenme tarzı büyük sorunlar oluşturmakta, gelişen teknoloji de insanları daha da tembel hale getirmektedir. Hazırlanan bu projeyle başta gençlerin ve yereldeki bireylerin obezite hakkında daha fazla bilgi edinmesi, sağlıklı yaşam tarzına ilişkin daha fazla düşünmesi ve Erasmus+ programını daha iyi öğrenmeleri adına bu proje yürütülüyor. 

Projenin amaçları doğrultusunda Finlandiya, Slovakya, Romanya, İspanya ve Polonya'dan gelen katılımcılar günlük spor etkinlikleri yapıyor, sağlıklı yaşam tarzına ilişkin bilgiler ediniyor, sağlıklı yaşamı yaygınlaştırmak adına planlar yapıyor ve halka anketler uygulayarak sağlıklı yaşam ve obezite konusundaki bilgilerini ölçüyorlar.

Projenin son etkinlik günü olan cumartesi gününde katılımcıların halka açık bir etkinlik düzenleyerek Çankırılılara sağlıklı yaşamı destekleyen broşür dağıtması, mesajlar vermesi ve spor etkinliklerinden oluşan bir koreografi sunması beklenmektedir.

“Çankırı’da yürütülen bu  proje ile; yaşadığımız bölgenin, tarihsel ve kültürel mirası, beraberinde doğası ve temiz havası ile Avrupalı gençlerin sağlıklı yaşam konulu projesine ev sahipliği yapmasından mutlu ve şanslı olduklarını belirten proje destekçileriden Ünal ASAR, ülkemizin ve Çankırı’nın dünya ya tanıtılmasında emek verenlerin ve eğitimcilerin motivasyonu için bölge kuruluşlarının destek olunmasının önemini vurguladı.

Projenin yasal temsilcisi Umut Bilici, okuyucularımız için "sizlerde sağlıklı yaşam tarzıyla ilgili bilgi edinmek adına www.beslenme.gov.tr ve Erasmus+ programının sunduğu imkanları ve yurtdışı fırsatlarını keşfetmek adına www.ua.gov.tr adreslerini ziyaret edebilirsiniz." tavsiyesinde bulundu

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KURŞUNLU SÖĞÜTSEN'DE ÜRETİM DURDU. İŞÇİ FERYAT EDİYOR
KURŞUNLU SÖĞÜTSEN'DE ÜRETİM DURDU. İŞÇİ FERYAT EDİYOR "SESİMİ DUYAN VAR MI?"
HASAN PAŞA  ÇERKEŞ 2018
HASAN PAŞA ÇERKEŞ 2018