Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

ÇER-DEF BAŞKANI DURALİ KARAPINAR CHP ANKARA 'DAN ADAY ADAYI

ÇER-DEF  BAŞKANI DURALİ KARAPINAR CHP ANKARA 'DAN ADAY ADAYI
Advert

Değerli Hemşehrilerim, “Ankara’da yaşayan 350 bin Çankırılının parlamentoda en az bir temsilcisi olsun.”  sloganını ilke edinen dernek başkanları arkadaşlarımın teşviki ile Ankara’dan milletvekilliği aday adaylığına başvuru yapmış bulunmaktayım.

Bu süreçte bana destek olan dernek başkanlarına ve yayıncı arkadaşlarıma sonsuz teşekkür ediyorum. Amacımız daha güzel günlerde daha mutlu bir yaşam sürmektir. Bu vesileyle 24 Haziran 2018’de yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği genel seçiminin vatanımıza milletimize hayırlı sonuçlar getirmesini diler tüm hemşehrilerimin desteğini beklerim. Saygılarımla.

Durali KARAPINAR Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili Aday Adayı
Çankırı ili, Çerkeş ilçesi, Yoncalı köyü nüfusuna kayıtlıyım. 10.10.1953 Ankara doğumluyum. İlkokulu köyümde ortaokul ve liseyi Hasanoğlan Atatürk İlköğretmen Okulunda okuyarak 1972 yılında ilkokul öğretmeni oldum. İlk tayinim Ağrı iline yapıldı. Daha sonra 1974 yılında Çankırı, 1988 yılında ise Ankara ili emrine tayin edildim. Bu illerin değişik ilkokul ve ilköğretim okullarında görev yaptıktan sonra 1997 yılında emekli oldum. Öğretmenlik yaptığım yıllarda örgütsel çalışmaların içinde üye veya yönetici olarak bulundum. 1997 yılında emekli olduktan sonra ticarete atılarak EVRENSEL İLETİŞİM YAYINEVİNİ kurdum. Öğrencilerin derslerine yardımcı olmak amacıyla kaynak kitaplar yazdım, yazdırdım. Talim ve Terbiye Kurulunca onaylanmış Türkçe ve Matematik ders kitapları yazdım. Evrensel İletişim Yayınevine 500’den fazla yayın çeşidiyle yayınevleri arasında seçkin bir yer kazandırdım. 2008 yılında şirketi çocuklarımın üzerine devrederek aktif ticareti bıraktım. 2008 yılından sonra kitap yazma ve editörlüğün yanı sıra sivil toplum örgütleri içinde de çalışmaya başladım. Merkezi Ankara’da bulunan Yoncalı köyü derneğini aktif bir hâle getirdim. Daha sonra merkezi Ankara’da bulunan Çerkeş ilçesi derneklerini bir araya getirerek Çerkeş Dernekler Federasyonunu kurdum. Bugün itibariyle federasyonun 27 dernek üye olarak örgütlenme işini tamamladım (www.cerdef.org.tr). Çerkeş Dernekler Federasyonu olarak Yenimahalle, Çankaya  ve Sincan belediyelerinden birçok hizmet alarak hemşehrilerimizin hizmetine sunduk. Öte yandan Türkiye Eğitim Yayıncıları Derneği yönetim kurulunda görev yaptım. Bu görev sırasında telif hakları yönüyle bir ihtiyaç olan Eğitim Yayıncıları Meslek Birliğinin kuruluş çalışmasını başarıyla tamamlayarak 4 yıl yönetim kurulunda hizmet verdim. Bu şekilde Türkiye genelindeki yayınevleri ile ilişki içinde bulunup Ankara’daki yayınevlerini Eğitim Yayıncıları Meslek Birliği çatısı altında toplamış oldum. Evli, üç çocuk babasıyım

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çerkeşten-çankırıdan aday olmalıydı     2018-05-05 Neden Çankırıdan aday değil?Çerkeş derneği başkanı olarak çankırıdan aday olması daha iyi olurdu.Yinede hayırlı olsun.
Hangi devirdeyiz ya     2018-05-05 Hala ve hala Ankarada 350.000 çankırılı var edebiyatı...bırakın kardeşim bu düşünce tarzını.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KURŞUNLU SÖĞÜTSEN'DE ÜRETİM DURDU. İŞÇİ FERYAT EDİYOR
KURŞUNLU SÖĞÜTSEN'DE ÜRETİM DURDU. İŞÇİ FERYAT EDİYOR "SESİMİ DUYAN VAR MI?"
HASAN PAŞA  ÇERKEŞ 2018
HASAN PAŞA ÇERKEŞ 2018