Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

HASAN PAŞA İLE ÇERKEŞ'E DAİR HER ŞEY -1-

HASAN PAŞA İLE ÇERKEŞ'E DAİR HER ŞEY -1-
Advert

Çerkeş Vuslat Haber ve Çerkeş Haber Sitesi olarak Belediye Başkanı Hasan Sopacı’nın  4. Yılını doldurması nedeniyle icraatları, ileriye yönelik projeleri, yaptıkları, yapamadıkları, hayalleri sevinçleri, üzüntüleri, duygularını velhasıl açık açık her şeyi sorarak bir sohbet toplantısı  gerçekleştirdik.

Çerkeş Vuslat Haberden Turhan Demir, Mehmet Akbacak,  Ethem Akkaya Çerkeş Haber Sitesinden Hayati Kaya, ve Yasin Yazı röportaja katıldılar.

Başkan Sopacı öncelikle nasıl bir belediye devir aldığını, ne gibi güçlüklerle karşılaştığını, nasıl bir personel reformu ve Mali reform yaptığını uzun uzun anlattı.

Çerkeş’in su , elektrik, kanalizasyon ve  doğalgaz gibi alt yapı problemlerini ve bunların çözülmesi için belediye meclisi, parti teşkilatıyla birlikte gece gündüz çalıştıklarını bu konuda emeği geçen herkese müteşekkir olduğunu ifade etti.

Anlatılan ve yapılanların çoğunun kamu oyunun malumu olduğu ve halkın gözü önünde yapılan şeyler olduğu için Çerkeş Vuslat Haber ve Çerkeş Haber olarak bizi ilgilendiren konular üzerinde sorularımıza açıklamalar getirdi.

EDİNDİĞİM İZLENİMLERE GÖRE BU YIL İÇERİSİNDE BAŞLAYACAKLAR.

ÇERKEŞ VUSLAT HABER- ÇERKEŞ HABER: Sayın Başkan Nata Grup tarafından Kurtçimeni mevkiine kurulması düşünülen Çimento Fabrikası ile ilgili görüşleriniz nelerdir?

HASAN SOPACI: Öncelikle Çerkeş Vuslat Haber’e ve Çerkeş Haber duyarlılığınızdan ötürü teşekkür ediyorum.  Çimento Fabrikası kurulması hakkında,  Ankara’da Nata Grup Başkanı Namık Tanıkla konuyu görüştüm.  Kendisi  son olarak gündeme gelen 1/1000’lik ve 1/5000’lik nazım imar planlarında İl Genel Meclisi tarafından yapılan onayların D-100 Karayolundaki değişiklikler nedeniyle yapıldığını ifade etti.  Edindiğim izlenimlere göre, Fabrika İnşaatına bu yıl içerisinde başlayacaklar.

ÇERKEŞ ÇARŞISI YETERSİZ…

ÇERKEŞ VUSLAT HABER - ÇERKEŞ HABER:  Sayın Başkan Çerkeş Halkıyla da paylaşmış olduğunuz Çerkeş Vizyon Planı ile ilgili görüşleriniz nelerdir ve bu konudaki çalışmalar hangi aşamadadır.

HASAN SOPACI: Çerkeş Vizyon Planı  birkaç yıllık uzun bir çalışma süresi ve emek verilerek , Şehircilik konusunda Türkiye’nin en deneyimi  uzmanları tarafından yapılan bir çalışmadır. Çerkeş Vizyon Planı üzerindeki görüşlerimi şu şekilde ifade edebilirim:  Çarşı hızla gelişen ilçemiz için yeterli değildir. Her yönden sıkışmış durumdadır. Bu sıkışıklığı aşmak için mutlaka çarşıyı genişletmemiz gerekmektedir. Şehircilik uzmanlarınının yaptığı tüm değerlendirmelerde çarşının eski ekin pazarı, veterinerlik , itfaiye, sebze ve hayvan pazarının olduğu bölgeye doğru genişletilip kaydırılması gerekmektedir. Bu bölgenin bir cazibe merkezi olması için Ankara girişindeki göbekten kent meydanına doğru geniş bir yol açılacak, sıkışıklığın en büyük nedenlerinden biri olan şu anki belediye binasın, hayvan pazarının olduğu yere,  yeni bir Belediye Binası yapılacaktır. Yanına Çerkeş’in ihtiyacı olan düğün salonu, diğer sosyal donatılarıyla birlikte bir kültür merkezi yapılacak. Bölgeye  en az 100 metre kare büyüklüğünde, 100 dükkan ve 214 konut yapılması planlanmaktadır.

KIŞ GELMEDEN YOLU OLMAYAN SOKAK KALMAYCAK…

ÇERKEŞ VUSLAT HABER - ÇERKEŞ HABER:  Sayın Başkan Alt yapı çalışmalarınız devam etmekte fakat vatandaşlar alt yapı çalışmalarının ne zaman sonlanıp,  yol yapım çalışmasına başlanacağını merak etmekte. Bu konuda bize bir takvim verebilir misiniz.

Ben öncelikle alt yapı çalışmalarımızda  yaşattığımız mağduriyet için bütün vatandaşlarımdan özür diliyorum ve gösterdikleri sabır için kendilerine teşekkür ediyorum. Ama maalesef 1870 yılında belediye olan ilçemizde Çarşı içerisinde biz göreve geldiğimizde  1 metre dahi  kanalizasyon  hattı olmadığını ben şahsım bile Belediye Başkanı olduktan sonra öğrendim. Bu örnek bile alt yapı olarak ilçemizin ne kadar yetersiz olduğunun bir kanıtıdır. Biz Alt yapı çalışmalarında hiçbir zaman günü kurtarma ve geçici çözümler üretme taraftarı olmadık. Bir siyasetçi olarak alt yapı çalışmalarının ne kadar nankör olduğunu biliyoruz. Bu konuda göstermelik çalışmalarla halkı kandırma yoluna gitmedik. Kalıcı çözümler ürettik.  Allaha şükür bu zahmetli ve Maddi olarak büyük külfetler getiren Alt yapı çalışmalarının (Su, Kanalizasyon, Elektrik, Doğalgaz) sonuna geldik.

Bu yıl içerisinde inşallah Çarşı merkezinden başlayarak bütün yollarımızı sıcak asvaltını  ve kaldırımlarını yapacağız. Kış girmeden Çerkeş’te asfalta kavuşmamış sokağımız kalmayacak.

ESNAFA 1 KURUŞ BORCUMUZ YOK.

ÇERKEŞ VUSLAT HABER - ÇERKEŞ HABER:  : Sayın Başkan Çerkeş Belediyesinin Mali Durumu nedir.

HASAN SOPACI:  Ben başkan seçildikten sonra faizleriyle birlikte Devlet ve Şahıslara eski parayla 24 Trilyon borcumuz bulunmaktaydı. Belediyemizin esnafımızdan 3 torba kömürü alamadığını hatırlıyorum. Allaha şükür kamu hariç hiç kimseye borcumuz yok.  Belediye mülkleri üzerinde bulunan 54 tane haczi kaldırdık.  

ÇÖZECEĞİZ…

ÇERKEŞ VUSLAT HABER - ÇERKEŞ HABER:  : Sayın Başkan Çarşı içerisindeki Park sorununu nasıl çözmeyi düşünüyorsunuz.

HASAN SOPACI:   Üzerinde çalıştığımız  Yeni Çarşı Vizyon Planında Otopark çalışmamızda bulunuyor.

ÇERKEŞ VUSLAT HABER - ÇERKEŞ HABER:  : Sayın Başkan 4 yıllık belediye başkanlığı döneminizdeki çalışmalarınızla kendinizi başarılı buluyormusunuz ve tekrardan aday olacakmısınız.

VİCDANIM RAHAT, TEKRARDAN ADAYIM…

HASAN SOPACI:  Ben Çerkeş Halkının 5 kuruşunu kimseye yedirmedim vicdanım çok rahat.  Başarılı olup olmadığımın takdirini halkımıza bırakıyorum. Partim ve Halkımız teveccüh gösterirse Çerkeş hakkındaki projelerimizi tamamlamak için tekrar aday olmayı düşünüyorum.

ÇERKEŞ VUSLAT HABER - ÇERKEŞ HABER: -Fişek Ali ve diğer konakların durumu nedir?

Fişek Ali konağı tarihi miraslarımızdandır. Onu kamuoyunun hizmetine sunacağız. Ayrıca Işıklar konağının da ihalesi en kısa sürede

yapılacak. Amacım Ankara- Kastamonu güzergahında yolculuk yapanları sabah kahvaltılarını bu tarihi mekanlarda yapmaları için uygun ortamlar hazırlamak.

ÇERKEŞ VUSLAT HABER - ÇERKEŞ HABER:  Ulusuyu projesi, eski hamam ve çevresinin durumu ne olacak?

Aslında ne zaman Ulusu’yunu görsem içim sızlar. Umarım gelecekte hem Ulusuyu ve çevresi piknik ve mesire olarak kulanılacak hale getirilecektir. Ayrıca tarihi hamam ve çevresi temizlenip olması gereken duruma getirilecektir.

ÇERKEŞ VUSLAT HABER - ÇERKEŞ HABER:Sayın başkan söz verip de yapamadığınız sorunlar varmı?

Hayvan barınağı sözünü vermiştim ama şu ana kadar gerçekleşmedi umarım en kısa zamanda bunu da yerine getiririm

ÇERKEŞ VUSLAT HABER - ÇERKEŞ HABER:  : Sayın Başkan son olarak Çerkeş Halkına söylemek istediğiniz bir şey varmı.

HASAN SOPACI:  İlçemize 4 yıl içerisinde birçok yatırım yaptık. Bu yatırımların içerisinde doğalgazın ilçemizle buluşması vatandaşlarımızda çok büyük heyecan uyandırdı. Yalnız şunu açık bir şekilde ifade etmek istiyorum, Su şebekesinin değişmesi  bizim dönemizdeki en önemli icraatımızdır.  Şu ana kadar vatandaşlarımız Kanserojen madde içeren aspes borulardan su içmekteydi. İnsan için en vazgeçilmez unsur sağlıklı yaşama hakkıdır. Ben bu duygu ve düşüncelerle bütün vatandaşlarımın Miraç Kandillerini kutluyor hepsine de sağlık ve esenlikler diliyorum.

ÇERKEŞ VUSLAT HABER - ÇERKEŞ HABER:  : Sayın Başkan İlçemizde kültürel mirasın korunması ve daha yeşil bir Çerkeş için yaptığınız çalışmaları Çerkeş Basını olarak ilgiyle takip ediyor ve takdirle karşılıyoruz. Bu çalışmalarınızdan dolayı sizi tebrik eder başarılarınızın devamını dileriz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çerkeş Vuslat okuru     2018-04-16 Başkanın çalışkanlığına kimse birşey diyemez.astbestli boruyla plastik boruda karşılastırılmaz.farklı kategori .asbest artık yasak.kanser yaptığı yüzde yüz kesin.başkanın eleştirilecek yanı altyapı işinin düzenli ve katman lı yapılmaması.4.senede çarşı içine girilmemesi toz toprak.Ama sebeb olan eskilerin ihmalini unutmayın derim.Birde mutlaka polis kadrosu istenmeli.bu aslında kaymakamlık görevi ama çerkeşi çerkeşli anlar.8 10 polisle asayiş sağlamak artık imkansız.en az 30-40 olmalı
Biyogaza cevap soru     2018-04-16 Konu Hürriyet gazetesine dahi haber olmuş.Çerkeş Biyogaz Alman yazınca haberler çıkıyor.Hatta çerkeş belediyesinin önünde başkanla resimleride çıkıyor.Valla biyogaz yer tesbiti ve anlaşması mart 2017 de yapılmış.Ağustosta belediyeyi ziyaretlerinde Eylül 2017 de temel atacağız 3 ay sonrada faaliyete geçeceğiz denmiş.Yani bu hesaba göre Ocak 2018 de tesisin açılmış olması lazım.Ben çerkeş dışında olduğum için açılıp açılmadığını bilmiyorum.bilen buraya yazarsa sevinirim.En azından temel atıldımı
haşim ağa     2018-04-15 bir tane cerrah getirttiremedin sayın başkan.her defasında gelcek,yakın zamanda gelcek dediniz.bir cerrah getürttüremedin.karabüke gidip gelen tabi biziz.en fazla oyuda bizim sülaleden alıyon.ama bi cerrahı hastaneye getüremedin.hani cerrah gelecedi....
Bir Sözümde Benim Var     2018-04-15 İki gazeteci bir belediye başkanı.Sanki açık oturum.Sorular ortak. Rekabet yok.Veren razı soran razı.Nasıl başarmışlar bu zor işi gazeteci arkadaşlar.Tebrik ederiz.Ancak diğer 3 kişinin orada ne işi var? Belediye başkanının sözlerini kontrol mu ediyorlar. Körler sağırlar birbirini ağırlar misali.
kursat     2018-04-15 Turan efendı biyogaz tesisi balon olup uctumu ımza törenleri yapıldı ne oldu unuv.ne oldu aspest borular dedınız sımdı onların yerine porselen borumu dösedınız aspest kanser yapıyoduda sımdı boru plastık sıfa dagıtacak cımento fabrıkası sagıga faydama verecek idda edıyorum pasanın silme oy alacagı tek kurum cerkes sanayı esnafları yollar yuzunden adamlar bayram edıyor
YETİVERSİN GAYRİ     2018-04-15 Başkanım Siz başkanlık görevine başladığınızda bugüne kadar çok güzel işlere imza attınız inanıyorum ki bundan sonra da güzel işlere imza atmaya devam edeceksiniz bu zamana kadar hep KİRAZ OY verdim bundan sonra da Size oy vermeye devam edeceğim Allah yolunuzu açık etsin Allah'a emanet olun Allah yar ve yardımcınız olsun E.M.O. KKŞ
dallara bastıda.kırılıverdi     2018-04-15 Gelecek seçimi düşünen üst yapıya,gelecek nesli düşünen alt yapıya yatırım yapar.Tebrikler başkanım.
ekrem 1453     2018-04-15 Emeğinize sağlık çalışmalarınızda devamını diler yolun açık olsun diyorum başkanım
betül     2018-04-15 Başarılarınızın devamını dilerim sayın başkanım. Yolunuz açık olsun inşallah
uyuz     2018-04-15 ne yani çanak sorular,uyuz uyuz sorular,bırakın halk sorsun cevap verebiliyor mu?
portakal orda kal     2018-04-15 turan bey başkana sorduğunuz sorular .çerkeş'in sorunları .vallaha ciddi diddi.hizmet veriyorsunuz.hayati hocama ve mehmet abiye antalyadan selamlar
kadro süper sorular zayıf olmuş     2018-04-15 Kusura bakılmasın ama Hayati kaya,Mehmet akbacak ve siz Turhan beyi görünce tamam dedim ilk defa Hasan sopacı başkanı biraz sıkıştıracak sorular olur dedim.Ama nafile.ortaya konan röpörtaj çok çok sıradan .hasan başkanın hergün her toplantıda anlattığı icraatlar.siz hiçbiriniz orda olmasada başkanın önünde bir mikrofon olsa aynen bu ortaya çıkardı değilmi yani.yalanmı.inşallah ikinci bölümde kadroyla mütenasip sorular ortaya çıkar.Saygılar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KURŞUNLU SÖĞÜTSEN'DE ÜRETİM DURDU. İŞÇİ FERYAT EDİYOR
KURŞUNLU SÖĞÜTSEN'DE ÜRETİM DURDU. İŞÇİ FERYAT EDİYOR "SESİMİ DUYAN VAR MI?"
HASAN PAŞA  ÇERKEŞ 2018
HASAN PAŞA ÇERKEŞ 2018