Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

ARİF ÇAYIR’DAN YİNE BİR İLK GERİ DÖNÜŞÜME TAM DESTEK

Biz vuslat haber olarak haber yapmaya yetişemediğiz başkanımız Arif Çayır

ARİF ÇAYIR’DAN YİNE BİR İLK  GERİ DÖNÜŞÜME TAM DESTEK
Advert

ARİF ÇAYIR’DAN YİNE BİR İLK  GERİ DÖNÜŞÜME TAM DESTEK

Çevre kirliliğinin önlenmesi, atıkların geri dönüşüme kazandırılması ve toplanması amacıyla geri dönüşüm atık toplama kutularını Belediyemizce ilçemizde bir ilke imza atılarak, toplu alanlarda kullanımda olan kamu kurum ve kuruluşlarıyla, İlçemizde bulunana okullara 30 adet olmak üzere teslimini gerçekleştirdik.


Geri Dönüşüm kutuları sayesinde doğal kaynaklar korunacak, enerji tasarrufu sağlanacak, atık miktarı azalacak, geri dönüşüme büyük katkı sağlanacaktır. Geri Dönüşüm ile ayrıca temiz çevre bilinci de kazandırılacaktır. 
Belediye Başkanımız Sayın ÇAYIR; “Geri dönüşümde amaç; lüzumsuz kaynak kullanılmasını engellemek, atığın kaynağında ayrıştırılması sonucu çöp yığınlarından kurtulmaktır. Demir, çelik, bakır, elektronik atıklar, kağıt, plastik, cam gibi maddelerin geri dönüşüm yoluyla kazanılması doğal kaynakların korunmasını sağlayacaktır. İlçemiz ve Ülkemiz ekonomisine her türlü katkı koymayı planladığımız Belediyeciliğimizde kıymetli hemşerilerimizde geri dönüşüme katkıda bulunarak doğaya karşı görevlerini yerine getireceklerine inancımız tamdır .” dedi.

Biz vuslat haber olarak haber yapmaya yetişemediğiz başkanımız Arif Çayır bu kezde şehirdeki su şebekesini yeniliyor siz değerli okurlara iki haberi birden sunuyoruz.

Su Şebekesi Değişim Çalışmalarına Devam

Altyapı çalışmalarımızla Ilgaz’ımızın bugününü ve yarınını kurtarmayı hedef edindiğimiz Belediyecilik anlayışıyla çıktığımız bu yolda, Ilgaz’ımıza yakışır birçok hizmetleri siz kıymetli vatandaşlarımızın hizmetine kazandırmakla gurur duyuyoruz.

İlçemiz için büyük bir kazanım olan ve uzun yıllar vatandaşlarımıza sağlık standartları çerçevesinde içme suyu sağlayacak olan yeni su hattını İlçemiz Naili Baba Caddesi’nde (Hastane Caddesi) 2,5KM alanı geçtiğimiz sene Ekim Ayı içerisinde başlayan çalışmalarımızı tamamladık. İmkânlarımız doğrultusunda İlçemizin geneline uygulayacağımız yeni su hattı alt yapı çalışmalarımız etaplar halinde devam ederek tüm Ilgaz’ımızı asbest su hattından kurtaracaktır. 2. Etap olan çalışmalarımız ilçemiz Şehit Cemil Çelik Caddesinde 4KM alanda devam etmektedir.

Siz kıymetli vatandaşlarımıza en iyi hizmetleri kazandırabilmenin mutluluğuyla hizmetlerimiz Ilgaz’ımıza hayırlı olsun

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
necati     2018-04-01 arif başkan iyi çalışıyor,ılgazda hastanenin yolunu filanda sıcak asfalt döktürüp yaptırmış.bizim çerkeş devlet hastanesinin yolu malum.yolun kenarından yürürken korkuyor insan,araçlar çarpacak gibi geçiyor yanımızdan.üstelik yol çok dar...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KURŞUNLU SÖĞÜTSEN'DE ÜRETİM DURDU. İŞÇİ FERYAT EDİYOR
KURŞUNLU SÖĞÜTSEN'DE ÜRETİM DURDU. İŞÇİ FERYAT EDİYOR "SESİMİ DUYAN VAR MI?"
HASAN PAŞA  ÇERKEŞ 2018
HASAN PAŞA ÇERKEŞ 2018