Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

ÇANKIRI ŞEHİTİN VAR 2 ŞEHİT 80 MİLYON ACI

MILLETIMIZIN BAŞI SAĞ OLSUN Şehit ateşi ÇANKIRI'ya düştü.

ÇANKIRI ŞEHİTİN VAR  2 ŞEHİT 80 MİLYON ACI
Advert

MILLETIMIZIN BAŞI SAĞ OLSUN
Şehit ateşi ÇANKIRI'ya düştü.

Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında #Afrin ’de devam eden operasyonlar esnasında 10 Şubat 2018 saat 13.00 sularında ATAK helikopteri kırıma uğradı. 2 askerimiz şehit oldu. Çankırı Nüfusuna kayıtlı Kara Pilot Üsteğmen Erdem Mut bu operasyonda şehit oldu.

Şehidimizin ailesi Kırıkkale’de yaşamaktadır. Afrin’de helikopterimizin düşmesi sonucu 2 Mehmetçiğimiz Şehit düşmüştür. Şehitlerimizden Kara Pilot Üsteğmen Erdem Mut, Kırıkkale'de ikamet etmesine rağmen Çankırı Korgun nüfusuna kayıtlıdır. 

Çerkeş vuslat haber olarak Çankırı Ili - Korgun Ilçe nüfusuna kayıtlı Şehidimiz Kara Pilot Üstegmen Erdem MUT'a ve tüm şehitlerimize Yüce Mevla'dan rahmet, kederli ailelerine ve Aziz Milletimize sabırlar diliyorum...

not:TSK AÇIKLADI HELİKOPTERİMİ 'KIRIMA UĞRADI' PEKİ KIRIMA UĞRAMAK NE DEMEK?

Helikopterin tekrar onarılmasına müsaade edecek düzeyde hasar görmesidir. Çeşitli sebeplerden dolayı olabilir. Örneğin bir motor arızası yaşanmış olabilir. Mesela, helikopterin inişi esnasında pervanenin taşıma kuvvetini kaybetmesi sonucu sert ve hasar veren bir iniş yaşanmışsa buna kırıma uğramak denir. Benzer şekilde çeşitli teknik veya fizikler aksaklıklar veya hava koşulları dolayısı ile yanlış veya hatalı yapılan inişlerde ve kalkış denemelerinde de hasar gerçekleşebilir.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KURŞUNLU SÖĞÜTSEN'DE ÜRETİM DURDU. İŞÇİ FERYAT EDİYOR
KURŞUNLU SÖĞÜTSEN'DE ÜRETİM DURDU. İŞÇİ FERYAT EDİYOR "SESİMİ DUYAN VAR MI?"
HASAN PAŞA  ÇERKEŞ 2018
HASAN PAŞA ÇERKEŞ 2018