Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

GAZETECİLER GÜNÜNDE ÇERKEŞ VUSLAT HABER

GAZETECİLER GÜNÜNDE ÇERKEŞ VUSLAT HABER
Advert

Bu gün çalışan gazeteciler günü  bu günkü yazımı kendime ayırdım işte ben  TURAN DEMİR .

Kimi zaman kahvehanede duyduğum  bir dedikodudan yola çıkıp haberin gerçekliğini araştırır  kimi zaman da gördüğü, bildiği ya da duyduğu bir olayın kalbine kadar inen kişiyim  amatörde olsa ben gazeteciyim daha öncede yazdım biz gazetecilerin hikayesi bu.

Dost görünenlerimiz çoktur etrafımızda. Kimseyi memnun edemeyiz bir türlü, yapılan her haber dokunur birinin yarasına. Tehdit, küfür, dayak, mahkeme. Bitmez gazetecinin çilesi. Okul alanı olmuş yeşil alan, sonra turizm alanı, arkasından satılmış Turan  nasıl yazmazsın bunu bilerek.vs.vs.vs.

Oysa  Biz ne kadar yanlış isek sizde bizim kadar doğrusunuz. O nedenle biraz kendimizden bahsetmeye hakkım var.

İşte çerkeş vuslat haber gazetesi gerçeği

 Gecemizi gündüzümüze katarak günün 24 saati sürekli olarak doğru tarafsız  kişileri, kurumları ve toplumu rencide ve zan altında bırakmadan  görevini en iyi şekilde yaparak ;Çerkeş’in ve Çankırı’nın gözü kulağı olmaya çalışıyoruz. Bizim için haber niteliği taşıyan ve haber olması gerekenleri hiçbir şekilde abartmadan doğru bir şekilde kamuoyuna sunmak adına kurduk bundan 10 yıl önce Çerkeş vuslat haberi.

 

 Basın ahlak ilkeleri doğrultusunda çizgimizden şaşmayarak hiç kimsenin etkisi ve baskısı altında kalmayarak tarafsız ilkeli  bir şekilde haber yapmak adına var olduk ve var olmaya da devam edeceğiz.

 

 Maddi şartlar zor olsa da memleketimizin çıkarları doğrultusunda gazetecilik yapmaya çalışıyoruz. Çerkeş vuslat haber sadece benim şahsımın değil bulunduğum ilçemin memleketin ve halkın gazetesidir. Ama gelin görün ki reklam verme konusunda çok zayıf bir ilçeyiz.

 

 Ama unutulmamalıdır ki basın demek halk demektir. Basın demek kamu kurum ve kuruluşun sesi demektir. Bizler bu mesleğin ne kadar kutsal olduğunu bildiğimiz için gece gündüz demeden hakkın ve halkın yanında var olduk ve böyle de yol alacağız.

Düğününüzü de vefat haberinizi de ben yaparım kurumlarda ki aksamaları , memurlarımızın sıkıntılarını  siyasetçilerimiz den beklentileri spor faaliyetlerinden alınan başrıları her konuda vuslat haber olarak sizin sesiniz olduk .  En mutlu gününüzde en kötü gününüzde Çerkeş vuslat haber her zaman olduğu gibi sizinle olmaya devam edeceğiz.

 

Çerkeş vuslat haber hiçbir zaman şahıslara kurumlara siyasilere bağlı kalmadı ve kaymayacaktır şunu unutmamak gerekir,  basın özgürlüğü hiçbir zaman kısıtlanamaz kısıtlandığı zaman demokrasi hür irade hiçe sayılmış olur.

 

Bazı kişiler kendilerince gazetemizin kişilere ve şahıslara bağlı kaldığını  ve onların direktifinde haber yaptığımızı söylenmektedir. Her söylenen de doğru değildir. Bizler canlıyız insanız her yere yetişemeyebiliriz. İmkânlarımız doğrultusunda habercilik yapmaktayız.

 

Ilimizin ve İlçemizin aynası olduğumuz içinde sürekli olarak doğrulukları güzellikleri haber yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz.

 

İlimiz de İlçemiz de milletimizi devletimizi bayrağımızı rencide edecek haberlerden de sürekli olarak kaçındık ve kaçınacağız  bunu herkes böyle bilsin birilerini memnun etmek adına bu güzelim ilçemin ismini kötüye çıkartmak bizce etik değildir. Onun içindir ki hiç bir zaman kız kaçırma gençlerin kavgasını ve buna benzer haberlere gazetemiz de yer vermedik ve yer vermeyeceğiz de . Halkımızdan şunu bilmelerini istiyorum. Haber niteliğini taşıyan her türlü haberi yaparız. Ancak halkımızın çoğu şunu haber yapın bizim bu sorunlarımız var demelerine karşın sorunlarını dile getirmede sessiz kalıyorlar haber yapsak ta desteklemiyorlar sorsak cevap vermiyorlar. Biz halkımız dan sorunları gündeme taşımakta yardımcı öncü olmalarını ve sabit bir şekilde dik durmalarını bekliyoruz.

 Falanca yer kumar oynatıyor. Falanca yerde ahlaksız işler yapılıyor deniliyor ya da vekil şunu yaptı ben biliyorum belgem yok. Belediye başkanı şöyle böyle, kardeşim Haber niteliğini taşıyan ancak fotoğraf niteliği olmayan hiçbir haber haber olmaz.

Madem ortada bir sorun var gelin bu sorunu hep birlikte çözüme kavuşturalım. Senin bana verdiğin bilgiyi verdiğine dair yazılı olabilir fotoğraf olabilir ve ya yasal ses kaydı olabilir verdiğine  dair belgeyi imzala nasıl haber yapıyorum gör. Sorunlar sözde değil yazılı olarak  sunalım ki yarın söz sahibi olalım boş çerçeve hiçbir anlam teşkil etmez çerçeve ne zaman doldurulursa o zaman resim ortaya çıkar ve tablo olur umarım anlaşılmıştır.

Kimi görsem ya şu sorunu niye yazmıyorsunuz niye haber yapmıyorsunuz  tamam buyurun  bir sorun varsa halk olarak  sorunu kökünden halledelim bir elin nesi var iki elin sesi var diyerek söylüyorum.  Burası Çankırı burada insanlar geliyor başkanın arkasından konuşup yanında kuzu sarması oluyor yok böyle bir dünya.

Sürekli  basın olarak halkımız bizleri yalnız bırakmakta ve sorunları çözmemizi istemekte Varsa bir sorun buyurun hep birlikte çözüme kavuşturalım. Biz gazeteciyiz. Biz tarafsız olmalıyız. Birileri sevinecek diye birilerini de idam etmenin anlamı da yok.vuslat haber bizim sesimiz inşeallah el ele verip haksızlık karşısında ilçemizin ve halkımızın haklarını savunmada gür bir sesle haykıralım ki güzel günler ilçemizin olsun.

Çalışan gazetecileri günümü kutlayan başta her zaman her konuda  beni destekleyen güç kaynağım canım aileme, okurlarıma, dost ve arkadaşlarıma  teşekkür ederim.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çerkeş Vuslat okuru     2018-01-10 Güzel bir değerlendirme olmuş Turhan kadeşimiz.Nalına da mıhına da vurmuşsunuz yine gazeteciler günü nedeniyle.başarılarınızın devamını dilerim.Çerkeş adına çok önemli bir misyonu yerine getiriyorsunuz .Tebrikler
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KURŞUNLU SÖĞÜTSEN'DE ÜRETİM DURDU. İŞÇİ FERYAT EDİYOR
KURŞUNLU SÖĞÜTSEN'DE ÜRETİM DURDU. İŞÇİ FERYAT EDİYOR "SESİMİ DUYAN VAR MI?"
HASAN PAŞA  ÇERKEŞ 2018
HASAN PAŞA ÇERKEŞ 2018