Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Hamdi Bilge AKTAŞ'IN Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Hamdi Bilge AKTAŞ'IN Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı
Advert

                                      Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Basın, kamuoyunun doğru ve eksiksiz bilgilendirilmesi açısından toplum ve devletlerin önemli güçlerinden biridir. Bu gücü de tarafsız ve özgürlüğü ilke edinmiş̧ gazeteciler oluşturmakta ve kullanmaktadır. 10 Ocak günü de tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de Çalışan Gazeteciler Günü olarak kutlanmaktadır.

Basın ve ifade özgürlüğü ile halkın haber alma hakkı çerçevesinde gazeteciler, vatandaşlara gelişmeleri hızlı bir şekilde aktararak, kamuoyunun bilgilenmesinde ve bilinçlenmesinde kilit rol oynamaktadır. Medya teknolojilerindeki hızlı gelişme ile birlikte yazılı ve görsel basının yanı sıra internet gazeteciliği ve sosyal medya da etkinlik alanını genişletmiştir. Bu durum doğru ve tarafsız habercilik anlayışını her zamankinden daha önemli hale getirmektedir.

Basın mensuplarının, basın meslek ilkelerini gözetmesi, kişilik haklarına ve dünyanın en zengin dillerinden biri olan Türkçemizin haberlerde düzgün kullanılmasına özen göstermesinin de son derece önemli olduğunun unutulmaması gerekmektedir.

Bu vesileyle fedakâr bir şekilde bu mesleği icra eden bütün basın mensuplarının Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlar, saygı ve sevgilerimi sunarım.

 

 

 Hamdi Bilge AKTAŞ

Çankırı Valisi

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KURŞUNLU SÖĞÜTSEN'DE ÜRETİM DURDU. İŞÇİ FERYAT EDİYOR
KURŞUNLU SÖĞÜTSEN'DE ÜRETİM DURDU. İŞÇİ FERYAT EDİYOR "SESİMİ DUYAN VAR MI?"
HASAN PAŞA  ÇERKEŞ 2018
HASAN PAŞA ÇERKEŞ 2018