Advert
Advert

70 YILLIK RÜYA GERÇEK OLDU

haberin videosunu izleyin

70 YILLIK RÜYA GERÇEK OLDU
Advert

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Çankırı’yı çok sevdiğinden söz ederek, "Yiğit insanlar, yaranlar diyarı Çankırı’yı çok seviyorum. Çankırı çok güzel bir diyar.” Dedi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, yaklaşık 450 milyon liraya mal olacak Kızlaryolu (Devrez) Barajı'nın Çankırı, Kastamonu ve Çorum'a hizmet edeceğini söyledi.Bakan Eroğlu, Çankırı 6. Olağan İl Kongresi'nin ardından Kızlaryolu (Devrez) Barajı'nın temel atma törenine katıldı.

Törene, AK Parti Çankırı Milletvekilleri Muhammet Emin Akbaşoğlu, Hüseyin Filiz, AK Parti Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, AK parti yerel yönetimler başkan yardımcısı İdris ŞAHİN, DSİ Genel Müdürü Murat Acu katıldı.

"Kızlaryolu Barajı 1950'den beri hayalimizdi bir hayali gerçekleştiriyoruz" diyen AK Parti Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz, "İnanılır gibi değil. 450 milyon TL bu baraj. Çorum’a, Kastamonu’ya ve Çankırı’ya bereket getirecek. Bu barajdan elde edilen ürün hasılatı kısa sürede barajın hasılatını ödeyecek. Orman ve Su işleri Bakanı'mız Çankırı’ya en çok yatırım getiren bakanlar arasında birinci sırada. Bugüne kadar Çankırı 8 barajı bitirdi. 2019'a kadar bu 8 baraj tamamlanmış olacak. Göletlerimiz var, taşkın korumalarımız var.Bunların tamamı devlet su işlerinin işleri bunlardan önce bakanımıza iki teşekkür var. Çankırı’da musluklarımızdan akan suyun güldürecek barajından gelmesi bakanımızın talimatıyla gerçekleşti

2017 Mayıs ayında bölgede yaptığımız incelemeler sonucunda barajın su tutacağı Köprülü köyü sakinlerinden Mehmed Eraslan amcamızla diyaloğumuz oldu. 'Niçin geldiniz?' dediğinde 'buraya baraj yapılacak su tutacak havzayı yerinde görelim' dediğimizde Mehmet amca dedi ki '75 yaşındayım 7 yaşında buralarda sizler gibi insanları gördüm. Onlar geldiler taşı oydular su ölçecekmiş buraya baraj yapılacak dediler' dedi. Ama aradan 70 yıl geçti hala yapılmamıştı. Ama artık devir değişti başımızda Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanımız Binali Yıldırım var, başımızda barajlar kralı Veysel Eroğlu var. Verdiğimiz sözün arkasındayız dedik

Çankırı milletvekilimiz Muhammed Emin AKBAŞOĞLU ‘nun Devrez Kızlaryolu Barajının temelini atan Köpürlülü Mehmet Amca ile 2017 yaptığımız konuşma:

ÇERKEŞ VUSLAT HABER FARKI İLE İZLEYİN.

MUHAMMED EMİN AKBAŞOĞLU hüseyin filiz 70 YILLIK RÜYA GERÇEK OLDU
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KURŞUNLU SÖĞÜTSEN'DE ÜRETİM DURDU. İŞÇİ FERYAT EDİYOR
KURŞUNLU SÖĞÜTSEN'DE ÜRETİM DURDU. İŞÇİ FERYAT EDİYOR "SESİMİ DUYAN VAR MI?"
HASAN PAŞA  ÇERKEŞ 2018
HASAN PAŞA ÇERKEŞ 2018