Advert
Advert

AK PARTİ ÇANKIRI 6.OLAĞAN KONGRESİ BAŞBAKANIN KATILIMI İLE YAPILDI

"YANLIŞ HESAP YAPANLAR SONUNDA PİŞMAN OLACAKTIR" 70 YILLIK RÜYA GERÇEKLEŞİYOR.Türkiye'de işsizliğin en az olduğu ilin adı Çankırı'dır" şeklinde açıklamada bulundu.

AK PARTİ ÇANKIRI 6.OLAĞAN KONGRESİ BAŞBAKANIN KATILIMI İLE YAPILDI
Advert

 

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti Çankırı 6. Olağan İl Kongresi'nde KONUŞMASINI VE İL BAŞKANIMIZIN  CELAL KAMAN’IN KONUŞMASINI DİNLEYİN SİZİN İÇİN HAZIRLADIK.

 

 

İL BAŞKANI CELAL KAMAN  SOSYAL MEDYADAN “Ak Parti Çankırı 6.Olağan Kongremizi Başbakanımız Sayın Binali YILDIRIM, TBMM Başkanvekili Sayın Naci BOSTANCI, Başbakan Yardımcısı Sayın Bekir BOZDAĞ, Çorum Milletvekili Sayın Salim USLU, Mardin Milletvekili Sayın Ceyda BÖLÜNMEZ ÇANKIRI, Orman ve Su İşleri Bakanı Sayın Veysel EROĞLU, Genel Başkan Yardımcısı Fatih ŞAHİN, Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı 24.Dönem Milletvekilimiz Sayın İdris ŞAHİN, Milletvekillerimiz Sayın M.Emin AKBAŞOGLU, Sayın Hüseyin FİLİZ, Belediye Başkanımız Sayın İrfan DİNÇ, İlçe Belediye Başkanlarımız İlçe Başkanlarımız teşkilat mensuplarımız ve hemşehrilerimizin yoğun katılımıyla gerçekleştirdik.
Kongremizi onurlandıran tüm misafirlerimize ve geçmiş dönem yönetim kurulumuzda görev alan dava arkadaşlarıma teşekkür ediyor yeni yönetim kurulunda görev alacak arkadaşlarımıza da hayırlı olsun dileklerimle birlikte başarılar diliyorum. 
Kongremizin ülkemiz partimiz ve Çankırımız için hayırlara vesile olmasını diliyorum
.”dedi.

Yıldırım'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

Yolların kralı olmaz, yolların kuralı olur. Biz sizlerle gurur duyuyoruz. Çok iş yaptık, çok şeyler başardık ama yeter mi? Yetmez. Mevlam birliğimizi, dirliğimizi, muhabbetimizi ve kardeşliğimizi  daim eylesin.

Çankırı'nın desteğini her zaman arkamızda hissettik. 2002'de yüzde 49.9'la başlayan Çankırı desteği, Kasım 2015'te yüzde 69'a çıktı. Referandumda rekor yaptınız, yüzde 81.5'i gördük. Hepinize bu büyük başarıdan dolayı çok çok teşekkür ediyorum. Şimdi 2019'u merak ediyorum. 2019'da yeni bir destan yazmaya hazır mısınız?

Amerikan Başkanı bir karar aldı. Keyfi bir karar. Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak ilan etti. Biz de bu haksız, hukuksuz kararı asla tanımayacağımızı ve bu kararın yok hükmünde olduğunu, Recep Tayyip Erdoğan, milletin adamı, bütün dünyaya ilan etti. Bölgemiz hakkında böyle tek taraflı keyfi kararlar almak hiç kimsenin hakkı değildir.

"YANLIŞ HESAP YAPANLAR SONUNDA PİŞMAN OLACAKTIR"

Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) İstanbul'da toplandı ve tarihi kararlar aldı. Bu zirvede İslam dünyası Kudüs'e Filistin'e sahip çıktık. Filistinliler sahipsiz değildir dedik. Bütün devletleri başkenti Doğu Kudüs olan Filistin Devleti'ni tanımaya çağırdık. Bu kararın arkasında sonuna kadar Türkiye olarak olacağımızdan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Yanlış hesap yapanlar sonunda pişman olacaktır.

Büyüme rakamlarını değerlendirdi

"İhracatta rekordan rekora koştuk. 2017 sonunda 157 milyar dolar ile son 17 yılın en yükseğine ulaşacağız" diyen Yıldırım, "2017'nin 3. çeyreğinde Türkiye yüzde 11.1 büyümeyi sağladı. Türkiye'ye yakışan da budur. Çankırı'ya yakışan da budur. Son bir yılda ülkemizde ilave 1.5 milyon yeni istihdam sağladık. Bu arada şunu da paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Türkiye'de işsizliğin en az olduğu ilin adı Çankırı'dır" şeklinde açıklamada bulundu.

70 YILLIK RÜYA GERÇEKLEŞİYOR
Çankırı'da 70 yıldır yapılması gündemde olan Kızlaryolu Barajı 400 milyon liraya mal olacak ve 160 bin dekar araziyi sulayacak. 120 milyon metreküp su tutacağı belirtilen barajın gövde yüksekliği 100 metre olacak. Kent merkezine 20 dakika uzaklıktaki baraj tamamlandıktan sonra Çankırılılar için balıkçılık, su sporları ve mesire alanı olarak da hizmet verecek.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KURŞUNLU SÖĞÜTSEN'DE ÜRETİM DURDU. İŞÇİ FERYAT EDİYOR
KURŞUNLU SÖĞÜTSEN'DE ÜRETİM DURDU. İŞÇİ FERYAT EDİYOR "SESİMİ DUYAN VAR MI?"
HASAN PAŞA  ÇERKEŞ 2018
HASAN PAŞA ÇERKEŞ 2018