Advert
Advert

İŞÇİYİ DÜŞMAN OLARAK GÖRENLER KAYBEDECEKTİR.

İŞÇİYİ DÜŞMAN OLARAK GÖRENLER KAYBEDECEKTİR.
Advert

Ben bu  flimi yıllar önce Karabükte  yaşamış hatta başrol oyuncularından biri idim bakmayın gazeteci olduğuma bende emekçi işci idim  işten çıkarıldığımda bir il sahır kör  olmuştu işte bunun için gazeteciyim işcinin hakkını yedirmemek için .

 Unutmayın ey Yiğit ve çilekeş Sumitomo işçileri  sarı öküzü verirseniz asla bir daha birlik olamazsınız sonunda hepinizi yerler ona göre, onun için 8 işçi kardeşinizin işten atılmasına, rıza göstermeyin .

Bir olun diri olun .size  baskılar ve insanlık onuruna yakışmayan tehditler olacak  korkmayın Çankırı halkı ve basını sizin  yanınızda  . Sumitomo işçilerinin kararlı mücadelesi  canı gönülden kutluyoruz.

Lastik –iş sendikası resmi sitede yaptığı  açıklamada” Sumitomo işverenine sorumlu davranması ve işçilerin en temel hakkı olan sendikalaşma hakkına müdahale etmemesi için çağrı yapıyoruz. Sumitomo işçileri yalnızca kendilerini savunuyor. İşveren ve yandaşları ise açıkça suç işliyorlar. İşledikleri bu suçun hesabını yargı önünde er geç verecekler.

Aklı başında olan bir işverenin yapacağı tek şey var: İşçisi ile kavga etmeyi bırakıp işten çıkardığı işçileri geri alarak işçilerin sendikası ile görüşmelere başlamak.

Hiçbir güç Sumitomo işçilerinin anayasal haklarını kullanmasını engelleyemeyecektir.

İşçilere saldırarak ve baskı altına alarak onları yıldıracaklarını düşünenler yanıldıklarını göreceklerdir.

İşçiyi düşman olarak görenler kaybedecektir.

Kazanan, bin bir türlü zorluk içinde yaşam mücadelesi veren yiğit Sumitomo işçileri olacaktır.”resmi internet sitesinden açıklama yaptılar

 

Çankırı'da faaliyet yürüten Sumıtomo Rubber Ako Lastik fabrikasında işçiler eyleme gitti.Yakınkent Organize Sanayi Bölgesinde Japon ortaklığı ile kurulan Lastik Fabrikasında, yönetim tarafından 13 işçi arkadaşlarının sendikal faaliyetlere öncülük ettiği gerekçesi ile işten atıldığını öne süren  Lastik İş Sendikasına bağlı yaklaşık 900'e aşkın işçi protesto eylemi başlattı .


- Eylemci işçiler otomobillerde sabahladı -

Dün akşam 18.00'den itibaren fabrika önü ve içerisinde eyleme başlayan işçiler, fabrika girişinde otomobillerinde sabahladı. Gün boyu devam eden eylemlerde; havaya ekmek kaldıran işçiler," Asker, polis bizim dostumuzdur" sloganı ve tekbirler getirdi.İşçilerin kararlı bekleyişi sürerken Lastik Fabrikasından konu ile ilgili basın mensuplarına yazılı açıklama yapılacağı bildirildi. Fabrika ve çevresinde Güvenlik güçlerinin geniş emniyet tedbirleri aldığı öğrenildi.Öte yandan yaklaşık 900 işte geçtiğimiz hafta ani bir kararla Lastik İş sendikasına ye olmuşlardı.

 
Çankırı Postasına video için teşekkür ederiz

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KURŞUNLU SÖĞÜTSEN'DE ÜRETİM DURDU. İŞÇİ FERYAT EDİYOR
KURŞUNLU SÖĞÜTSEN'DE ÜRETİM DURDU. İŞÇİ FERYAT EDİYOR "SESİMİ DUYAN VAR MI?"
HASAN PAŞA  ÇERKEŞ 2018
HASAN PAŞA ÇERKEŞ 2018