Advert
Advert

ANKARA'DA BİRLİK ÇANKIRI'YA ZAFER GETİRDİ

Ankara Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanlığı'na yeniden Çankırılı hemşerimiz Hacıbekir Gani seçildi. Melih Gökçek ve İdris Şahin'in desteklediği seçimlerden Hacıbekir Gani zaferle çıktı.

ANKARA'DA BİRLİK ÇANKIRI'YA ZAFER GETİRDİ
Advert

Ankara Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanlığı'na yeniden Çankırılı hemşerimiz Hacıbekir Gani seçildi. Melih Gökçek ve İdris Şahin'in desteklediği seçimlerden Hacıbekir Gani zaferle çıktı.

 

Ankara Minibüsçüler Esnaf Odası Olağanüstü Genel Kurulu Ankara Ticaret Odası'nda gerçekleştirildi. Seçimlerde Hacıbekir Gani, Murat Yılmazer ve Erdal Şentürk başkanlık için aday oldu.

 

- Divan Başkanına tepki yükseldi -

Ankara Esnaf, Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı olması nedeni ile  Divan Başkanlığına Ankaragücü Kulübü Başkanı Mehmet Yiğiner getirildi. Yiğiner'in açılış konuşmasını mevcut Başkan Hacıbekir Gani'nin yapması gerekirken usulsüz olarak desteklediği  Murat Yılmazer'e yaptırması salonda tepki ile karşılandı.

Daha sonra kürsüye gelen Murat Çiftçi, Hacıbekir Gani lehinde adaylıktan çekildiğini açıkladı.

 

- Minibüsçü esnafına ne yapsak az -

 

Minibüsçülerin tezahüratları eşliğinde kürsüye gelen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, yapılacak seçimlerin, hayırlı olması temennisinde bulundu. Başkan Gökçek, belediye başkanı olduğundan beri, minibüsçü esnafına her zaman destek olduğunu belirterek, "Minibüsçü esnafına ne yapsak az. Hepiniz Ankara'yı bir taraftan bir tarafa götürüyorsunuz. İnşallah bundan sonra da gelecek yönetimle, diğer yönetimlerle olduğu gibi en güzel şekilde çalışacağız" dedi.

 

- Gani zaferle çıktı -

2 bin 56 minibüsün bulunduğu Ankara'da, 2 bin 771 delegeden  2 bin 331'i oy kullanırken, 61 oy geçersiz sayıldı. Seçim sonucunda mevcut başkan Hacıbekir Gani 970 oy aldı. Mehmet Yiğinerin adayı Murat Yılmazer 821 oy, Erdal Şentürk ise 479 oy aldı.

 

 

- Şahin devreye girdi, iki Çankırılı birleşti-

Ankara Minibüsçüler Esnaf Odası seçimlerine aday olan iki Çankırılı hemşeri Hacıbekir Gani ile Murat Çiftçi, 24. Dönem Çankırı Milletvekili  İdris Şahin'in devreye girmesi ile oyların bölünmemesi adına birleşme kararı aldı.

ATO Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek genel kurul öncesi, başkanlık yarışında sürpriz bir birleşme yaşandı. Mevcut başkan Hacıbekir Gani ile başkanlığa adaylığını açıklayan Çankırılı hemşerisi Murat Çiftçi seçimlere tek adayla girme kararı aldı. Oyların bölünmemesi adına görüşmeler sonrası bu sürpriz kararın alındığı öğrenildi.

 

- Başkan Gökçek'in Adayı da Hacıbekir Gani -

ATO Kongre Merkezi'nde yapılan Ankara Minibüsçüler Esnaf Odası seçimlerinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in ve 24. Dönem Çankırı Milletvekili İdris Şahin'i mevcut başkan Hacıbekir Gani'yi desteklediği öğrenildi.


- Görev Süresi 2018'de Doluyordu -

Ocak 2014’te göreve gelen Ankara Minibüsçüler Esnaf Odası Yönetim Kurulu 03 Ekim 2017 tarihinde olağanüstü genel kurula gitme kararı almıştı. On bir yönetim kurulu üyesinden Ankaraspor Kulübü Bakanı Mehmet Yiğiner'in kontrölünde olan 7 yönetim kurulu üyesi, Yiğiner'in talimatı ile olağanüstü kongre kararı alınmasında etkili olduğu kulislere yansıyan bilgiler arasında yer alıyor. Bu kararı alanlardan biriside seçimi kaybeden yönetim kurulu üyesi Murat Yılmazer'di.

Beyaz liste ile seçimi kazanan Hacıbekir Gani listesi şu isimlerden oluşuyor:

Yönetim Kurulu: Hasan Hüseyin Sertkaya, Hamdi Şentuna, Bilal Atabey, İlyas Çakır, Ergün Akyol, Vedat Cengiz, Bayram Akyol, Aydın Aydın, Satılmış Erdoğan, Bayram Karabacak

Denetim Kurulu: Sadık Akbıyık, Osman Tombak, Murat Kılıç

HABER : ÇANKIRI POSTASI ERCAN ŞEKER

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ne zaferi     2017-10-04 Turan bey. Minibüs odası seçimlerinden çerkeşe ne,ne zaferi,rica ederim ya.rica ederim.kim olursa olsun bize ne.çerkeşin başka sorunları var ve el atılmayı bekliyor.çerkeş bitiyor.en çok yatırım yapılan dönemde çerkeşin geriye doğru gitmesi çok üzücü.biryerlerde bir terslik var.bunları dile getirin lütfen.hasan paşayı gereksiz övgüye boğmadan takdir ederek iyiye ve doğruya yöneltmek lazım.yoksa yazık olacak çerkeşe.sizede saygılar.lütfen bırakın bu minibüsçü seçimlerini zafer falan demeyin
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KURŞUNLU SÖĞÜTSEN'DE ÜRETİM DURDU. İŞÇİ FERYAT EDİYOR
KURŞUNLU SÖĞÜTSEN'DE ÜRETİM DURDU. İŞÇİ FERYAT EDİYOR "SESİMİ DUYAN VAR MI?"
HASAN PAŞA  ÇERKEŞ 2018
HASAN PAŞA ÇERKEŞ 2018