Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

ÇANKIRILILAR GECESİNİ 100 BİN KİŞİ İZLEDİ

ÇANKIRILILAR GECESİNİ 100 BİN KİŞİ İZLEDİ
Advert

 

Etimesgut Belediyesince düzenlenen "14. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali" tüm hızıyla ve güzelliği ile devam ediyor. Festivalde, 10 gün boyunca Türk kültürü, sanatı, folkloru, seyirlik oyunları ile geleneksel kıyafetleri sergilenecek.

Festivalin 2 gününde tanıtım yapan Çankırı ili festivalde yaren oyunu ve Çankırı misafir kabul evi  ile tam not aldı. Festivale Çankırı’dan oldukça yoğun halk katılımının olduğu gözlendi. Gelen konuklara başkan Şenel Yalçın’ın göstermiş olduğu misafirferverlik gerekse yaran ekibinin göstermiş olduğu başarılı sunum taktire şayan bir olaydı, festivale katılan yaklaşık 100 bin kişi hoş vakit geçirmesini sağlandı.

 

 

Çeşitli dernek, vakıf ve toplulukların da katıldığı festivalde Çankırı temsilen Çankırı kültürü, sanatı, folkloru, seyirlik oyunları ve geleneksel kıyafetleri tanıtıldı. Çankırı yaren ekibi ve Kıraç konseri sona erdi.

 

Çankırı temsilen geceye kalıtım sağlayan Etimesgut Çankırılılar dernek başkanı Şenel YALCIN Çerkeş vuslat habere yaptığı açıklamada şunları söyledi ”Etimesgut’da bulunan 25 bin Çankırılı HEMŞERİLERİMİZE

 ve Ankara’dan katılım sağlayan Çankırılıları en güzel şekilde temsil etmenin gururunu yaşıyorum tüm hemşerilerimize ve gelen konuklara 100 bin kişilik konser alanını dolduran Çankırılara teşekkür ederim.

Ayrıca bu günlerde daha çok birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var bu birlik ve beraberlik içinde siyasi parti ayrımı yapmadan il ilçe ayrımı yapmadan herkesi davet ettik katılanlara teşekkür ederim ayrıca Çankırı’ya bu imkânı sunan Etimesgut belediye başkanına Enver Demirel ‘e teşekkür ederim".Dedi.

 

 

14. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali Etimesgut Belediyesi Şenel Yalçın Etimesgut Çankırılılar dernek başkanı şenel YALCIN Etimesgut belediye başkanına Enver Demirel
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KURŞUNLU SÖĞÜTSEN'DE ÜRETİM DURDU. İŞÇİ FERYAT EDİYOR
KURŞUNLU SÖĞÜTSEN'DE ÜRETİM DURDU. İŞÇİ FERYAT EDİYOR "SESİMİ DUYAN VAR MI?"
HASAN PAŞA  ÇERKEŞ 2018
HASAN PAŞA ÇERKEŞ 2018