Advert
Advert

YETER ARTIK ÇERKEŞ'İN HAKKINI YEMEĞİN GÜNAH

YETER ARTIK ÇERKEŞ'İN HAKKINI YEMEĞİN GÜNAH
Advert

Gün geçmiyor ki kurumların başında bulunan  siyasete veya kurum amirlerine yakın isimlerin, kurumu siyasetin yada yakınlarının çıkarları için aracı ettiklerine yönelik iddialar konuşulmasın yazılıp çizilmesin.

Bir çoğunu önemsiz bulup yazmasakta bazen öyle sık dillendiriliyor ve toplumda rahatsızlık verici boyuta ulaşıyor ki hadiseler görmezden gelemiyoruz.

Haberin tanıtım  videosunu 26 bin kişi izlemiş

İnanın telefonlarım susmak bilmedi.

Yusuf KARAKAŞ  ile ilgili konuşulanlar da görmezden gelemeyeceğimiz cinstendi.

KİM BU YUSUF KARAKAŞ

Bilen yok

Görev yeri Çerkeş müftülüğü vaizi 9 yıla yakın Çerkeş’de gözüküyor .Her altı ayda bir görevlendirmesi otomatik yenileniyor.

Ve daha 2 vaiz daha görünüyor.

Onlarda yurt dışı görevinde

Çerkeş’de vaiz sayısı 3, maaş bodroları Çerkeş müftülünden çıkıyor müftülük personeli

AMA ÇERKEŞDE YILLARDIR VAİZ YOK

Yasal mı ?

Yasal

Etik mi bana göre değil

Çerkeş vuslat  Haber Merkezi ekibi olarak iddiaların buradan

muhatablarına soruyoruz.

 

  1. Yusuf KARAKAŞ Bu personel kimdir? Kendisine bu kadar çok görevlendirme niçin yaptınız? GÖREVİ ÇOK ÖNEMLİ OLMALI BİR İLÇEYİ VAİZSİZ BIRAKTIĞINA GÖRE BİLGİ VERİN.Vaizlık  Madem bu kadar önemli bir kadro  çünkü en büyük ilçeye 3 vaiz kadrosu verilmiş . Çerkeş’in neden vaizi yok. beyler şaka değil bu ülkeyi vaizler ve öğretmenler kurtaracak. 

 

2-    Çerkeş vaiz kodrosu dolu gözüküyor.yıllardır Çerkeş vaiz görevi vermesi gerekenler parasını aldığı halde vaiz görevi verip halkı bilgilendirmedi. Sizce kul hakkına girmediniz mi ? Dini konularda namaz öncesi vaizi kim verecek vermediğiniz her vaizin vebali var mı? her yerimiz bidat dolu halkı kim aydınlatacak.

 

3- Yusuf KARAKAŞ Çerkeş’e hiç gelmediği halde  MESAİ ücreti  ile birlikte yol harcırah ücretlerini kesintisiz aldığı iddiaları doğru mu?

 

Sayın vekillerim , sayın kaymakamım .sayın kurum amirlerim,  Bu insanlar gibi Çerkeş’de  kadroları şişik gösterip atama yapılmasına  mani oluyor. polis doktor imam memur   ne kadar hizmet alanı varsa Çerkeş o hizmetlerden mahrum kaldığı sürece sorumlusunuz bilesiniz .

Hem kurumda gelmeyen personelin işini  mevcut  az sayıda personel yapıyor .hemde çerkeş hizmet alamıyor .siz kadar belki bizlerde şuçluyuz bu insaların vebali hepimize yeter. mecbur kalmadıkça görevlendirmeye karşı çıkalım.  ÇERKEŞ VUSLAT HABER olarak bizim amacımız yasal olan bir olayda Çerkeş’in menfaatlerine aykırı davranılması. SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ  RECEP TAYYİP ERDOGAN diyor ki “Fırat’ta kuzuyu kurt kapsa bizden bilin diyor.

Bu sözün muatabı olan siyasetçi ve bürokratlar yani devletimiz temsil eden saygı değer büyüklerim.

Çerkeş’in kuzusunu kurtdun ağzından alın. yada kuzumuzun yerine kuzu verin.

 

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
doç.dr.nurettin     2017-08-08 gerçekten skandal bir haber.diyanet böyle yaparsa,diğer kurumlar ne yapmasın.müftüye direk soruşturma açılır...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KURŞUNLU SÖĞÜTSEN'DE ÜRETİM DURDU. İŞÇİ FERYAT EDİYOR
KURŞUNLU SÖĞÜTSEN'DE ÜRETİM DURDU. İŞÇİ FERYAT EDİYOR "SESİMİ DUYAN VAR MI?"
HASAN PAŞA  ÇERKEŞ 2018
HASAN PAŞA ÇERKEŞ 2018