Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

DOĞMAMIŞ BAKANA MEKTUP YAZACAĞIM

BAKANLIĞI KAPATTIK GELDİK.

DOĞMAMIŞ BAKANA MEKTUP YAZACAĞIM
Advert

 

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Çankırı’da toplu açılışlar ve bir dizi ziyaretlerde bulundu.

Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Çankırı’ya gelişinde ilk olarak Çankırı Belediyesini ziyaret etti.

Burada Çankırı Belediye Başkanı Bakan Eroğlun’a Çankırı Hakkında brifing verdi.  Bir süre Çankırı Milletvekilleri Av. Muhammet Emin Akbaşolu ve Hüseyin alanya escort Filiz, Belediye Başkanı İrfan Dİnç,  bakanlık ve belediye yetkilileri görüşme yaptılar.

Sonrasında Çankırı Belediye Meydanındaki temel atma programına geçildi.

 Bakan Eroğlu vatandaşları dolaştı onlarla tokalaşıp onların hatırlarını sordu. Protokol konuşmaları sonrasında Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu yaptığı konuşmada.

Bakan Eroğlu'nun Konuşması:

CUMHURBAŞKANIMIZIN SELAMINI GETİRDİM

Bakan Eroğlu” Sayın Cumhurbaşkanımıza Çankırı'da temel atma merasimi ve müjdeler açıklayacağımı ifade edince Dünya Lideri Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan,” Bütün Çankırılılara benim en kalbi duygularımı ve selamlarımı ilet diye rica etti.”

 

Belediye Başkanımız Hasan Sopacı Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu’na Çerkeş Ulusu Dere ıslahı ve rekreasyon alanı (gezi ve dinlenme alanı) ile yapım aşamasındaki Hacılar Barajı hakkında taleplerimiz ile ilgili sunum dosyasını verdi.  Bakan Eroğlu konuların  takipçisi olacağını söyledi.

BAKANLIĞI KAPATTIK GELDİK.

Bakan Erdoğlu” Bu gün bütün genel müdürüler burada. Bakanlığın kapısını kilitledik hepimiz buradayız”

4 TESİSİN TEMELİNİ ATIYORUZ.

Bakan Erdoğlu” 4tane tesis. Bunlar paket. Mesela ormanın paketi var. DSİ,  Orman, Millet Parkların, 4 tane paket tesisinin temelini atacağız. 154 Milyon tele yani eski para ile 154 trilyon. Bunların içinde koyun baba barajını bitirmiştik. Onun sulamasını bitireceğiz. Sevgili kardeşlerim buradan çok büyük gelir elde edeceksiniz. Neden : Sulama olunca ziraat gelir 4 kat ile 14 kat artıyor. İnşallah burada da bereketli olur. Burada barajın sulama temeli atılacak.

BİRDE MÜJDE VEREYİM: Sulama tesisi yapınca müteahhit çekip gitmeyecek. Bizzat onu yapan müteahhit onu işletecek. Herkes görecek dört dörtlük  çalışıyor. Ondan sonra size teslim edeceğiz. Önümüzdeki yıldan itibaren sulama başlıyor. Onun müjdesini vereyim. Korgun göleti var onunda sulamasını yapıyoruz. Önümüzdeki yıldan sonra orada sulamaya başlayacak. Çankırı’yı Kırı yeşil Çankırı çiçek gibi Çankırı yapmak için ne gerekiyorsa yapmak bizim boynumuzun borcudur.

DESTEK BİZDEN TOPLAYIP SATMAK SİZDEN

Bakan Eroğlu “Ankrada İstanbul’da yada başka yerde olan Çankırılılara şunu söyleyeyim. 3-5  dönüm arazisi varsa şunu söyleyeyim. BOŞ KALMASIN.

Biz üçte ikisini. 10 bin lira masraf gerekiyorsa 6.500 ünü devlet verecek. 3500 lirasını kendisi harcayacak. Orayagelir getirici ceviz badene istiyor ise ağaçlandıracağız. Kendisine ait geliri. Ne istiyor ise toplayıp satacak.

destek bizden. Toplayıp satma kendinden. Bu yeterli mi değil

ARAZİSİ OLMAYANLARA 49 YILLIK KİRALIK ARAZİ

Bakan Eroğlu” Tarlam yok. Ormanlık koy yanında ormanlık alan var. Diyoruz ki o ormanlık alanlar milletim için kullanılacak. Çünkü bizim anlayışımız da şu var. Her şey millet için. İnsanı yaşat ki Devlet yaşasın. Her şey sizsiniz kardeşim. Dolayısı ile orman köylerine yakın yerlerde arazileri taksim ediyoruz. Kaç hane varsa ondan sonra cevimi olur bademi olur. Dut mu olur. Ne istiyorsa dikiyoruz.

3 YIL BAKIMI.

 Arazisi bütün masrafları bizden. Geliri 49 yıl vatandaşın. Tamam.

"Eskiden arılar ormana giremezdi"

Eroğlu, ülke genelinde yoğun bir ağaçlandırma çalışması başlattıklarını dile getirerek, "Ormanlar artık kırsal kalkınmanın lokomotifi olarak kullanılacak. Ormanlık alanları parselliyoruz. Gelir getirici ceviz ağacı dağıtacağız. Talep edenlere kura ile bu alanları vereceğiz . Geliri 49 yıl boyunca bakımını yapıp yetiştiren vatandaşa ait olacak. Çankırı'ya iki tane bal ormanı kuracağız. Eskiden arılar ormana giremezdi, biz arılar için orman kuruyoruz." ifadelerini kullandı.

DOĞMAMIŞ BAKANA MEKTUP YAZACAĞIM

Bakan Eroğlu”Genel Müdürüm bana bir laf attı. 49 yıl yeter mi diye. Yetmez ise değerli kardeşler. Benim yetkim 49 yıl. Ama gelecekteki bakana, 49 yıl sonra ki bakan  şu anda beklide çocuktur.  Veya doğmamıştır. Ona bir mektup yazacağım. Sevgili kardeşim bakan, ben sana büyüğün olarak rica ediyorum. Bir 49 yılda sen uzat diyeceğim. Her halde.. Her halde bakanın emrini dinler. Dolayısı ile 49 yılda oradan kazanıyorsunuz. Yani orası size ait.” dedi

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇANKIRI HALKI ,GÜCÜNÜN FARKINDA DEĞİL...
ÇANKIRI HALKI ,GÜCÜNÜN FARKINDA DEĞİL...
HASAN AYRANCI ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİNE REKTÖRÜ OLMAYI HAK ETMİYORSUNUZ.
HASAN AYRANCI ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİNE REKTÖRÜ OLMAYI HAK ETMİYORSUNUZ.