Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

ACİL 100 İŞÇİ ALINACAK

 ACİL 100 İŞÇİ ALINACAK
Advert

Çerkeş Belediye Başkanı Hasan SOPACI, Çerkeş Organize Sanayi Bölgesinde bulunan fabrikaların işçi aradığını belirterek, "işsizliğe inat , Çerkeş’de işçi sıkıntısı çekiyoruz" dedi.

Kurşunlu havzasında bulunan Yıldızlar seramik fabrikalarının yetkilileri Çerkeş belediye başkanını ziyaret etti.

 Çerkeş belediye başkanı Hasan Sopacı’nın ziyaret sonrası  vuslat habere yaptığı açıklamada

 Çerkeş son yıllarda özellikle bölgeden göç alıyor. Çankırı'ya örnek olacak istihdam projeleri ürettiklerini kaydetti.

Çerkeş Belediyesi olarak sanayicileri her alanda desteklediklerini belirten başkan Sopacı şunları söyledi: “Çerkeş konut sorunu yok ve konutlardaki rahat konforlu yaşam için doğal gaz çalışmalarının tamamı bir yıl sonra bitecek şu anda 2500 bin konut doğalgazlı, ulaşım sorunu yok. İşçinin sosyal yaşantısını renklendirecek çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor

Şu anda Çerkeş Organize Sanayi Bölgesi'ndeki fabrikalarımızda işçi arıyorlar. İşe ihtiyacı olan hemşerilerimiz köyden, çevre ilçelerden Çerkeş’e geliyorlar ve ilçeye yerleşerek hayatlarını sürdürüyorlar. Etrafımızdaki kasabalardan, ilçelerden göç yaşanıyor Çerkeş’e.

Bunun sebebini;  iş imkânlarının olaması ve Çerkeş’in artık yaşanılabilir bir kent olma yolundaki atılımları olduğunu düşünüyorum.”dedi.

20 yıl geriden gelen Çerkeş Organize Sanayi Bölgesinde çok büyük imkânlar sunduklarını vurgulayarak sözlerini şöyle sürdürdü:

"Altyapısı hazır arsalar, sunuyoruz. Yine devletimiz, Organize Sanayi Bölgesinde yatırımcılara çok büyük imkânlar sunuyor. Biz bu gelişmenin devamını istiyoruz. Tekstil, plastik başta olmak üzere çelik eşya, mobilya,  ahşap parke fabrikaları olmak üzere 20 nin üstünde tesis bulunmakta.

Bu tesislerin yarısı faaliyette yarısının tamamı gelecek yıl hizmette olacak.”diyerek sözlerine devam etti.

Sanayiciler ve belediye olarak kol kola olduklarını belirten Belediye Başkanı Hasan Sopacı’nın son sözleri ise “tekrar ediyorum acil 100 işçi Kurşunlu seramik fabrikasına alınacak Çerkeş’ten servis imkânı konut sorunu olmayan ve kış ayında işine kesinlikle son verilmeyecek işçiler alınacak tüm hemşerilerimizi ilçemize bekliyoruz.”diyerek sözlerini bitirdi.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇANKIRI HALKI ,GÜCÜNÜN FARKINDA DEĞİL...
ÇANKIRI HALKI ,GÜCÜNÜN FARKINDA DEĞİL...
HASAN AYRANCI ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİNE REKTÖRÜ OLMAYI HAK ETMİYORSUNUZ.
HASAN AYRANCI ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİNE REKTÖRÜ OLMAYI HAK ETMİYORSUNUZ.