Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

VALİMİZ Hamdi Bilge Aktaş GÖREVE BAŞLADI.

VALİMİZ  Hamdi Bilge Aktaş GÖREVE BAŞLADI.
Advert

2017/10458 nolu kararname ile İlimiz Valiliğine atanan Sayın Valimiz Hamdi Bilge Aktaş İlimizdeki görevine 03.07.2017 tarihinde (bugün) başladı.

 

Bugün saat 16:45 de Valilik önünde karşılama yapıldı.

 

Hükümet tarafından hazırlanan Valiler Kararnamesi ile Çankırı Valiliği’ne atanan Mersin'in Akdeniz ilçesi Kaymakamı Hamdi Bilge Aktaş görevine başladı.

 

Vali Aktaş’ı valilik girişinde Belediye Başkanı İrfan Dinç ile siyasiler ve kamu görevlileri karşıladı. Kendisini bekleyenlerle tek tek tokalaşan Vali Aktaş, daha sonra makamına geçti.

 

“Bismillahirrahmanirrahim” Diyerek İlk İmzasını Attı

 

Tek Amacının Çankırı’ya Hizmet Edebilmek Olduğunu Vurguladı.

 

Aktaş “Başka Bir Kaygımız Yok. Bunu Böyle Bilesiniz” İfadelerini Kullandı.

Çankırı Valisi olarak ilk açıklamasında halkın arasına karışacağı vurgusunu yapan Hamdi Bilge Aktaş görev süresi boyunca Çankırı’nın kalkınması için elinden geleni yapacağını kaydetti.

 

Vali Aktaş, tüm Çankırılılara selamlarını iletirken, en kısa sürede vatandaşların arasına katılacağını söyledi.

 

Makamında gazetecilere kısa bir açıklama yapan Aktaş, vatandaşlarla kucaklaşarak Çankırı’ya en iyi hizmeti verme gayretinde olacaklarını bildirdi. Bugün bayrağı biz teslim aldık. Ne kadar süre burada kalırız bilinmez ama ondan sonrada bayrağı başkasına devreder gideriz.

 

Basın Mensuplarımızdan Tam Kadro Katılım

İlimizde hizmet veren Mahalli gazeteler, Ulusal basın temsilcileri ile İnternet medya sahipleri Vali Hamdi Bilge Aktaş’ı tam kadro karşıladı.

 

Hamdi Bilge Aktaş kimdir?

 

Hamdi Bilge Aktaş,1962 yılında Erzincan Refahiye’de doğdu. İlkokulu Refahiye'de okuduktan sonra 1973'te İstanbul'a yerleşti. Ortaokulu ve Liseyi İstanbul Suadiye Lisesinde bitirdikten sonra 2 yıl İTÜ Maden Fakültesinde okudu.

 

Daha sonra gittiği İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesini 1987 yılında bitirdi. 1990 yılında Kaymakamlık mesleğine girdi.

 

Akdeniz'den önce sırasıyla Ordu-Gülyalı, Bayburt-Aydıntepe, Sivas-Yıldızeli, Düzce-Kaynaşlı, Rize-Pazar ve Yalova - Termal ilçelerinde görev yaptı.

 

Aktaş, evli ve iki çocuk babasıdır.

Hamdi Bilge Aktaş ÇANKIRI VALİSİ Hamdi Bilge Aktaş
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KURŞUNLU SÖĞÜTSEN'DE ÜRETİM DURDU. İŞÇİ FERYAT EDİYOR
KURŞUNLU SÖĞÜTSEN'DE ÜRETİM DURDU. İŞÇİ FERYAT EDİYOR "SESİMİ DUYAN VAR MI?"
HASAN PAŞA  ÇERKEŞ 2018
HASAN PAŞA ÇERKEŞ 2018