Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

ANKARA ÇANKIRILILAR DERNEĞİ KURULDU.

Ankara Çankırılılar Derneği çalışma ekiplerinde yer almak isteyen, destek vermek isteyen hemşerilerimiz aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirler.

ANKARA ÇANKIRILILAR DERNEĞİ KURULDU.
Advert

ANKARA ÇANKIRILILAR DERNEĞİ KURULDU.

Ankara’da yaşayan Çankırı’nın çeşitli ilçelerine mensup hemşerilerimiz Ankara Çankırılılar Derneği çatısı altında bir araya geldi. 
Bir süredir kuruluş hazırlıkları devam eden Ankara Çankırılılar Derneği 30.06.2017 tarihi itibariyle resmi kuruluş işlemlerini tamamlayarak yasal statüye kavuştu. 

Kurucu yönetim kurulu 02.06.2017 Pazar günü kahvaltıda bir araya gelerek ilk toplantısını gerçekleştirdi. Korgunlu hemşerimiz Kadir Karaca’nın işletmeci ortağı olduğu Cebeci Karikatür Cafe’de gerçekleştirilen toplantı samimi bir ortamda gerçekleşti. Toplantıda 7 kişilik kurucu yönetim kurulu arasında görev dağılımı yapılarak, derneğin işleyişi ve yol haritasıyla ile ilgili çeşitli kararlar alındı.

Toplantıda Kurucu Başkanlığa Bayram Polat getirilirken, Dilaver Doğanay Başkan Yardımcısı, Mehmet Fatih Öztepe Genel Sekreter, Aydın Öksüz Muhasip, Songül Uzunharman, Ali Coşkunoğlu ve Erkan Kaya’da Yönetim Kurulu Üyesi olarak belirlendi. 

Ankara’daki Çankırılıların dayanışma içerisinde olmaları konusunda üstlenmiş oldukları sorumluluktan ötürü kurucular kuruluna teşekkür eden kurucu başkan Bayram Polat şu değerlendirmelerde bulundu.

“Ankara Çankırılılar Derneği Kurucu Yönetim Kurulu olarak üstlenmiş olduğumuz sorumluluğun ve yükümüzün ağırlığının farkındayız. Ankara’da 350 bin’in üzerinde hemşerimiz yaşıyor ve biz misyonumuz gereği tüm ilçelerimize ve köylerimize mensup hemşerilerimize en iyi şekilde hizmet edecek projeler ortaya koymak zorundayız. Ankara’da Çankırımızı temsil eden çatı kuruluşlarımız Çankırı Dernekler Federasyonu’muz ve Çankırılılar Vakfı’mız çalışmalarını sürdürüyor. Ankara Çankırılılar Derneği’mizin resmi statü ve işlev bakımından biraz daha farklı bir rol üstlenerek kişi bazlı hemşerilerimiz özelinde çalışmalar yapmasını planlıyoruz. Bütün oluşumlar bir ihtiyaçtan meydana gelmiştir. Federasyonumuzun yasal statü bakımından derneklere hitap etmesi, vakfımızın farklı bir misyon üstlenmesi ve sahada da hemşerilerimize doğrudan ulaşan tüm Çankırılılara hitap eden aktif faaliyetler içerisinde bulunan bir derneğin bulunmaması Ankara Çankırılılar Derneği’nin doğuşuna zemin hazırlamıştır. 

Ankara Çankırılılar Derneği olarak temel amacımız hemşerilerimizin birbirlerine ve memleketimize en iyi şekilde faydalı olmasını sağlayacak çalışmalar yapmak, sonuç odaklı projeler üretmek ve hemşerilerimizi bulundukları maddi ve manevi konumlardan daha yukarıya taşımaya zemin hazırlamaktır. 

Bu çalışmalarımızın ilk etabında bürokraside, iş dünyasında, eğitim camiasında, siyasi partilerde ve daha farklı alanlarda bulunan hemşerilerimize ve üniversitelerde eğitim gören gençlerimize birebir ulaşarak veritabanı oluşturacak, hemşerilerimizin memleketimizle olan bağlarını güçlendirecek, hemşerilerimiz arasındaki iletişim ve gönül bağını kuvvetlendirecek çalışmalara inşallah hep birlikte imza atacağız.
Çalışma ekiplerimizin yanı sıra derneğimiz bünyesinde Gençlik Kolları ve Kadın Kolları kurarak, gençlerimizin ve hanım kardeşlerimizin de aktif olarak çalışmalara katılması için her türlü desteği verecek, bu sayede Ankara'da yaşayan Çankırılı tüm hemşerilerimizle ortak paydada buluşabileceğiz.

Yasal olarak ilk 6 ay içerisinde genel kurul yapmamız gerekiyor. Tüzüğümüz gereği yönetim kurulumuz 11 kişiye çıkacak ancak biz bununla sınırlı kalmayacağız. İnşallah 50’ye yakın hemşerimizden oluşan aktif bir çalışma ekibi oluşturarak hemşerilerimize ve memleketimize layıkıyla hizmet etme konusunda elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Çalışmalarımızı ekip ruhuyla gerçekleştirecek öncelikle gönül birlikteliği sağlayacağız. Milli ve manevi değerlerine bağlı her görüşten hemşerimizle birlikte hareket edeceğiz. Dernekler, sivil toplum kuruluşları kurulur kapanır, başkanlar, yönetimler gelir geçer, değişir. Ancak, ekip arkadaşlarımız ve hemşerilerimiz arasında gönül bağı kurabilirsek bu ilelebet devam eder. Biz bir hareket olarak, sivil toplumda yeni bir anlayış, yeni bir vizyon iddiasıyla yola çıktık. Heyecanımız, azmimiz ve kararlılığımızla ve Allah’ın izniyle yolumuza devam edeceğiz. Hemşerilerimizin de bu samimiyetimize inanarak ve bizlere güvenerek azami düzeyde destek vermelerinden ve işin mutfağında yer almalarından memnuniyet duyacağız. Bu düşüncelerle tüm hemşerilerimize saygı ve muhabbetlerimizi iletiyorum.”

Kurucu Yönetim Kurulu Şu Şekilde Oluştu;

Bayram Polat – Başkan ( İş Adamı-Mavera Reklam, Merkez Germece Köyü)
Dilaver Doğanay – Başkan Yardımcısı ( Milli Savunma Bakanlığı Devlet Memuru, Korgun Şıhlar Köyü) Mehmet Fatih Öztepe – Genel Sekreter ( İvedik O.S.B. Bölge Müdürü, Atkaracalar Budakpınar Köyü)
Aydın Öksüz – Muhasip ( A.B. Bakanlığı Uzman, Şabanözü Büyük Yakalı Köyü)
Songül Uzunharman – Yönetim Kurulu Üyesi ( İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı, Çerkeş Türbaşı Köyü)
Erkan Kaya – Yönetim Kurulu Üyesi ( İş Adamı-Kaya Grup, Eldivan Gölez Köyü)
Ali Coşkunoğlu – Yönetim Kurulu Üyesi (İş Adamı-Mina Grup, Yapraklı Yüklü Köyü)

Ankara Çankırılılar Derneği çalışma ekiplerinde yer almak isteyen, destek vermek isteyen hemşerilerimiz aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirler.

www.ankaracankirililardernegi.com
http://www.facebook.com/AnkaraCander
http://www.twitter.com/AnkaraCander

Ankara Çankırılılar Derneği
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇANKIRI HALKI ,GÜCÜNÜN FARKINDA DEĞİL...
ÇANKIRI HALKI ,GÜCÜNÜN FARKINDA DEĞİL...
HASAN AYRANCI ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİNE REKTÖRÜ OLMAYI HAK ETMİYORSUNUZ.
HASAN AYRANCI ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİNE REKTÖRÜ OLMAYI HAK ETMİYORSUNUZ.