Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

GENÇ ÇİFTÇİ PROJESİNDE MADUR OLAN ÇİFTÇİ İÇİN TURAN DEMİR TİGEM'de ÇÖZÜM ARADI

GENÇ ÇİFTÇİ PROJESİ İŞLİYOR BİRİLERİ MAĞDUR OLURKEN BİRİLERİ ZENGİN Mİ OLUYOR ?BUNA GENEL MÜDÜRÜMÜZ ASLA İZİN VERMEZ AMA

GENÇ ÇİFTÇİ PROJESİNDE MADUR OLAN ÇİFTÇİ İÇİN TURAN DEMİR TİGEM'de ÇÖZÜM ARADI

 

2017 yılı için hibe verilecek 16 bin 67 projenin; 8.375'i büyükbaş hayvancılık (sığır), 165'i manda, 2 bin 860'ı küçükbaş hayvancılık (koyun-keçi), 1.020'si büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık tesisi ve hayvan alımı, 1.423'ü arıcılık, 513'ü kanatlı yetiştiriciliği tesisi, 50'si ipekböceği yetiştiriciliği tesisi, 359'u bağcılık ve kapama meyve bahçesi tesisi, 411'i mantar üretimi tesisi, 732'si örtü altı tesisi, 67'si fide-fidan süs bitkisi üretimi tesisi ve 92'si de tıbbi aromatik ve coğrafi işaretli ürünler alanlarında uygulanacak.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Çelik, genç çiftçilere 30'ar bin liralık hibe desteği sağlayacak programa gençlerin yoğun ilgi gösterdiğini belirterek desteklerden faydalanmak için müracaatta bulunan 161 bin 529'unun değerlendirilmesi işleminin tamamlanarak hibe almaya hak kazanan 16.067 genç çiftçi projesinin askıya çıktı.

Buraya kadar her şey normal ama devletin çifçi verilmesi için anlaştığı aracı kurum

Verdiği düveler ne DAMIZLIK ne de birim fiyati 5000  Hal böyle olunca hayvanlardan mağdur olanlar ile konuştuk

 Daha sonra hayvanları halka ulaşmasını sağlayan TİGEM (TARIM İŞLETMELERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ) DEN GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MEHMET TAŞAN ile telefon görüşmesi yaparak  halkımızın magduriyetini anlattık.

 

işte Genel müdürümüz çiftçimize  Çerkeş vuslat haber imtiyaz sahibi TURHAN DEMİR’E söyledikleri

“Daha önce bu düveler yurt dışından gelmişti bu sene ise yurt içinden alım yapıldı.

çünkü dışa bağımlılık yok etmek için  elimizdeki düvelere sahip çıkalım dedik, yoksa bu üvelerde kesilip Katar’a gidecekti. TİGEM  alımı yapılırken bizim kriterlerimize uygun hayvanlar aracı kurumdan alır.

Bu arada gözden kaçan bazı düveler olabilir ilçe tarım aracılıyla İl tarım müdürlüklerimizden bu hayvanları geri iade edip yenisini yüklenici firmadan kriterlere uygun düvelerin yenisi istenile bilir, madur olan  halkımız varsa  böyle bir yol izlemesi gerekir.” dedi .

Genel müdürümüz sözlerine “bu yıl uygulanan ve çiftçimizden alınan 3000 lirayı bakanlığımız kdv ve bazı katkı ücreti olarak aldı,bakanlığımız böyle uygun görmüş konun TİGEM ile alakası yok. “DEDİ.

Oysa ORTA ilçemizde Çerkeş’de ve daha bir çok yerde bu düvelerin değerinin çok altında olduğunu ve Orta ilçemizde tüm düverin geri gönderildiği ortaya çıktı. Ama aldığımız duyumlara göre aynı düveleri  genç çifti bünyesinde geri idade edileceği söyleniyor. Bu ise vahim bir durum.

ŞİMDİ soruyoruz ? Bunca veteriner bu düvelerin damızlık olmadığını söylerken değerinin kesinlikle 5000 olmadığını söylüyorlar. acaba TİGEM’E bu hayvanları bulan firma haksız kazanç mı elde ediyor? sorusunu gündeme getirdi .

GENÇ ÇİFTÇİ PROJESİ İŞLİYOR BİRİLERİ MAĞDUR OLURKEN  BİRİLERİ ZENGİN Mİ OLUYOR ?  BUNA GENEL MÜDÜRÜMÜZ ASLA İZİN VERMEZ AMA

Bizler genel müdürümüzün dediği yolu izleyerek düveleri iade edeceğiz

Sonucu , Bekleyip göreceğiz 

TİGEM GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MEHMET TAŞAN GENÇ ÇİFTÇİ PROJESİNDE MADUR OLAN ÇİFTÇİ İÇİN TURAN DEMİR TİGEM'de ÇÖZÜM ARADI
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ÇİLE BÜLBÜLÜM ÇİLEEEEEE     2017-06-30 GENEL MÜDÜR İLE GÖRÜŞÜP BİLGİ ALMANIZ TAKTİR EDİLECEK BİR OLAY BU OLAYA ZİİRAT ODASI DAMIZLIK BİRLİĞİ VE SÜT BİRLİĞİ, DESTEK VERMELİ
işte çerkeş basını bu     2017-06-30 turan bey tebrik ederim .çerkeş vuslat haber halkın yanında helal olsun
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
FİLİZ'DEN VE AKBAŞOĞLU'DAN YENİ HASTANE MÜJDESİ
FİLİZ'DEN VE AKBAŞOĞLU'DAN YENİ HASTANE MÜJDESİ
ŞOK İTİRAF SİNSİCE KALLEŞÇE HUNHARCA BİZ ÖLDÜRDÜK
ŞOK İTİRAF SİNSİCE KALLEŞÇE HUNHARCA BİZ ÖLDÜRDÜK