Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

ALİÖZÜ KÖYÜ 22. ŞENLİĞİNİ ÇOŞKU İÇİNDE KUTLANDI

ALİÖZÜ KÖYÜ  22. ŞENLİĞİNİ ÇOŞKU İÇİNDE KUTLANDI
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Haberin galerisi için tıklayın!

ÇOK ŞÜKÜR 2017 KÖY ŞENLİĞİNİ DE KAZASIZ BELASIZ ATLATTIK

BU YIL 22. SİNİ GERÇEKLEŞTİRDİĞİMİZ KÖY ŞENLİĞİ YOGUN BİR KATILIMLA VE COŞKULU BİR ŞEKİLDE GERÇEKLEŞTİ.


22 KOCA YIL . NİCE YILLARA......
22.Yıldır Aralıksız bir şekilde süregelen Aliözü köyü Şenliği bu sene de coşkulu bir şekilde gerçekleşti. 

SİNSİN VE MAŞALAMA  GÖSTERİLERİLERİ İLE GÜNE DAMGA VURDUK.
Bayramın Birinci Günü  Akşamı Şenlik Öncesi  Unutulmaya Yüz tutan Bir adetimiz olan SİNSİN ve Maşalama Gösterisi Yapıldı. Okulun Önüne yakılan Büyük bir ateşin Çevresinde Tüm Aliözü Köyü halkı toplanarak ATEŞİN çevresinde toplandılar Gençler yakmış oldukları Maşalam İle yUKARI mAHALLEDEN aşagı mahalleye kadar ÇARŞAMBAYI SEL ALDI BİR YAR SEVDİM EL ALDI Ve diğer türküler eşliğinde kına yaktılar. Çalan Müzik eşliğinde Bayanlarımız oynamaya doyamadılar. Onlar maşalama ve oyun oynarken Bir yandan da Havai Fişek Gösterileri geceye ayrı bir renk kattı. 


Tüm davetlilere dernegimiz tarafından Baklava ve Kuru Yemiş ikramı yapıldı. Şenlik öncesi yapılan bu etkinliğimiz ile alakalı görüşlerini aldığımız köy sakinleri çok mutlu olduklarını seneye de bu tür sinsin ve eğlencenin bir gün önceden aynı şekilde devam etmesini istediklerini ifade ettiler.

Türkiye’nin değişik  il ve ilçelerinde ikamet eden ALİÖZÜ Köyü nüfusuna kayıtlı Köylülerimiz 22. Şenlikte dayanışma örneği sergilediler. 

SAYGI DURUŞU VE İSTİKLAL MARŞI

Saat 10.00 Da Başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak Üzere vatanı için canlarını feda eden Tüm şehitlerimiz için 1 dakikalık saygı duruşu yapıldı. Devamında hep beraber coşkulu bir şekilde İstiklal marşımız seslendirildi. Yine Tüm Şehitlerimiz İÇİN Ayrıca Köyümüzde türbesi bulunan horasan erenlerinden  dedelerimizin ruhuna Değerli Öğretmenimiz Orhan ÇAMLICA Tarafından Dualar okundu. Orhan ÇAMLICA Hocamız Geçmişimizle alakalı bilgilendirici mini bir de konferans vererek Biz ALİÖZÜ Köylülerimizi bilgi sahibi yaptı. Orhan ÇAMLICA Hocamıza Teşekkür ediyoruz.

Açılış Saygı duruşu, İstiklal Marşımız, Duaların sonrasında ÇERKEŞİMİZİN Işığı Eyüp IŞIK Sesi ve sazıyla PROĞRAMA Renk kattı. Eyüp IŞIK Çerkeş’imizin ve diğer yörelerimizin oyun havalarını söyledikçe Baylar ve Bayanlar yerlerinde duramayarak tabir yerindeyse saatlerce kurtlarını döktüler. Bayramın 2. Günü yapılan bu şölende Bayramı bayram gibi yaşayarak bir yılın stresini attılar.

TEŞEKKÜR VE TAKDİR BELGELERİNİ GETİREN ÖĞRENCİLERİN HEDİYESİ BU YILDA ÖĞRETMEN EŞREF KARAEŞMEDENDİ.

Her yıl olduğu gibi Egitime büyük önem veren Dernegimiz Bu yılda yavrularımızı hediye yağmuruna bogdu.

Ankara-İstanbul-Karabük-Çerkeş Velhasıl Köyümüze eğlenmek amacıyla gelen tüm katılımcıların 2016-2017 Öğretim Yılı 2. Döneminde Teşekkür-Taktir Alan Gençlerine ve çocuklarına dernek başkanı Eşref KARAEŞME Tarafından yüzlerce hediye dağıtıldı. Hatta Teşekkür ve taktir almayan yavrularımızıda sevindirmek amacıyla boş çevirmeyerek onlarada hediyeler verildi.  Konuyla Alakalı Olarak “ Sevgili gençler sizler bizim yarınlarımızsınız. Sizler ileride Doktor olacaksınız,Mühendis olacalsınız,Öğretmen Olacaksınız,Avukat Olacaksınız. Ben sizin gözlerinizde o ışığı görüyorum. “  şeklinde Konuşan Eşref KARAEŞME Daha sonra ÇERKEŞ DERNEKLER FEDERASYONU BAŞKANI ve Evrensel iletişim Yayınları Sahibi Durali KARAPINARTarafından Köyümüz gençlerinin LYS ye ve TEOG a hazırlanmaları amacıyla vermiş olduğu hazırlık ve test kitapları köyümüz gençlerine  sınıf sınıf tasnif edilerek dagıtıldı. Evrensel Yayınlarına Çok teşekkür ediyoruz. 
Ayrıca Dernek Üyemiz Mehmet KURT'un ve Murat ALUÇDİBİ nin Çocuklarımıza yönelik Defter,Okul Çantası,Top gibi onlarca hediyeyi derneğimize bağışladılar.Bizde çocuklarımıza dagıttık. Murat ALUÇDİBİ ve Mehmet KURT a desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz.

Çocuklar ve gençler arasında Çuval Yarışı,Urgan Yarışı, Yumurta Yarışı, Sandalye kapma Yarışı,


Yogurt yeme yarışı,
Bilek güreşi Yarışı gibi onlarca yarış düzenlendi. Yarışmalarda 1.2.Ve 3. Gelen Yarışmacılara Değişik hediyelerle ödüllendirildi. Bu yıl Hediyelerin Temininde ve hizmet noktasında Derneğimize Destek Olan  
Kültür ve Turizm Bakanlığına , Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk ÇETİN’e, Gençlik ve Spor Teftiş Kurulu Başkanı Murat KOCAKAYA ‘ya ,Dernek Üyelerimiz   Ugur ORHAN’a , Mehmet KURT’a, Murat ALUÇDİBİ’ye,Murat KÖRPE’ye,Salih Ünal AYHAN’a, 
Uğur ÇOKGÖREN’e, Ali  Çamlıca’ya, NurullahYEMİŞENÖZÜ’ne,Sabri-Sadık-Ramazan YEMİŞENÖZÜ’ne, Sebahattin AYHAN’a, Çankırı gençlik derneğinden Kadı özü lü Murat Avcı’ya, Satılmış Özdemir’e, Aynur Sürücü’ye, Osman Gençtürk’e, Derneğimiz adına Çok Çok Teşekkür ediyoruz. Biz dernek üyelerimiz ile birlikte biriz. İriyiz.Diriyiz.

Saat 15.00 da Her yıl geleneksel olarak yaptığımız Etli Pilav ve Ayran ikramımızın dağıtımına başlandı.

Yüzlerce Köylümüze  ve misafirimize Etli Pilav, Ayran, Yaprak,Sarma,Baklava  taktim edildikkten sonra  Ağa seçimine Başlandı.

BELEDİYE BAŞKANIMIZ HASAN PAŞANIN  KONUŞMASI BÜYÜK ALKIŞ ALDI . 

 

 
KÖYÜMÜZ ŞENLİĞİNE HANIMAĞA DAMGASINI VURDU. TEŞEKKÜRLER HANIMAĞAMIZA..

 

 İstanbul Dernek yöneticimiz Veteriner Hekim kardeşimiz Turan siyer; Ağa seçimini 500 lira ile açtığını yok mu artıran dediğinde   ilginç bir gelişme yaşandı.  600 lira diye seslenen bir bayan sesi duyuldu. Köyümüz sakinlerinden Bir Hanımefendi Ağalığa adaydı. Daha doğrusu Hanım Ağa olmak ve derneğe destek olmak noktasında açık artırmaya renk katdı. Gürsel SÜRÜCÜ Benden 800 Lira dedi . Hanım ağa  benden 900 lira dedi . Gürsel sürücü  benden 1000 lira dedi. Ağa  ile hanım ağa çekişmeli ve  tatlı tatlı rekabet ederek  karşılıklı olarak fiyat yükseltiyorlardı ki;

Uzaklardan bir ses benden 1500 lira dedi. Sesin geldiği tarafa baktığımızda Nuri SÜRÜCÜ yü fark ettik. Nuri sürücü  NÜN 1500 Lirasına Hanım ağa 1600 lirayla karşılık verdi. Gürsel SÜRÜCÜ den ses çıkmadı. Nuri SÜRÜCÜ 1800 Lira dedi. Hanım Ağa Kararlıydı.  2017 yılının ağası Hanım olacaktı kafasına koymuş olacak ki 1900 lira dedi.  Nuri SÜRÜCÜ de Havlu atmış olacak ki Turan SİYER Defalarca Yok mu Artıran Diye Seslenmesine  rağmen artıran olmadığından 1900  liraya Hanım ağa olarak adını 2017 ŞENLİĞİNE yazdıran bu kişi kimdi acaba ? Kendisine mikrofon uzatıldığında İsminin Merve ÇAMDİBİ Olduğunu Söyleyen Hanım Ağa Cemali ÇAMDİBİ nin Kızı Hürrem ÇAMDİBİ nin torunu olduğunu ifade etti. Amacının Derneğin Yaşamasında bu tür etkinliklerin devam edebilmesinde kısaca çorbada bir nebze tuzunun olması amacıyla ağa seçildiğini ifade etti.
 

Başkan Eşref KARAEŞME Hanım ağaya bu ince düşüncesinden dolayı Teşekkür ederek 1 adet yağlı boya tabloyu ve HANIMAĞA Elbisesi taktim ederek gelecek yıl için insanlara çağrı yaptı.

Heyecanın en büyüğü daha başlamamıştı. O da şimdi yani ağa seçiminden hemen sonra başladı.

ÇEKİLİŞ HEDİYELERİNDE YOK YOKTU. ONLARCA HEDİYENİN DAĞITIMI YAPILDI

102 ekran Televizyon, Bisiklet, Altın, Fırın, Gİysiler, sukıtır, kay kay ,Ayakkabı  gibi yüzlerce hediyenin çekilişini bekliyordu insanlar. Ve o çekiliş anına geçildi. Torbadan Her numara okunduğunda birileri koşarak çekiliş yerine geliyor sevinçle hediyesini Alıyordu. Sıra 102 ekran Televizyon çekilişine geldi. Çekilişi İstanbul Çankırı dernekler 

Federasyonu Başkanı Zekeriya AÇIKGÖZ başkana yaptırıldı. Başkan İnşallah bu hediye ihtiyaç sahibi bir kardeşimize çıkar temennisinde bulunarak ve ya Allah ya bismillah deyip torbadan çektiği numarayı okuduğunda Bu sefer de  
sevinçle koşarak gelen İstanbul Dernek Yönetim kurulu üyesi  Mevlut GENÇTÜRK tü .

TÜM MİSAFİRLERİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUZ.

Sabah 10.00 dan Akşam 17.00 A KADAR DOLU DOLU Geçen Şenliğimize ilgi çok büyük tü. Siyasi ve Sivil Toplum Temsilcilerinden Katılımın yoğun olduğu Şenliğimize  Çerkeş Belediye BAŞKANIMIZ Hasan SOPACI, MHP Çankırı İl Başkan Yardımcısı Taşkın ÖZDEMİR, Ak Parti Çerkeş İlçe Başkanı Recep GÜNEY’e  ,CHP İlçe Başkanı Erdoğan ÇUBUKÇU’ya, MHP İlçe Başkanı Hasan GÜLER, İstanbul Dernekler Federasyonu Başkanı Zekeriya AÇIKGÖZ, Ankara Çerkeş dernekler federasyonu Başkanı Durali  KARAPINAR,İstanbul Çerkeş Dernekler Birliği Başkanı Erol TEPEBAŞI, Bölükören dernek Başkanı Niyazi İNCESU, Bozoğlu Dernek Başkanı Şenel YALÇIN, Çalcuren Dernek Başkanı Aydın ZURNACI ve yönetimi  Ömer YANKAŞ bey , Çerkeşimizin Yerel Basını sahibi Turhan DEMİR,  Katıldılar Belediye Başkanımız ve S.T.K Başkanlarının Kısa kısa söz aldıkları şenliğimizde birlikte rahmet ayrılıkta azap olduğunu , Birlikteliğimizin daim olmasına yönelik dilek ve temennilerde bulundular. Konuşma Yapan Ve İstanbul-Ankara gibi uzaklardan gelerek bizleri onurlandıran katılımcılara Ankara ve İstanbul Dernek Başkanları Teşekkür ederek üzerinde ALİÖZÜ LOGOSU Bulunan Plaketi  taktim ettiler.

Tüm katılımcılara Derneklerimiz ve aliöz köyü halkı adına bir kez daha  Teşekkür ediyoruz.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KURŞUNLU SÖĞÜTSEN'DE ÜRETİM DURDU. İŞÇİ FERYAT EDİYOR
KURŞUNLU SÖĞÜTSEN'DE ÜRETİM DURDU. İŞÇİ FERYAT EDİYOR "SESİMİ DUYAN VAR MI?"
HASAN PAŞA  ÇERKEŞ 2018
HASAN PAŞA ÇERKEŞ 2018