Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

İŞTE YENİ VALİMİZ

İŞTE YENİ VALİMİZ
Advert

Hükümet  tarafından yayınlanan valiler kararnamesi ile Çankırı Valisi Mesut Köse'nin merkeze alınması gündeme damgasını vurdu. Ancak  Çankırı'ya vali olarak atanan Akdeniz Kaymakam'ı Hamdi Bilge Aktaş'ta bir o kadar sıra dışı bürokrat olarak karşımıza çıktı.
 

Mersin'in 2008 yılında kurulan 276 bin 58 nüfusu ilçesi Akdeniz Kaymakamlığı görevini yürüten Hamdi Bilge Aktaş'ın, 6 aydır Belediye Başkanlığı görevini de yürüttüğü öğrenildi. PKK yandaşlarının yoğunlukta olduğu bir ilçede görev yapan Aktaş, bölücü terör örgütü üyeleri ile etkin bir şekilde mücadele etti. Aktaş, imara aykırı şekilde Adanalıoğlu Mahallesi kumsallarına inşa edilen kaçak yapıları yıkması ile tanınıyor. Belediyeye atanması ile bir çok soruna el atan Aktaş, oldukça kozmopolit bir bölgede çalıştı. 

Haber Merkezimizin edindiği bilgiye göre; Bilge Aktaş, Mersin Cumhuriyet Başsavcılığınca 18 Aralık 2016 tarihinde başlatılan soruşturma kapsamında hakkında "PKK/KCK terör örgütüne üye olma" suçlamasıyla gözaltı kararı verilen Fazıl Türk'ün görevden alınması ile Akdeniz Belediyesi’ne kayyım olarak atandı. Altı aydır ilçenin belediye başkanlığı görevini de yürüten Aktaş, çok dilli tabelaları kaldırması ile gündeme gelmişti. 

 

* Kilis Valisi - Hemşehrimiz Sn. İsmail Cataklı, Içisleri Bakanlığı Müsteşar Yardimciligina,
* Tokat Valisi - Hemşehrimiz Sn. Cevdet Can da Merkez Valiliği görevine atanmışlardır.

Ülkemize, Milletimize ve ÇANKIRI'mıza hayırlı olsun...

Hamdi Bilge Aktaş Çankırı Valisi Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇANKIRI HALKI ,GÜCÜNÜN FARKINDA DEĞİL...
ÇANKIRI HALKI ,GÜCÜNÜN FARKINDA DEĞİL...
HASAN AYRANCI ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİNE REKTÖRÜ OLMAYI HAK ETMİYORSUNUZ.
HASAN AYRANCI ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİNE REKTÖRÜ OLMAYI HAK ETMİYORSUNUZ.