Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

ÇİNLİLER GELİYOR

ÇİNLİLER GELİYOR
Advert

Çankırı’ya Japonlardan Sonra Çinli Yatırımcılar Geliyor.

Dünya Lastik devi Sumitomo Rubber firmasını Çankırı’ya getiren Milletvekili Hüseyin Filiz şimdi de Çinli Hanergy Group‘u yatırım için Çankırı’ya getiriyor.

Yakınkent Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulması planlanan ve güneş enerjisi paneli üretecek olan fabrika, Türkiye’nin 2023 hedefleri arasında yer alan yenilenebilir enerji üretiminin arttırılması hedefine de büyük katkılar sunacak.

-Fabrikada 500 kişi istihdam edilecek
Hanergy Group tarafından kurulacak olan fabrikada yaklaşık 500 kişinin istihdam edileceği belirtildi. Güneş enerjisi paneli üretilecek olan fabrika 480 hektar alanda kurulacak. 36 hektar üzerine proje kapsamındaki yapılar yapılacak, 12 hektar ise Araştırma ve Geliştirme (Ar-Ge) çalışmaları için ayrılacak.
Yatırım kapsamında ayrıca istenmesi halinde Hanergy Group tarafından Ar-Ge Enstitüsü kurulup yerli teknik eleman da yetiştirilecek.

-Türkiye’nin 2023 hedeflerine katkı sunacak
Yapılan anlaşma gereği Hanergy Group tarafından, Türkiye’nin 2023 hedefleri arasında yer alan yenilenebilir enerjinin yüzde 30 arttırılması hedefine katkı amacıyla Güneş Enerjisi Endüstri Park Projesi ile 300 Megawattlık bir enerji parkı kurulacak.

-Araştırma ve hazırlık için 6 ay süre istendi
Yatırımı yapacak olan Hanergy Group, gerekli araştırma ve hazırlığın yapılması için 6 ay süre istedi.
Çin kanunlarına göre yurt dışına yapılacak yatırım için istenen İyi Niyet Belgesi de Organize Sanayi Bölgesi yönetimi ile firma arasında imzalandı.

Çankırı yabancı sermaye için cazibe merkezi olmaya devam ediyor
5’inci Yatırım Teşvik Bölgesi’nde yer alan Çankırı’ya yapılacak yatırımların Organize Sanayi Bölgesi’ne yapılması halinde 6. Bölge teşvikleri aldığını ifade eden Hanergy Group CEO’su Li Hejun, bu sebepten dolayı yatırımlarını Çankırı’ya yapmayı düşündüklerini aktardı. İlgilerinden dolayı Vali Mesut Köse ve Çankırı iş dünyasına teşekkür eden Hejun, Çankırı’nın Türkiye’nin merkezinde yer alması ve büyük şehirlere yakın olmasının da tercihlerinde etkili olduğunu kaydetti.kaynak : http://www.cankiri.tv.

Hanergy Group Milletvekili Hüseyin Filiz şimdi de Çinli Hanergy Group‘u yatırım için Çankırı’ya getiriyor.
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KURŞUNLU SÖĞÜTSEN'DE ÜRETİM DURDU. İŞÇİ FERYAT EDİYOR
KURŞUNLU SÖĞÜTSEN'DE ÜRETİM DURDU. İŞÇİ FERYAT EDİYOR "SESİMİ DUYAN VAR MI?"
HASAN PAŞA  ÇERKEŞ 2018
HASAN PAŞA ÇERKEŞ 2018