Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

KİM BUNLAR ? BİLEN VAR MI?

KİM BUNLAR ? BİLEN VAR MI?
Advert

 Bu üç resim tanımakta zorlanmadınız biri dışında hemen Deniz Seki ve Arda Turan'ı tanıdınız çünkü bu ikisinin medyada her gün haberleri var diğer bayan ise Canan Dağdeviren Nerden tanıyacan belki de ismini de ilk kez duyuyorsunuz.

 "Uyuşturucu ticareti yapmak" suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan şarkıcı Deniz Seki, infazını tamamlayarak Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumundan tahliye oldu, kendisine geçmiş olsun dilerim, ALLAH kimseyi cezaevine düşürmesin. Deniz Seki’nin tahliyesini onlarca TV yayınlarını kesip canlı yayınladı, ana haber bültenlerinde birinci haber, gazeteler sür manşet, sosyal medya internet sitelerinde birinci haber. Ne ala memleket ya.

 ARDA TURAN gazeteciyi dövmüş kadro dışı kalmış bu insanlar trilyonlar ile oynuyor. Ve yanılmadınız yine TV’lerde gazetelerde birinci haber

Ne olacaktı senin asgari ücretle çalışanımı haber yapacan.

Yoksa zeytinliklerimi

.yoksa hayat pahalılığını mı?

Yoksa bir günlük oruç keferatının bir kişi günlük 16tl ve bir kişi aylık 480 TL ederse 5 kişilik aile asgari ücretle nasıl geçinecek onun hesabını mı yapacak.

Hiç gerek yok bunları yapmayın

Ramazandan bu yana 29 şehit oldu bunu da yapmayın ne olacak insanlar alıştı.

Zaten utanmanız yok ki.

 

Fakat usta gazeteci KARABÜKLÜ Mustafa ÇEVİK bir yazısında CANAN DAĞDEVİREN isim li bir bayandan söz etti.  Ve bende bu haberi  Köşe yazıma konu  yaptım

Kim mi bu CANAN DAĞDEVİREN isteyen kim olduğunu öğrensin yazısı haberin sonunda şu kadarını şöyleyim. Canan Dağdeviren bir bilim kadını Dünyanın en genç 10 bilim insanından biri.

 Canan Dağdeviren ülke medyasında en ufak bir haber bile olmuyor, trilyonlar ile oynayan şımarık ARDA TURAN torbacılıktan hüküm giymiş DENİZ SEKİ kadar değer bulamadı ülkesinde. Yalan mı siz tanıdınız mı resminde ki bu bayanı

 

Ama ABD el üstünde tutulurken.

Bizde magazin haberleri ile gündem yapıyoruz.

Önce Deniz. Şimdi Arda yarın kimi konuşacağız bilmiyorum bildiğim şey haberleri izledikten sonra DÜŞÜNMÜYORUZ.

YORUM YAPMIYORUZ

SORGULAMIYORUZ.

Zaten izinde vermiyorlar. Dikkat edin haberlerden sonra TV’lerde en güzel film ve yarışmalar ile düşünmeni engelliyorlar zaten.

Şimdi size soruyorum hanginiz medyada Canan Dağdeviren’in başarılarından bahseden bir haber okudunuz yâda TV radyoda dinlediniz mi?

Ben Çankırı’nın Çerkeş ilçesinde ekmeğini haber sitesinden kazan Basın ailesindenim ve iyi yerel basınım vergisini ödeyen küçük esnafım bana Çerkeş haberleri yeter Çankırı haberleri yeter ilerisi ulusal medya Baktıkça midemi bulandırıyor.

Ha unutmadan Canan Dağdeviren BAKIN KİMMİŞ?

. Amerika’ da yaptığı başarılı çalışmalarla ismini duyurmaya devam ediyor.

2009 yılında ilk defa verilemeye başlanan Fulbright Doktora Bursu’nu Türkiye’de kendi alanında ilk sırada kazanan Dağdeviren, 'The University of Illinois at Urbana, Champaign’de (UIUC) 'Material Sci. and Eng.' bölümde doktora eğitimi almaya hak kazandı. Canan Dağdeviren, fizik, elektronik, kimya, malzeme, mekanik ve tıp alanlarının kapsamına giren esnek ve katlanabilir vücut içine ve deri üstüne yapıştırılabilir elektronik aletler üzerine çalışmalar yapıyor.

Amerika’nın saygın dergileri arasında olan 'Proceedings of the National Academy of Sciences of the United States of America (PNAS)'te yayınlanan çalışması; kalbin, akciğerin ve diyaframın haraketi ile elektrik enerjisi üreten, ve bu enerjiyi depolayan esnek, ultra ince aleti anlatmakta.

Arizona Üniversitesi'ne bağlı hastanenin kalp merkezinde, kalp boyutları insan yakın olan koyun, dana ve domuz üzerinde yaptığı deneylerden başarılı sonuçlar aldığını belirten Dağdeviren, iç organların hareketi ile elde edilen enerjinin, kalp pilini çalıştırmak için yeterli olduğunu gördüğünü kaydetti. Dağdeviren şöyle konuştu; “Bu teknoloji, günümüzde kullanılan büyük boyutlu, maliyetli ayrıca kalp ile herhangi bir mekanik yakınlığı bulunması mümkün olmayan teknoloji için yeni kapılar açıyor. Tamamen esnek, kağıt gibi katlanabilir-bükülebilir alet, kıvrımlı hatlara sahip organlar ile sıkı kontak kurabiliyor. Bu sayede enerji verimliliği yüksek ve organların hareketini sınırlamayan bir sistem oluşturulmuş oluyor.”

Dağdeviren'in bu ay patentini aldığı çalışması, şuana kadar Amerika’ da Smithsonian Magazine, Popular Mechanics, CBS News, LA Times, BBC News, Chemical and Engineering News, New Scientist, Chemistry World gibi birçok haber portalı tarafindan yayınlandı.

Bu proje fikri ile, 2012 de 40.000 kişilik öğrenci içinde seçilerek 10 bin dolarlık 'Uluslararası Maria Pia' ödülünü kazanan Dağdeviren, önümüzdeki temmuz ayından itibaren Harvard Üniversitesi tıp fakültesinde yapay deri ve organlar üzerinde çalışmaya başlayacak.

Öğrencilik hayatı başarılarla dolu olan Dağdeviren’ in bu çalışması tıkanan kalp damarlarını veya çalışması aksayan kalbi değiştirmeye imkan sağlayacak. Dağdeviren'in araştırmasında geliştirdiği bu parçalar aynı zamanda fonksiyonel olup; basınç, sıcaklık, kan akışı gibi değerleri okuyup, kendi enerjisini kendisi üretebilecek.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
FATİH ÖZ     2017-06-07 Maalesef,okumayan araştırmayan,kafasını yormayan bir toplum haline geliyoruz her geçen gün.Kafasını akıllı telefonlarına gömmüş,magazin üzere yaşayan ve magazin basınının bize dayattıklarını ülke gündemi zanneden kişiler olduk.Yazık ki ne yazık ...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KURŞUNLU SÖĞÜTSEN'DE ÜRETİM DURDU. İŞÇİ FERYAT EDİYOR
KURŞUNLU SÖĞÜTSEN'DE ÜRETİM DURDU. İŞÇİ FERYAT EDİYOR "SESİMİ DUYAN VAR MI?"
HASAN PAŞA  ÇERKEŞ 2018
HASAN PAŞA ÇERKEŞ 2018