Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

Çerkeş'e yeni bir otel

Çerkeş'e yeni bir otel
Advert

Çankırı'nın en büyük ilçesi Çerkeş'te büyük bir eksiklik olan modern mekanda  konaklama ihtiyacını giderecek projede imzalar atıldı.


Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Çankırı İl Koordinatörlüğü,  IPARD II programı kapsamında Çerkeş'te inşası  planlanan 53 yatak kapasitesine sahip otel projesi sözleşmesini imzaladı.


İl Koordinatörlüğü Mart ayı sonunda Çankırı’da hibe almaya hak kazanan 68 proje içerisinde yer alan ilk hibe sözleşmesini hayata geçirdi. Yirmi iki oda ve 53 yatak kapasitesine sahip otel kurulumunu içeren proje, Nar Çerkeş Turizm İnşaat Gıda Sanayii Ve Ticaret Limited Şirketi tarafından gerçekleştirilecek. 


Çerkeş sosyo-ekonomik durumu açısından büyük bir eksiklik olarak görülen konaklama ihtiyacını gidermesi beklenen  projenin 1,6 milyon lira tutacağı bildirildi. Projenin tamamlanması halinde, bu maliyetin % 65’i olan 1 milyon 50 bin lira hibe alacağı belirtilirken, işletmenin faaliyete geçmesi halinde doğrudan 20 kişiye istihdam sağlayacağı açıklandı.


22 Mayıs Pazartesi günü TKDK İl Koordinatörlüğü hizmet binasında gerçekleşen imza törenine TKDK Çankırı İl Koordinatörü Emre Akbıyık, hibe almaya hak kazanan firmayı temsilen firma ortağı Rasim Kuzu ve yatırım müdürü Nesrin Çatakkaya katıldı.


 

Çerkeş'e yeni bir otel için imzalar atıldı
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
mustafa     2017-06-07 çerkeşe turist mi gelecek sanki otel yapılıyor önce yolları ve şehir içi çevre düzenlemesi yapın yada en önemlisi şehir içinde başı boş gezen köpekleri toplayın sonra otel yaparsınız açıldıkdan 3 ay sonra kapanmazsa şaşman çok gereksiz bi adım bence bundan daha önemli meseleler var işe yollardan ve iyi bir lise açarak başlanılabilir....
m.ali     2017-05-26 çerkeş meslek yüksek okulunu bu sene faaliyete geçirmesi,çerkeş için en yararlı hizmet olacak.artık bu sene açılsın.
büyük ihtiyaç ama ne 20 kişisi     2017-05-25 kesinlikle bir ihtiyaç ama bakımlı olacaksa.Yok ipard kredisinden yararlanayım diye bu işe başlandıysa zaten bir yıl içinde otelin kalitesinden ve hizmet yönünden belli olur.benim korkum bu yatırımıla zaten bir teşvik mezarlığına dönen çerkeşimize yeni bir teşvik mezarı ortaya çıkmasın.ikincisi alttaki mesaja katılıyorum.20 kişi çalışacakmış.bu imkansız.ama teşvik için 20 gösterildiyse umarım değildir.o zaman baştan sakat demekki.yinede bir büyük ihtiyaç inşallah başarılı olur.
20     0000-00-00 Her odaya 1 kişi görevlendirilecek galiba 20 kişi istihdam anca öyle olur
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇANKIRI HALKI ,GÜCÜNÜN FARKINDA DEĞİL...
ÇANKIRI HALKI ,GÜCÜNÜN FARKINDA DEĞİL...
HASAN AYRANCI ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİNE REKTÖRÜ OLMAYI HAK ETMİYORSUNUZ.
HASAN AYRANCI ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİNE REKTÖRÜ OLMAYI HAK ETMİYORSUNUZ.