Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

ÇANKIRI İLİ D.S.Y. BİRLİĞİ başkanı ÖMER ÇENDEK ÇANKIRIMIZIN VAZGEÇİLMEZ GEÇİM KAYNAĞI HAYVANCILIK

ÇANKIRI İLİ D.S.Y. BİRLİĞİ başkanı ÖMER ÇENDEK ÇANKIRIMIZIN   VAZGEÇİLMEZ  GEÇİM  KAYNAĞI  HAYVANCILIK
Advert

ÇANKIRIMIZIN   VAZGEÇİLMEZ  GEÇİM  KAYNAĞI  HAYVANCILIK

  Hayvancılık bütün dünyada olduğu gibi Ülkemizde de artan  nüfusun yeterli ve dengeli beslenmesinde ve  bir çok alanda endüstri  hammaddesi olarak kullanması açısından önemli bir yer tutmaktadır.bununla birlikte hayvancılık sektörü diğer sektörlerden  farklı olarak içinde bir çok sektörü barındırması sebebi ile ülkemiz ekonomisine olduğu kadar ülkemizin sosyal  sorunlarına da çözüm getirmektedir. ÇANKIRI  İlimiz  İç Anadolu Bölgesi ile Karadeniz bölgesinin geçişinde yer alan 7.490 km2 alana sahip ve bu alanın %20 lik kısmının çayır ve mera olarak kullanıldığı ve ayrıca nüfusunun %30,3 ünün kırsal alanda yaşadığı bir şehirdir. 

Çankırı ilimizde toplam 123.000 büyükbaş hayvan  mevcuttur.

Bu veriler ışığında, ilimiz kalkınmasında Hayvancılığın yeri ve önemi açıkça görünmektedir.  Çankırı da Hayvancılığın gelişmesi, hayvan ve hayvansal ürünlerde yüksek verim ve kalitenin tesis edilmesi çalışmalarında; her ilçemizde ayrı ayrı düzenlediğimiz Yetiştirici Bilgilendirme Toplantılarından sonra, Yetiştiricileri Birliği olarak, Hayvancılık sektörüne katkı sağlayacak tüm paydaşlar ile birlikte özveri ile çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Bu çerçevede Hayvancılık sektöründe büyük öneme ve katkıya sahip, yetiştirici ile bire-bir temasta olan ve hizmetlerini bizzat sahada yürütmekte olan ilimiz Serbest Veteriner Hekimleri ile bir toplantı düzenleyerek, 29.11.2016 tarihinde Koç Otel Toplantı Salonunda bir araya geldik.

Yapılan bu toplantıda, ilimiz hayvancılığının sorunlarını ve çözüm önerilerini tek tek ele aldık. Toplantı gündemimizde; Hayvan verimi ve kalitesinin arttırılmasında büyük öneme sahip olan  faaliyetlerinin devamlılığını sağlamak adına Veteriner Hekimlerin görüş ve önerilerini dinledik. 

İlimiz hayvancılığının geliştirilmesi, yetiştiricilerimizin kalkınması sürdürülebilir ve kazançlı hayvancılık yapabilmeleri için gerekli;  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımız tarafından Milli Tarım Projesi kapsamında uygulanmakta olan Hayvancılık Desteklemeleri, Devletimiz tarafından verilen  süspansiyonlu Devlet Kredileri ve tüm paydaşların katılımı ile hayvancılığa teşvik edici unsurların önemine dikkat çekmek adına çalışmalarımızın devam etmesi gerektiği,  sektörümüzde yetki ve sorumluğa sahip tüm paydaşları, bu çalışmalara etkin şekilde katılmaları ve destek olmalarının önemli ve gerekli olduğu görüşlerinde birleşerek toplantımızı tamamladık.

                                                                                                                    ÇANKIRI İLİ D.S.Y. BİRLİĞİ

                                                                                                                                   Yönetim Kurulu Başkanı

                                                                                                                                              Ömer ÇENDEK

ÇANKIRI İLİ D.S.Y. BİRLİĞİ ömer çendek ÇANKIRI İLİ D.S.Y. BİRLİĞİ başkanı ömer çendek
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
acı söz-2     2016-11-30 Yerli kara sığırcılık-koyunculuk-mandacılık-tiftikçilik Bunları ağzına alıp savunabilen geliştirilmesi için çabalayan öneri getiren varmı? Varsa o adam miliyetçidir işte. O adam çankırıdan çerkeşten vatandan milletten yanadır. Bunları destekleyen yönetici yetiştirici veteriner varmı? Onun eli öpülür işte.gerisini boşver Gerisi hikaye gerisi gıda emperyalistlerinin istediği tipte hayvancılıktır.Nokta
acı söz     2016-11-30 mandıra hayvancılı asla milli politika olamaz.Bizim maalesef yok ettiğimiz ve şu anda Avrupanın yaptığı gibi açık hava hayvancılığını desteklemekten başka çare yok.Gidin ingiltereye ispanya fransaya hatta italyaya görün açık hava hayvancılığını.Özellikle masrafsız diye koyunculuğun nasıl teşvik edildiğini.Kimse mandıra hayvancılığını bize milli politika diye satmaya kalkmasın.yemezler. kusurada bakmayın.O kadar saf değiliz
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2017-2018  ÇERKEŞ 19 mayıs Ç.P.L Eğitim - Öğretim yılı TÜBİTAK Bilim Fuarına büyük ilgi vardı.
2017-2018 ÇERKEŞ 19 mayıs Ç.P.L Eğitim - Öğretim yılı TÜBİTAK Bilim Fuarına büyük ilgi vardı.
ÇANKIRI HALKI ,GÜCÜNÜN FARKINDA DEĞİL...
ÇANKIRI HALKI ,GÜCÜNÜN FARKINDA DEĞİL...