Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

YapıKredi Kredi Kartı Borç Sorgulama

yapıkredi kredi kartı borç sorgulama , yapıkredi kredi kartı borç öğrenme , yapı kredi kredi kartı borç sorgulama

YapıKredi Kredi Kartı Borç Sorgulama

   Çankırı inanılmaz olay RECEP DAŞKAYA Çankırı  Buyruk otomotiv galerisinden kredi ile yaklaşık  50 bin lira  tutarında  0 km DACİA MARKA araç aldı .Araçında aldığında  İLK CEZASINI EMNİYET KEMERİ TAKMADIĞI İÇİN YEDİ  ÇÜNKÜ ARACINDA EMNİYET KEMERİ YOKTU.

Recep Daşkaya Çerkeş vuslat habere yaptığı açıklamada  aracımda fabrika çıkışı o araçta hayatı önem bulunan emniyet kemeri olmadığını fark etti .araçtan iyice şüpelenen recep bey bir kaportacıya boya kalınlığını ölçtürdüğünde sağ çamurluk ve kabut kapağındada boya kalınlıklarınında farklı olduğunu gördü. Hukuki yönden haklarını arayacağını söyleyen recep bey gereken neyse yapacağım dedi.

  Yeri gelmişken ifade edelim  ” araçta ayıp nedeniyle oluşan hasar nedeniyle tüketici yasadaki seçimlik hakkını tamir yönünde kullanmışsa ve araçtaki hasar/ayıp tamamen giderilmişse, tüketici  sözleşmeden dönerek artık araç bedelin iadesini isteyemez. ”Bakınız  Yargıtay 13.Hukuk Dairesi 18.06.2012 tarih  2012/9616 Esas, 2012/15676 Karar sayılı ilamı. Bu nedenle yenilik doğrucu hakkınızı kullanırken iyi düşünüp doğru karar vermelisiniz.

         Tüketici, arızalı aracın bedelinin iadesini içeren davayı Tüketici Mahkemesi’nde açtıktan sonra aracın yenisi gelene kadar ya da bedelini alana kadar elindeki arızalı aracı kullanabilir ve aracı iade yükümlülüğü yoktur.

          Otomobili arıza yapan tüketici, sözleşmeden dönerek ödediği bedelin iadesini istediğinde aracın kullanımından doğan değer / yıpranma payına katlanmayacaktır. Yani 2. el değeri ile 0 km arasındaki değer farkından sorumlu olmayacaktır.

       Garanti Süresi içinde otomobil el değiştirse dahi ayıp ortaya çıkmışsa satıcıya karşı hakkı devam eder. Örneğin  2012 model aracı 2. el satın alan kişi, 2 yıllık garanti süresi içinde şartları varsa aracın 0 km bedelini sözleşmeden dönerek satıcıdan isteyebilecektir. Çünkü; otomobil, garanti belgesi ile birlikte satılması zorunlu olan bir maldır ve garanti süresi içinde el değiştirmesi durumunda dahi garanti borcu ortadan kalkmaz.

          Tüketici 4077 sayılı yasadaki haklarından tamir seçeneğini  kullanmışsa sözleşmenin feshi ile bedel iadesi  hakkını kullanamaz bunun istisnası 14.06.2003 gün ve 25138 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Garanti Belgesi Uygulama Esaslarına Dair Yönetmeliğin 14/a maddesidir. (Bkz. Yukarıdaki açıklamalar)

       Ayıplı otomobilin satıcıya iadesi tarihinden itibaren alıcının faiz isteme hakkı vardır, satım tarihinden itibaren faiz isteme hakkı yoktur.  Tam iki tarafa borç yükleyen sözleşmelerde, karşılıklı edimlerin aynı anda ifasına karar verilmesi halinde, asıl edim niteliğindeki borçlunun para borcunun ifası muaccel hale gelmeden faiz de doğmayacak; dolayısıyla borçlu temerrüdü gerçekleşmeden, daha önceki bir tarihten başlayacak şekilde temerrüt faizine de, karar verilemeyecektir.  Alıcı edimini yerine getirmesine rağmen (satıma konu aracı iade etmesi ve fiili teslimle-), borçlunun (satıcının) para borcunu iade etmemesi durumunda, satıcının para borcunu iadesinde temerrüdü gerçekleşeceğinden temerrüt faizine de, malın iade tarihinden itibaren hükmedilmesi gerekir.

 

yapı kredi kredi kartı borç sorgulama , yapı kredi kredi kartı borç öğrenme , yapı kredi kartı limit sorgulama

yapıkredi kredi kartı limit sorgulama

 

http://yapikrediborcsorgulamaci.com/

 

 

DACİA ÖLÜMCÜL HATA ÇANKIRIDA OKM araç emniyet kemeri unutulmuş
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
eSKİ RENAULT ÇALIŞANI     2016-11-21 fabrika kusuruna benzemiyor GİBİ.daciayı romanya RENAULT üretiyor.Kesinlikle bu tür hatası olan bir araç fabrika bandından çıkamaz.ANABAYİDE GÖRMEMİŞMİ.Bu iş fabrikadan çıktıktan sonraki süreçle ilgili. ÖN KOLTUKLARDA EMNİYET KEMERİ OLMAYACAK. RENAULT BÖYLE HATA YAPMAZZZZZZ allah kolaylık versin.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ŞOK İTİRAF SİNSİCE KALLEŞÇE HUNHARCA BİZ ÖLDÜRDÜK
ŞOK İTİRAF SİNSİCE KALLEŞÇE HUNHARCA BİZ ÖLDÜRDÜK
FETÖ SANIĞI İFTİRACIYA DUR DE ÇANKIRI
FETÖ SANIĞI İFTİRACIYA DUR DE ÇANKIRI