Advert
Advert

ÇANKIRISPOR'UN HESABINI SORAN BABA YİĞİT CELAL KAMAN

ÇANKIRISPOR'UN HESABINI SORAN BABA YİĞİT CELAL KAMAN
Advert

BENCE HESAP SORULMAK İÇİN GEÇ KALINMADI hesap verin Çankırı sporu kim bu hale getirdi diye haber yapmıştık

 OKUMAK İSTEYENLER BİRKEZ DAHA OKUYA BİLİR

http://www.cerkesvuslathaber.com/haber/3137/bence-hesap-sorulmak-icin-gec-kalinmadi.html

Haberde de yok mu bir babayiğit çıksın hesap sorsun demiştik

O baba yiğit sonunda çıktı .

Adam gibi adam CELAL KAMAN Sevda  KARAALİ’ye HESAP SORDU  NOKTASI VİRGÜLÜNE DOKUNMADAN BASIN AÇIKLAMASINI  SİZLERE AKTARIYORUM

 

Çankırı Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Celal Kaman “Bu Sözler Yenilir Yutulur Sözler Değil, Çankırıspor’a Çankırı da Maç Yaptırmadılar, Eski Vergi Borçlarını Ödemeye Hayır Dediler,

 Bedelini Çankırıspor Ödedi,

 Herkes Haddini Bilsin Kimse Kendini Futbol Federasyonu Sanmasın” İfadelerini kullanan Çankırıspor Başkanı Sevda Karaali’nin bilgisiz ve belgesiz, yalan konuşarak herkese iftira attığını söyledi.”

 

Kaman bu asılsız açıklamalar karşısında konuşmasına şöyle devam etti. “Ben belgelerle, kanunun tüzükleri, uyulması gerekli maddeleri ile konuşurum. İşte belgeler” dedi ve ellerindeki dosyada bulunan resmi evrakları basın mensuplarına açtı, tek tek gösterdi.

 

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde ilimizde faaliyet gösteren ve internet üzerinden yayın yapmakta olan bir haber sitesinde, Çankırıspor Başkanı Sevda Karaali yine kendince gündemi değiştirmeye ve prim yapmaya çalışmış ve ASKF olarak bizleri bir açıklama yapmak zorunda bırakmıştır.

 

Öncelikle;

 

Çankırı Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu, görevi yetkileri ve sorumlulukları Kanunlar, Tüzükler ve Yönetmelikler çerçevesinde faaliyet ve görevini sürdürmekte olan bir yapıdır.

 

Çankırıspor Başkanı her ne kadar takımının sahadan geri çağrıldığını ve maçın oynatılmadığından bahsetmişse de olayın oluş şekli aşağıda belirteceğimiz şekilde gelişmiş ve ilgililerce karara bağlanmıştır.

 

SEVDA YALANI :VARAN 1

 

2016-2017 Futbol sezonunun ilk haftasında 22/10/2016 Cumartesi günü Saat:13:00 de Çerkeş Belediyespor ile Çankırıspor arasında oynanması gereken müsabaka Çankırısporun ilan ve tayin olunan saatte sahaya gelmediği, isim listesi vermediği nedeniyle hakem tarafından rapor edilerek tertip komitesine intikal etmiş ve futbol tertip komitesi tarafından Futbol İl Disiplin Kuruluna sevk edilmiştir. İlgili maddeler gereğince hükmen mağlup ve 3 puan tenzil cezası uygulanmıştır.

 

SEVDA YALANI : VARAN 2

 

30/10/2016 Pazar günü Saat:11:00 de Çankırı Spor Toto sahasında oynanması gereken, 1074 Çankırıspor ile Çankırıspor müsabakasına gelmelerine rağmen, saha giriş Yönetici ve Antrenör belgelerinin olmadığından dolayı müsabaka hakemi tarafından müsabaka talimatları gereğince maç oynatılmamıştır.

 

Futbol tertip komitesi;

 

Türkiye Futbol Federasyonunca yayınlanan 2016-2017 Futbol Sezonu Amatör Futbol Liglerinde Uygulanacak Esaslar talimatının 7.maddesinde belirtilen:

 

Müsabaka isim listesini imzalayacak yetkili bulunmaması halinde müsabaka hakem tarafından oynatılmayacaktır. Oynatılmayan müsabakalar hakkında Futbol Müsabaka Talimatının ilgili maddesi gereğince hükmen yenilgi kararı verilecektir.

 

Hükmü gereğince hükmen mağlup edilmiş,

 

Ve yine ilgili talimatın 9.maddesi

 

İlgili kategoride bir lig sezonunda ikinci defa müsabakaya gelmeyen, müsabaka sahasına gelmekle beraber müsabakaya çıkmayan veya müsabakayı terk eden takım hakkında hükmen mağlubiyet kararı verilmekle beraber, bu takım ligden çıkarılarak bir alt lige düşürülür ve bu müsabaka tarihinden itibaren bu takımla müsabakası olan diğer takımlar müsabakaları oynamaksızın hükmen galip gelmiş sayılırlar. Müsabakanın hakem ve personel giderleri toplamı o takımdan en geç 10 gün içinde tahsil edilir. Futbol İl Temsilcisi tarafından belirlenen hakem ve personel gideri ilgili kulübe bildirilir.

Hükmü ile de; İl Tertip Komitesi Kararıyla 2016-2017 Sezonu Lig Fikstüründen çıkartılmış ve gerekli cezai işlem uygulanmıştır.

  

 

YAZIKLAR OLSUN  UTAN Ç DUYUYORUZ

Bu açıklamayı yaptığımız tarih itibariyle henüz kadrosunu da tamamlayamamış bir takımdan ve takımın başkanından bahsetmek ve açıklamalarda bulunmak zorunda olmaktan ASKF olarak utanç duyuyoruz.

 

Kendi yükümlülük ve sorumluluklarını yerine getirmeyen bu kişinin bu tarz yaklaşımlarının amacı ve nelere hizmet etmeye çalıştığı da gayet açık ve seçiktir.

 

Verilen ve uygulanan kararlar tamamen Türkiye Futbol Federasyonu ve Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonunun ilgili kanun tüzük ve yönetmeliklerine uygundur ve bu hükümler gereği ilgili kurullar tarafından yerine getirilmiştir.

SEVDA YALANI   VARAN 3

Bahse konu kişi her ne kadar tarafsızlık, haysiyet, onur ve dürüstlük kelimelerini kullanabilecek en son kişi olmasına ve bunu kendisinin bizzat bilmesine rağmen Amatör Spor Kulüpleri Federasyonuna ve yönetimine kendince hakaret etmeye çalışmaktadır.

 

Çankırı Belediye Sporu devraldıktan sonra resmi makamlar ve vergi dairelerinin istediği belge evrak ve defterleri vermemekle resmi makamları yanılttığını kendi ağzıyla kabul etmiştir.

 

Resmi makamların kendisinden istediği ve kendisinin o zaman böyle bir defterin olmadığını beyan etmesine karşın şu anda işletme defterinin boşluğundan bahsetmesi şaşkınlığının değişik bir boyutudur.

SEVDA NIN SİYASET PLANI  DEŞİFRE OLDU VARAN 4

Verdiği röportajın genelinden de anlaşılacağı gibi, malum şahsın kendisini adeta siyaset üstü bir konuma yerleştirip önümüzdeki süreçte erken yerel ve genel seçimlerin olacağı kanaatinde bulunarak ve bu seçimlerde de aday olacağını üzerine basa basa beyan etmesi gerçek niyetinin ne olduğu konusunda şüpheye yer vermemektedir.

 

Her ne kadar siyasi geleceği için bu gündemi oluşturmaya çalışmakta ise de bizzat kendi ağzıyla;

 

Siyasetin Siyah/Et olduğu ve siyasetin pek de etik değerlere bağlı olarak yapılmasını beklemek yanlış olur diyerek niyetini açıkça ortaya koymuştur.

 

Bizler aldığımız her görevde ister siyaseten isterse sivil toplum kuruluşları olarak önceliğimiz dürüstlük, adalet ve etik kurallarımıza saygıdır. Bizler her zaman etik kurallarımıza saygı ile hareket ettik ve etmeye devam edeceğiz.

 

Bir kişi girmek istediği yapmak istediği bir görevin tanımını direkt olarak dürüst olunamayacağı yönünde etik olunamayacağı şeklinde konumlandırıyorsa, bu kişiyle ilgili elbette şüpheyle ve art niyetlerinin neler olabileceği konusunda tedbirli ve dikkatli düşünerek hareket etmemiz elbette hakkımızdır.

 

Kişi karşısındakini kendi gibi görürmüş deyimi ise tam da burada kullanılmalıdır.

 

Kendisini gündeme getirmeye çalışan şahsın devraldığı Çankırı Belediyesporu nereden nereye getirdiği, kendince övünerek bahsettiği Çankaya sınırlarındaki işletmenin neden elinden alındığı siz değerli basın mensuplarınca gayet net bilinmektedir.

 

 

Devraldığı kulübü;

 

Profesyonel Futbol 2.Liginde iken aldığı başarısızlıklarla önce 3 lige, sonra Bal ligine daha sonra da amatör lige düşürmekte Üstün Başarı göstermiştir.

 

SEVDA UTANCI BİTMEZ VARAN 5

 

Hatta bu üstün başarılarına bir yenisini ekleyerek; Çankırısporun Çankırı’da oynanması gereken Çankırıspor-Giresunspor müsabakasına sporcuların lisanslarını çıkartamadığı için hükmen mağlup sayıldığı günleri ne bizler ne spor camiası unutmuş değildir.

 

Bahse konu kişi yukarıda bahsetmiş olduğumuz 22/10/2016 tarihinde Çerkeş BelediyeSpor ile yapılacak olan müsabakaya da aynı gerekçeyle sporcu lisanslarının çıkartılmaması nedeniyle katılamadığını beyan etmiş adeta kendisine bu işi alışkanlık haline getirmiştir ve ciddiyetsizliğini kendi kendine ispat etmiştir.

 

Kendisi bu başarısızlığıyla gerçek gündemi zaten oluşturmuştur.

 

İşin en tiraji komik yanı ise;

 

Çankırı Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu hakkında bu tarz ithamlarda bulunan şahsın, başkanı olduğu Çankırıspor’un halen ASKF üyeliği bulunmamasıdır.

 

Üyesi olmadığı hatta üye olabilmesi için kendisine en cüzi miktarda aidat olan 250 TLyi yatırması halinde üyeliğinin yapılacağı söylenmesine karşını bunu dahi yatıramayıp üyeliğini tescil ettirememiş ve fakat Çankırı Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu hakkında bu ithamlarda bulunma yetkisini kendisinde bulmuştur.

ÇANKIRIDA GÜNDEM OLMAK İSTİYORDU OLDU BAKIN 

 

Takımını bu hale getirdikten sonra bu tarz yaklaşımlarla ne takımını başarıya ulaştırabilir ne de kendisi Çankırı gündeminde yer alabilir. Bu durumu sizlerin de takdirlerine bırakıyorum.

 

Ve malum şahsa cevaplarımızı;

 

Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz…

 

Dizeleriyle sonlandırmak istiyoruz.

 

Bizler;

 

Çankırı’mızın amatör sporların her dalında sporumuzun ve sporcularımızın her zaman yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz.

 

Malum kişinin bu feveranları bu iftiraları maalesef hem kendisine hem takımını zarar vermektedir.

 

Yasalar, tüzükler ve yönetmeliklerin gereğini yerine getirmekten aciz durumda olan birinin bu açıklamalarda bulunması sorumluluklarından kurtulması anlamı da taşımamaktadır.

 

Bu asılsız açıklamaları yapan ve yaptıranlar hakkında hukuki süreci kullanma haklarının olduğunun altını çizen Kaman “İnsan dürüst ve doğru olmalıdır” diyerek Sözlerine son verdi.

Kamuoyuna saygılarımızla arz ederiz.

Çankırı Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Yönetim Kurulu

 

 

GEÇENLERDE  YAZDIĞIMIZ YOKMU HESAP SORACAK BİR BABA YİĞİT YAZISINI DA  CEVAPSIZ BIRAKMADI .

ÇERKEŞ VUSLAT HABER OLARAK ADAM GİBİ ADAM CELAL KAMAN’A TEŞEKKÜR EDİYORUM

 

 

 

CELAL KAMAN ak partiil başkanı celal kaman Çankırı Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Çankırı Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu başkanı celal kaman sevda karaali
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KURŞUNLU SÖĞÜTSEN'DE ÜRETİM DURDU. İŞÇİ FERYAT EDİYOR
KURŞUNLU SÖĞÜTSEN'DE ÜRETİM DURDU. İŞÇİ FERYAT EDİYOR "SESİMİ DUYAN VAR MI?"
HASAN PAŞA  ÇERKEŞ 2018
HASAN PAŞA ÇERKEŞ 2018