Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

Çerkeş HALKI ÇOK DUYARLI’

Çerkeş  HALKI ÇOK DUYARLI’
Advert

Çerkeş ‘de stant açan  pazarın tam ortasına stand açan il sağlık mürlüğünden bir görevli  Nurhan kahraman ile Çerkeş hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü  ELİF Özdemir Çerkeş vuslat habere konuştu.

Elif Özdemir, “Bir organ can kurtarır. Bugün bir kez daha gördük ki Halkımız çok duyarlı... Çerkeş de çok iyi bir bağış kampanyası yapıldı 50 kişi kampanyaya katıldı.toplumsal çalışmalarda her zaman destek olan İlçe belediye başkanımız sayın Hasan Sopacı, Saçak belediye başkanımız sayın Ramazan Yarım Hastane imamımız Duran Bal, standımızı ziyaret eden bağış yapan bilgi alan tüm duyarlı halkımızla organ bağış haftasını kutlarım...  yoğun ilgiden dolayı Teşekkürler Çerkeş diyorum” dedi

Doku ve ilik nakli kapsamında ülkemiz genelinde olduğu gibi ilçemizde de çalışmalar aralıksız devam ediyor.. Bilgilenen vatandaşlar da duyarlılık göstererek, organ bağış kampanyasına katılıyor. Gölcük birlikte, Çerkeş ‘de organ bağış standı açtı. 50 kişi organlarını bağışlayarak, organ bağış kartlarını aldı.

 

Organ bağışı ile ilgili açıklama yapan Hemşire ELİF ÖZDEMİR, “Organ bağışı, kişi hayattayken serbest iradesi ile tıbben yaşamı sona erdikten sonra doku ve organlarının başka hastaların tedavisi için kullanılmasına izin vermesidir. “Dedi . Nurhan Kahraman ise 1979 tarih ve 2238 sayılı yasa gereği organ bağışı yapılması için 18 yaşını doldurmuş olunmalı ve bu bağış iki tanık huzurunda sözlü olarak yapılmalıdır. Organ bağışının bir doktor tarafından tasdik edilmesi yeterli olacaktır. Ülkemizde organ bağışları, il sağlık müdürlükleri, hastaneler veya organ nakli ile ilgili merkezler tarafından kabul edilmektedir. İki tanıkla birlikte ölüm halinde organ bağışlandığı belirtilen belgeyi doldurarak imzalamak ve bu belge bir hekim tarafından onaylanmak suretiyle organ bağışı yapılmış olur. “dedi.

 3-9 kasım organ bağış haftası ilçemizde Güzel çalışmalarla geçirildi. .Bugün Çerkeş’de  50 kişi organlarını bağışladı, ve halkımız bilgilendirme toplantıları ile yine Çerkeş devlet hastanesi halkın taktirini kazandı.

 

organ bağıs haftası elif özdemir nurhan karaman çankırı il sağlık müdürlüğü
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Örnek davranış     2016-11-10 ORGANLARINI BAĞIŞLAYAN Belediye başkanımız sayın Hasan Sopacı Saçak Bel.başkanı sayın ramazan Yarım ve hastane imamımız Duran Bal beyefendileri kutlar ve bu davranışlarının Çerkeşli hemşerilerimize ÖRNEK olduğunu kaydederim.ne mutlu 50 hemşerimizle birlikte bu yetkililere.ancak Çerkeşin diğer önde gelenleri neden bağış yapmadılar.esnaf nerde mesela?ama bu konudada öncü olmak gene Hasan sopacıya düştü demekki.Kendisi her türlü alkışı hakedmekde.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2017-2018  ÇERKEŞ 19 mayıs Ç.P.L Eğitim - Öğretim yılı TÜBİTAK Bilim Fuarına büyük ilgi vardı.
2017-2018 ÇERKEŞ 19 mayıs Ç.P.L Eğitim - Öğretim yılı TÜBİTAK Bilim Fuarına büyük ilgi vardı.
ÇANKIRI HALKI ,GÜCÜNÜN FARKINDA DEĞİL...
ÇANKIRI HALKI ,GÜCÜNÜN FARKINDA DEĞİL...