Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

ÇERKEŞ HALKI DAHA ÇÖP DÖKMEYİ BİLE BECEREMİYOR.

ÇERKEŞ  HALKI DAHA ÇÖP DÖKMEYİ BİLE BECEREMİYOR.
Advert

Çerkeş vuslat haber olarak Vatandaşları çevre temizliği konusunda daha çok duyarlı olmaya davet ediyorum. Bu haberin asıl yapılış sebebi  , tüm cadde ve sokaklar ile ana arterlerdeki evsel, endüstriyel ve ambalaj atıklarının zamansız çıkarılmasını engellemektir. Maalesef Çerkeş  olarak sınıfta kaldık. ÇERKEŞ  HALKI DAHA ÇÖP DÖKMEYİ BİLE BECEREMİYOR.

Ne yazık doğru

İlçemizde poşet uygulamasının yapıldığı mahallelerimizde akşam 18:.00 ila 20:00 arasında çöplerin bırakılması gerekiyor. Gece 23.00’den akşam 20.00’iye kadar olan sürede çöplerin bırakılması kesinlikle yasaktır. Bununla ilgili uyarıların yer aldığı el broşürlerimizi ilçemizdeki tüm ev ve iş yerlerine ulaştırdık. Belediye sitesinden ve Çerkeş vuslat haberden belediye hoporlöründen duyur defalarca yapıldı 

Ama ne dinleyen var nede bu kurala uyan var.

Çerkeş’in  temiz kalması için Çerkeş vuslat haber olarak ne gerekiyorsa onu yapacağız. gerekirse deşifre edip haber yapacağız. Vatandaşlarımızın bu konuya büyük bir duyarlılık ve hassasiyetle yaklaşmasını rica ediyorum.

Her apartman sakini 18.00-20.00 saatleri arasında kendi evinin önüne çöp dökmesi gerekirken,  hala karşı apartmanın önüne veya yakınındaki boş bir arsaya çöpünü döktüğü görülmektedir. yada boş çöp konteynerları dururken çöpü  dışarı dökmeler biraz da görgüsüzlük olmuyor mu?   

Bu vatandaşlar zabıta ekipleri tarafından takip ediliyorsa neden cezai müeyyide uygulanmıyor?

Gazetemizi arıyor. Buraya ,şuraya bak her yer çöplük oldu haber yapalım yapalımda, bu kaçıncı haber?

Yere çöp atmanın hatta tükürmenin bile yasak olmadığı ülkemizde bakın neler oluyor;

5-10 metre uzaklıktaki çöp bidonuna gitmeyen insana ne demeli?

Bilemiyorum...

Zaten dar olan bu sokak ve caddelerden yüzlerce insan geçiyor. Siz bir poşet çöpün kokusuna  evinizde bile dayanamıyorsunuz. Ve hemen dışarıya, hem de rastgele bulduğunuz bir yere çöpünüzü hemen elden çıkartıyor ve rastgele yerlere atıyorsunuz. Sizin ,çin önemli olan evinizdeki veya iş yerinizdeki ve elinizdeki çöpten bir an önce kurtulmak.. Ama oradan geçen insanlar o kokuyu duyuyor. Rahatsız oluyorlar hasta oluyorlar.

Bu kul hakkı demektir .

Sağduyulu bir insan kendine yapılmasını istemediği bir şeyi başkasına yapmayan kimsedir.

İnce poşetlerle atılan çöpler; köpekler, kediler, kuşlar, tavuklar tarafından yırtılıyor, karıştırılıyor.

Belediye çöpte çalışan arkadaşlarım  “Biz her ne kadar temizlemeye çalışsak da, vatandaşlarımız çöp atmaya devam ediyor. Vatandaşlarımız bu konuda daha duyarlı olmalı. Temizlemek bizim işimiz olsa da, kirletmek onların görevi değil. Her gün bu yolları yüzlerce kişi kullanıyor. Bu kirlilik Çerkeş için kötü bir izlenim, hem de çocuklarımız için kötü bir örnektir” diyerek vatandaşları daha duyarlı olmaya çağırdılar. Ama bu da çözüm değil. Çünkü o sağduyuyla kurallara riayet eden insanları  Çerkeş’de nereden bulacağız?

Hadi siz sağduyulusunuz kurallara uyuyorsunuz ya bu fotoğraflar ne? Başka bir ilçede çekilmedi Çerkeş’de çekildi.beyler NEDEN ARKADAŞINI UYARMIYORSUN “SEN UTANMUYORMUSUN ÇÖPÜ DIŞARIYA DÖKMEYE” DİYE?

 

HEY MANGALDA KÜL BIRAKMAYAN ESNAF Oysa  “Temizlik İmandandır.”

Yüce Peygamberimiz şöyle buyuruyor: "Temizlik imanın yarısıdır."

Çerkeş çevre temizlik için Zabıta ekiplerinden de yardım alarak oluşturulan ekip gelişi güzel sokaklara çöp bırakılan yerleri dolaşarak zamansız çöp çıkaranları tespit edip gerekli  CEZAİ müdahaleyi yapmalı..

 

Halkın yoğun olarak kullandığı işlek ve caddelerin bulunduğu merkez Mahalle, tüm cadde ve sokaklar ile ana arterlerdeki evsel,endüstriyel ve ambalaj atıklarının zamansız çıkarılmasını engellenmelidir.

 

Belediye zamansız çöpe karşı açtığı savaşta kararlı olmalı..

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
çöpkutusu kullanan çerkeş sakini     2016-10-16 bu pisliği oluşturan sözüm ona esnaf tayfası belli değilmi hemen tesbit edilemezmi turhan bey,edilir.bakın oraya bir kamera bir mobese koyun o anlı şanlı esnaflar tayfası o gün kameraya yakalanmazsa adam değilim.o çöpte neler yokki neler. -saç -sakal kılı envai çeşit lokanta atığı kahvehane atığı maden suyu çay atığı. fırın atığı. hasbelkader o çöpte hayata dair ne ararsanız vardır.belediyemiz ise görür ama görmez.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2017-2018  ÇERKEŞ 19 mayıs Ç.P.L Eğitim - Öğretim yılı TÜBİTAK Bilim Fuarına büyük ilgi vardı.
2017-2018 ÇERKEŞ 19 mayıs Ç.P.L Eğitim - Öğretim yılı TÜBİTAK Bilim Fuarına büyük ilgi vardı.
ÇANKIRI HALKI ,GÜCÜNÜN FARKINDA DEĞİL...
ÇANKIRI HALKI ,GÜCÜNÜN FARKINDA DEĞİL...