Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

ÇERKEŞ MÜFTÜLÜĞÜ AŞURE DAĞITTI

ÇERKEŞ MÜFTÜLÜĞÜ AŞURE DAĞITTI

Belediyemizin katkıları ve İlçe Müftülüğümüzün organizesi ile Cuma Namazı sonrasında sebze pazarı içerisinde aşure ikramı yapıldı.Çerkeş Müftüsü İsmail ŞAHİN tarafından Tüm  Camiinde okunan “Camiler Ve Din Görevlileri Haftası” kapsamındaki hutbeden sonra Muharrem ayı nedeniyle cemaate ve vatandaşlara Çerkeş Pazar yerinde  “Aşure” dağıtıldı. aşure dağıtımda  camii imamlarından bazıları görev aldı. Çerkeş halkı tarafından aşure büyük beğeni kazandı müftülüğümüze teşekkür edildi.

Konu ile ilgili  müftümüz İsmail ŞAHİN “ Çerkeş halkının ve işlam aleminin aşure günü  ve camii ve din görevlilerin  haftası nedeniyle ilçemizdeki görevlilerin de haftasını kutladı  ve bu organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ederim “dedi.

Ayrıca Badaali camii İmamı Aydın  YILMAZ isekonu ile ilgi “Rasulullâh  şöyle buyurdu: “Her kim Âşûre Günü’nde âilesine ve ev halkına ikramda bulunursa, Cenâb-ı Hak da senenin tamamında onun rızkına bereket ve genişlik ihsan eder.” (et-Tergîb ve’t-Terhib, II, 116)   DİYEREK KISA  ÖZ AYET İLE  BİTİRDİ

 

çerkeş müftülüğü çerkeş müftüsü çerkeş müftüsü ismail şahin badaali camii imam aydın yılmaz
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ŞOK İTİRAF SİNSİCE KALLEŞÇE HUNHARCA BİZ ÖLDÜRDÜK
ŞOK İTİRAF SİNSİCE KALLEŞÇE HUNHARCA BİZ ÖLDÜRDÜK
FETÖ SANIĞI İFTİRACIYA DUR DE ÇANKIRI
FETÖ SANIĞI İFTİRACIYA DUR DE ÇANKIRI