Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

BİMDE SUCUK SKANDALI

BİMDE SUCUK SKANDALI
Advert

TÜRDER Tüketicinin ve Rekabetin Korunması Derneği, resmi sitesindeki habere göre Bim marketlerinde satılan Sultan Et tarafından üretimi sağlanan, Dağhan marka sucuklardan yabancı maddeler çıkınca, bakanlık o ürünlere yasak getirdi.

Türkiye’nin en çok market mağaza zincirine sahip olan BİM marketlerinde satılan sucukların içerisinde mide bulandıracak katkı maddeleri çıktı. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yapılan analizler sonucunda bir çok firmanın insan sağlığını hiçe saydığı görüldü.

 

AT ETİNDEN, TARİHİ GEÇMİŞ ÜRÜNLERE…

Bakanlık tarafından yapılan denetlemelerde tespit edilen toplam 229 firmaya ait 355 parti ürün yasaklandı. GercekTaraf.com haber sitesinin haberine göre; Bakanlık tarafından tespit edilen ürünlerin içerisinde at eti, eşşek eti, kanatlı hayvan karışımı ve tarihi geçen ürünlerin tekrar piyasaya sürüldüğü görüldü.

Untitled-4(12)

 

BİM’DE SATILAN SUCUK

BİM’de satılan sucuk ürünlerinde yüzde yüz dana eti ibaresi belirtilen sucuklarda yabancı maddelere rastlandı. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yapılan analizlerde, Sultan Et Ürünleri tarafından üretilen, BİM marketlerinde satışa sunulan Dağhan Sucukları’nda Tükrük Bezi (Baş eti) çıktığı açıklandı. Firma yetkilileri Bakanlık tarafından yapılan analizlere itiraz etti. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı aynı üründen bir numune daha aldı. İkinciye yapılan analizlerde de Tükrük Bezi (Baş eti) çıktığı görüldü. Bakanlık tarafından, Sultan Et firmasına cezai işlem uygulandığı öğrenildi.

Kaynak:GerçekTaraf.com 

http://www.turder.org/bimde-satilan-daghan-sucuktan-cikanlar/

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Okan Çakır     2017-10-13 Kaynak veriniz. http://www.gercektaraf.com/haber/204/bimde-satilan-daghan-sucuktan-cikanlar.html
ggg     2017-09-30 Kaynak: http://www.gercektaraf.com/haber/204/bimde-satilan-daghan-sucuktan-cikanlar.html
serdengecti     2016-10-16 Bahsettiğin haber eski haber.Bu haberdeki olaydan sonra Bim deki sucuklar ilçemizdeki aytaç da üretilmeye başlandı.Şu anda bimdeki karalamak ilçemizdeki aytaçı karalamaktır.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2017-2018  ÇERKEŞ 19 mayıs Ç.P.L Eğitim - Öğretim yılı TÜBİTAK Bilim Fuarına büyük ilgi vardı.
2017-2018 ÇERKEŞ 19 mayıs Ç.P.L Eğitim - Öğretim yılı TÜBİTAK Bilim Fuarına büyük ilgi vardı.
ÇANKIRI HALKI ,GÜCÜNÜN FARKINDA DEĞİL...
ÇANKIRI HALKI ,GÜCÜNÜN FARKINDA DEĞİL...