Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

BAKAN ARSLAN ÇANKIRI BELEDİYESİ’Nİ ZİYARET ETTİ

BAKAN ARSLAN ÇANKIRI BELEDİYESİ’Nİ ZİYARET ETTİ

 

Bir dizi incelemelerde bulunmak için Çankırı’ya gelen Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Belediyeyi ziyaret etti. Bakan Ahmet Arslan’ı Belediye hizmet binası önünde Belediye Başkanı İrfan Dinç,  birim müdürleri ve birim sorumluları karşıladı.

 

Çalışmalarla ilgili brifing veren Başkan Dinç, eskiden beri Çankırı’ya ilgi gösteren Bakan Arslan’a,  Bakan olduktan sonra da hizmet alanları ile ilgili Çankırı’yı yine ayrı bir noktada tuttuğu için Çankırı halkı adına çok teşekkür etti.  Gelişmeye muhtaç, yılların ihmalliğini taşıyan Çankırı’nın geçmiş yıllarını telafi ettiklerini belirten Dinç, Çankırı’nın atardamarı denilen  noktalarının  Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının hizmet alanında olduğunu söyleyerek  bu alandaki hizmetlerin de artarak devamını istediklerini ifade etti.  

Dinç, Ankara’dan Kastamonu, Sinop gibi illere ve Karadeniz güzergâhına geçiş konumunda Çankırı’nın tercih edildiğini vurgulayarak,  şehir içi geçişinde Karayolları ile yaptıkları proje kapsamında yol sanat yapıları, asfalt çalışması Karayolları tarafından; peyzaj, New Jersey ve aydınlatmalar da Belediye tarafından yapılmak sureti ile geçiş güzergahını şehre yakışır bir hale getirdiklerini söyledi.

 

 

Dinç’ten Demiryolcuları İçin Vefalı Proje

 

Korgun İshale hattı deplasesi, çevre yolu ve Yapraklı yolu gibi çözümü beklenen konularda Bakan Arslan’dan destek beklediklerini belirten Başkan Dinç, TCDD ile 6 yıl önce imzalanan protokol kapsamında Gar sahasının rekreasyon alanı yapılması ve Cer Atölyesinin müzeye dönüştürülmesi, ayrıca içerisinde lojman ve idari ofislerin yer aldığı projenin tamamlanarak yakında ihaleye çıkacağını söyledi.

 

Rahmetli Babasının da Demiryolcu olduğunu belirten Başkan Dinç, “ Bizim çağımızdaki Çankırı insanının yetişmesinde demiryolunun çok büyük bir önemi vardır. Çankırı’da mutlaka bir demiryolu müzesi yapmamız o büyüklerimize ve demiryoluna adeta vefa borcumuzdur. Zatıâlinizin talimatları ile süreyi kısaltacak şekilde bu projemizi de gerçekleştirmek istiyoruz Sayın Bakanım.” diyerek destek istedi. 

Bakan Ahmet Arslan, Çankırı Belediyesinin demiryolları ile iş birliği halinde gerçekleştirdiği protokolün il için çok önemli olduğunu kaydetti. Bakan Arslan, “Bize düşen kısmı gerçekleştireceğiz ki; insanlarımızın nefes alabileceği yeni bir alan oluşsun. Güzel bir iş birliğiniz var. Hepimiz de üzerimize düşeni yaptıktan sonra ekip olarak güzel bir sonuç alırız. Çünkü sonuçta başarı, ekip işi ile çalışılırsa elde ediliyor.” dedi.

 

 

Bakan Arslan Eski Bir Çankırılı Çıktı

 

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Çankırı’ya daha önce de birkaç kez geldiğini söyledi. Bakan Arslan, “Benim Çankırılılığım çok eskidir. 1977-78’de birkaç kez geldim buraya. Oradan kaldı Çankırılılığım.” dedi.

 

Belediye Başkanı İrfan Dinç de “ Sayın Bakanımızın Çankırı’ya olan ilgisini merak ediyordum. Meğer eski bir Çankırılıymış.” sözleri tebessümle karşılandı. 

 

Belediye Başkanı İrfan Dinç, ziyaret sonunda şeref defterini imzalayan Bakan Arslan’a Belediye Kadın İstihdam Merkezinde ipek böceği kozasından yapılan tabloyu hediye etti. 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ŞOK İTİRAF SİNSİCE KALLEŞÇE HUNHARCA BİZ ÖLDÜRDÜK
ŞOK İTİRAF SİNSİCE KALLEŞÇE HUNHARCA BİZ ÖLDÜRDÜK
FETÖ SANIĞI İFTİRACIYA DUR DE ÇANKIRI
FETÖ SANIĞI İFTİRACIYA DUR DE ÇANKIRI